eos6d

Каков вид на уред за снимање ќе одговара најмногу за вашите видеоснимки?

Запознајте се со уредот за снимање видео што најмногу ја отсликува вашата страст за креативно раскажување приказни.

Квалитет и избор

Со фотоапаратите или видеокамерите од Canon може да снимате видеоснимки со врвен квалитет. Ќе ги разгледаме сите придобивки што ги нудат различните опции за да изберете уред што ќе биде идеален за вас.

eos 80d

LEGRIA

Наменски сè-во-едно уреди за снимање за семејства или експерти.

legria hf g40 right side

Дизајнирани за снимање видео

Компактните видеокамери LEGRIA претставуваат сè-во-едно решение за семејства или за експерти. Тие се специјално дизајнирани за снимање видеозаписи и се одликуваат со удобни држачи за рака, стабилизација на слика за јасни резултати, екрани со променлив агол и висококвалитетни вградени микрофони.

lifestyle mike boyd

Долго време на снимање

Колку долго треба да снимате? Палетата LEGRIA нуди многу долги времиња на снимање и претставува најдобар избор за снимање спортски настани, претстави, концерти итн. Нашите палети EOS, IXUS и PowerShot се идеални за креативно снимање во кратки временски периоди.

lifestyle-mike-boyd-dual-pixel-cmos

DSLR фотоапарати и фотоапарати без огледало

Фотоапаратите EOS со заменливи објективи нудат најголема креативна контрола.

eos 80d

Креативна контрола

Уживајте во поголема контрола врз изгледот на вашите видеоснимки со EOS DSLR фотоапарат или некој од нашите лесно преносливи фотоапарати без огледало, благодарение на огромниот избор на заменливи објективи и големите APS-C сензори или сензори за целосна слика. Изберете го соодветниот објектив за да ја подобрите малата длабочина на полето што изгледа прекрасно.

m6 lifestyle

Слики со највисок квалитет

Фотоапаратите EOS нудат врвен квалитет на слика, без разлика дали фотографирате или снимате. Сè што треба да направите е да изберете куќиште чија големина најмногу ќе ви одговара - лесно пренослив фотоапарат EOS без огледало или фотоапарат DSLR EOS со стандардна големина што нуди удобно ракување.

eos 80d tech

PowerShot и IXUS

Компактни фотоапарати со објектив со фиксен зум што се практични за носење насекаде.

powershot g7 x mark ii frt

Одлични функции за видеоснимки и фотографии

Компактните фотоапарати PowerShot SX и IXUS од Canon се лесни за користење и може лесно да ги складирате во торба или џеб - идеални за снимање видео во движење. Тие нудат многубројни функции што се одлични за снимање фотографии, како голем зум, но и одлични за снимање видеоснимки.

powershot g3 x sample

Пренослива моќ за видеоблогери

Нашите фотоапарати PowerShot од серија G со џебна големина и сензори од тип 1,0 или поголеми ви овозможуваат да фотографирате со врвен квалитет и мала длабочина на полето. PowerShot G7 X Mark II е опремен и со екран што се врти за лесно снимање од различни агли, поради што претставува одличен избор за видеоблогерите.

powershot g7 x mark 2 lifestyle munich

Сè уште ви треба помош?

Дознајте повеќе за видеокамерите LEGRIA од серија HF-G и разликите помеѓу снимање видеоснимки во 4K или во HD.