EOS R5 MARK II

ФОТОАПАРАТИ БЕЗ ОГЛЕДАЛО

НОВИОТ CANON EOS R5 MARK II

Усовршете го моментот со неверојатна брзина, резолуција и повеќенаменски перформанси.

 • Објективи RF и RF-S

  Објективите RF нудат повисок квалитет и брзина со перформанси кои се оптимизирани за фотоапаратот EOS R. Тие се брзи и светли со уникатни квалитети кои нудат нови нивоа на интуитивна контрола.

 • Фотоапарати без огледало

  Нашите фотоапарати без огледало се практични за носење и се опремени со најдобрите технологии на Canon во компактно куќиште со заменливи објективи.

 • Печатачи за во домот

  Функционални и стилски печатачи за фотографии за во домот и сè-во-едно печатачи што нудат квалитетни резултати.

 • Мастило, тонер, хартија

  Оригиналните мастила, тонер и хартија од Canon се создадени да се користат во совршена хармонија со вашиот печатач од Canon.

Понуди, настани и повеќе

 • НАСТАНИ

  НАСТАН ЗА ПРОМОЦИЈА НА CANON - 17 ЈУЛИ 2024 ГОДИНА

  Погледнете го целото видео за промоција на EOS R1, EOS R5 Mark II и други нови производи за обработка на слика со кои ќе ја победите конкуренцијата и ќе го усовршите моментот

 • ПРОМОЦИЈА

  Уживајте во светлосниот сјај

  Ова лето купете еден од нашите Canon фотоапарати и објективи и добијте поврат на средства до 18.450 ден. Доловувајте прекрасни визуелни слики, дури и при слабо осветлување!

 • Видео натпревар

  Светла, камера, натпревар!

  Ги повикуваме сите видео ентузијасти! Време е да ја ослободите вашата имагинација и да дозволите вашата креативност да зборува. Придружете се на нашиот натпревар за видеозаписи и покажете ја вашата вештина за раскажување приказни. Поднесете го вашиот видаозапис до 12 Јули.

 • ПРОМОЦИЈА

  Подобрете го вашето визуелно раскажување на приказни

  Искусете ја моќта на професионалната хибридна креативност и заштедете до 123.000 мкд

 • ПРОМОЦИЈА

  Откријте ги вашите најдобри снимки и заштедете до 43.000 ден

  Ослободете ја вашата креативност и доловете ги најдобрите снимки досега.

 • ПРОМОЦИЈА

  Добијте попуст до 21.500 ден.

  Доловете безвременски моменти со зимската понуда на Canon! Истражете ги екслузивните понуди сега!

 • ПРОМОЦИЈА

  Ја имате нашата поддршка додека студирате

  Купете селектиран печатач од Canon и добијте бесплатни мастила за една година. Паметна инвестиција.

 • ПРОМОЦИЈА

  5 годишнина на системот EOS R

  Поместете ги границите и откријте како пионерскиот систем на Canon го доловува извонредно она што никогаш не сте мислеле дека е можно.
  Добијте го вашиот попуст веднаш.

 • ФОТОГРАФСКО НАТПРЕВАРУВАЊЕ

  Предизвик Water Challenge на Canon - Дознајте ги победниците

  Дознајте кои слики победија на предизвикот Water Challenge на Canon.

 • ПРОМОЦИЈА

  Добијте 3 годишна гаранција на производи

  ​​Купете кој било од избраните печатачи на Canon, i-SENSYS, MAXIFY или PIXMA, во периодот од 1.1.2022 год. до 31.12.2022 год., и добијте продолжување на гарантниот период.

 • ПРОМОЦИЈА

  Специјална понуда

  Тековни Canon промоции

 • Најново од Canon

  • Canon Club

   Ексклузивна заедница за креатори како вас.
   Работете ја работата што ја сакате со поддршка, инспирација, придобивки и многу повеќе.
   Регистрирајте производ. Придружете му се на Canon Club

  • Ласерски и инк-џет печатачи

   Печатачи за мали бизниси

   Го барате најдобриот печатач за вашите деловни потреби? Исполнете ги вашите цели за продуктивност со инк-џет и ласерски печатачи што совршено се вклопуваат во секое работно опкружување - вклучувајќи ги и домашните канцеларии.

  Производи

 • ФОТОАПАРАТИ БЕЗ ОГЛЕДАЛО

  НОВИОТ CANON EOS R1

  Кога брзината е најважна, EOS R1 ќе се погрижи да бидете на прво место

 • ОБЈЕКТИВИ RF

  НОВИОТ ОБЈЕКТИВ CANON RF-S 3.9MM F3.5 STM DUAL FISHEYE

  За раскажување 3D VR-приказни кои се толку реални што ќе помислите дека може да ги допрете.

 • СИСТЕМ CINEMA EOS

  НОВИОТ CANON EOS C400

  Повторно дефинирање на разновидноста

 • ХИБРИДЕН RF

  НОВИОТ CANON RF 35MM F1.4L VCM

  Изразете ја вашата уметничка страна, за креативни слики и видеозаписи.

 • ОБЈЕКТИВ CINE ZOOM

  НОВИОТ CANON CN7X17 KAS T

  Нуди комбинација од моќта на RF и Cine Servo

 • Ласерски мерач за оддалеченост

  НОВИОТ Canon PowerShot GOLF

  Пронајдете го знамето. Изберете палка. Удрете го топчето.

 • ОБЈЕКТИВИ RF

  CANON RF 200-800MM F6.3-9 IS USM

  Доближете се до спортските случувања, природата и дивите животни со извонреден телефото зум што ви нуди поголем дострел и неверојатна флексибилност каде и да сте.

 • ОБЈЕКТИВИ RF

  CANON RF-S 10-18MM F4.5-6.3 IS STM

  Мал и лесен извонредно широкоаголен објектив со зум за фотоапаратите од серијата Canon EOS R со APS-C-сензор.

 • Дополнителна опрема за објективи

  АДАПТЕР ЗА МОТОРИЗИРАН ЗУМ PZ-E2/АДАПТЕР ЗА МОТОРИЗИРАН ЗУМ PZ-E2B од Canon

  Адаптер за моторизиран зум што овозможува контролирано и рамномерно зумирање, како и далечинска контрола на зумот.

 • ОБЈЕКТИВ СО ИЗВОНРЕДНО ШИРОК АГОЛ

  CANON RF 10-20mm F4L IS STM

  Внесете возбуда во вашите фотографии и видеозаписи - едноставно совршен за пејзажи, архитектура и ентериери.

 • Печатачи за во домот

  CANON PIXMA TS7750i

  Брз, висококвалитетен печатач што беспрекорно се вклопува во вашиот дом благодарение на неговата компактна големина и едноставното користење.

 • Печатачи за во домот

  CANON PIXMA TS7650i

  Брз, висококвалитетен печатач што беспрекорно се вклопува во вашиот дом благодарение на неговата компактна големина и едноставното користење.

 • ПЕЧАТАЧ ЗА ДОМАШНИ КАНЦЕЛАРИИ

  Canon MAXIFY GX1040

  Бидете продуктивни во домот со овој брз, компактен, практичен и економичен 3-во-1 печатач со резервоари за мастило што се дополнуваат.

 • ПЕЧАТАЧИ MEGATANK

  Canon MAXIFY GX5540

  Сите придобивки од печатењето голем број страници со мали вкупни трошоци за користење на печатачот Canon MegaTank, со можност за користење различни медиуми за да се задоволат сите деловни потреби.

 • ПЕЧАТАЧ ЗА ДОМАШНИ КАНЦЕЛАРИИ

  Canon MAXIFY GX2040

  Бидете продуктивни во домот со овој брз, компактен и економичен 4-во-1 печатач со ADF за 35 листови.

 • ФОТОАПАРАТИ БЕЗ ОГЛЕДАЛО

  Canon EOS R100

  Создајте совршени спомени во извонреден квалитет со интуитивниот фотоапарат EOS R што е секогаш подготвен.

 • ОБЈЕКТИВИ ОД CANON

  CANON RF 28mm F2.8 STM

  Тенок и лесен објектив во вид на „палачинка“ за фотографирање при патувања и улично фотографирање, со повеќенаменска фокусна должина од 28 mm и брза максимална решетка f/2,8.

 • КОМПАКТЕН ДИГИТАЛЕН ФОТОАПАРАТ

  PowerShot V10

  Истакнете се на интернет, но бидете дискретни кога снимате со сè-во-едно фотоапаратот за снимање 4K-видеоблогови од Canon со џебна големина.

 • ФОТОАПАРАТИ БЕЗ ОГЛЕДАЛО

  Canon EOS R8

  Преминете на фотографии и видеозаписи во формат за целосна слика и остварете ги вашите креативни амбиции.

 • ФОТОАПАРАТИ БЕЗ ОГЛЕДАЛО

  Canon EOS R50

  Подобрете ги содржините на вашите социјални медиуми и зголемете ја вашата публика со овој сѐ-во-едно фотоапарат без огледало кој одговара на вашиот животен стил.

 • ОБЈЕКТИВИ RF

  RF-S 55-210mm F5-7.1 IS STM од Canon

  Зумирајте со овој лесен објектив со повеќенаменски телефото зум и APS-C-сензор и откријте нова димензија за фотографирање патувања, спорт, семејства и домашни миленичиња.

 • ОБЈЕКТИВИ RF

  RF 24-50mm F4.5-6.3 IS STM од Canon

  Мал и неверојатно лесен објектив со зум од 24-50 mm од серијата RF што може да го користите секој ден за фотографирање патувања, пејзажи и многу повеќе.

 • ФОТОАПАРАТИ БЕЗ ОГЛЕДАЛО

  EOS R6 Mark II од Canon

  Фотографии или видео, акција или портрет - комбинацијата од перформанси и квалитет на слика што ја нуди EOS R6 Mark II ви овозможува да бидете максимално креативни

 • ПЕЧАТАЧИ MEGATANK

  НОВИОТ MAXIFY GX4040 ОД CANON

  Малиот 4-во-1 деловен печатач што овозможува огромна заштеда

 • ПЕЧАТАЧИ MEGATANK

  НОВИОТ MAXIFY GX3040 ОД CANON

  Малиот 3-во-1 деловен печатач што овозможува огромна заштеда

 • PTZ-КАМЕРИ

  CR-N700 ОД CANON

  Извонредна и професионална PTZ-камера со 4K и 60P, 12G-SDI-приклучок и врвен автоматски фокус со интелигентно откривање глави и следење очи.

 • ЏЕБЕН ПЕЧАТАЧ

  Zoemini 2 од Canon

  Добијте инстант отпечатени материјали од вашиот паметен телефон во секое време и на секое место со џебниот печатач Zoemini 2 што се напојува преку батерија.

 • Фотоапарати без огледало

  EOS R7

  Комбинација од технологија EOS R и дизајн APS-C во хибриден фотоапарат без огледало што е мал, брз и моќен.

 • ФОТОАПАРАТ

  EOS R10 од Canon

  Повеќенаменски фотоапарат што може да се користи за разновидно снимање. Идеален придружник за патувања. Совршена алатка за создавање хибридни содржини. Ваш начин на креативно самоизразување.

 • ФОТОАПАРАТ

  EOS R3 од Canon

  Поголема брзина. Подобри перформанси. Запознајте го EOS без огледало што ќе го промени начинот на кој фотографирате движење. Снимајте ги најкратките моменти во 30fps.

 • МАСТИЛО ЗА ПЕЧАТАЧИ

  Пребарувач на мастила

  Не сте сигурни какво мастило треба да користите за вашиот печатач од Canon во домот? Дознајте повеќе тука.

 • ПРОИЗВОДИ

  Најнови производи

  Запознајте се со новите производи од Canon - дизајнирани да ви помогнат во создавањето приказни за паметење.

 • Учете, создавајте и соработувајте

 • СИСТЕМОТ EOS R

  NEVER BREAK YOUR FLOW

  Благодарение на нашата интелигентна технологија за AF и неверојатна палета на објективи RF, наградуваниот систем EOS R нуди многу интуитивен пристап кон фотографирањето и снимањето, работејќи беспрекорно со вас за да можете да се фокусирате на вашиот субјект и на фотографирањето.

 • УЧЕСТВУВАЈТЕ

  СТУДЕНТСКА ПРОГРАМА ЗА РАЗВОЈ НА CANON

  Пријавувањето за програмата за 2024 година заврши. Пријавете се за да добивате најнови вести, да ги дознаете овогодишните финалисти и да откриете кога ќе започне пријавувањето за 2025 година.

 • Canon Stories

  Inspiring a World of Change

  From farmers’ fields to city streets, oceans to microsatellites no matter where tomorrow takes us, we’ll be ready.

 • Future Focus

  Future Focus

  Студентска програма предвидена да ве претвори во професионалци.

 • ПРОСЛЕДУВАЊЕ

  Снимајте во живо со Canon

  Бидете поврзани со нашата опрема за проследување преку USB и HDMI.

 • ПРОМОЦИИ

  Понуда за поврат на пари

  Дознајте како може да ги искористите специјалните попусти за објективи Cinema од Canon.

 • СОВЕТИ И ТРИКОВИ

  Есен

  Доловете ги променливите бои на есента

 • БИДЕТЕ КРЕАТИВНИ

  Creative Park

  Забавувајте се со целото семејство со повеќе 100-ци бесплатни шаблони за модели од хартија.

 • ГИ ПОВИКУВАМЕ СИТЕ КРЕАТОРИ

  #FreeYourStory

  Вашата креативност е наша инспирација. Без разлика каква е вашата приказна, ослободете ја.

 • Професионални фотографии и видеоснимки

  ПОДГОТВЕНИ ЗА ДА ПОМОГНЕМЕ

  Помош и поддршка

  Тука сме за да ги одговориме вашите прашања, да ги решиме проблемите и да ве пратиме на соодветно место доколку ви е потребна поправка.

  СПИСАНИЕ

  Добијте инспирација, пријавете се веднаш

  Не пропуштајте ги никогаш најновите понуди од Canon, совети и водичи, вести и покани за локални настани.