imagePROGRAF TX-2000

Овој повеќенаменски инк-џет печатач за големи формати до 24 инчи е идеален за печатење на CAD, GIS и постери. Врвна прецизност и перформанси.

Побарајте информации

imagePROGRAF TX-2000

Одново дизајнирање на можностите за печатење на CAD, GIS и постери

Напредниот imagePROGRAF TX-2000 нуди комбинација од паметни функции со врвен квалитет на печатење. Уживајте во печатењето со голема брзина, одличната прецизност, практичната контрола на корисникот и економичното работење на овој инк-џет печатач за големи формати до 24 инчи.

Погледни целосни спецификации

imagePROGRAF TX-2000
TX-series

Погледнете ги сите функции

Спецификации за производот

Брзина на печатење

2,6 стр./мин. (A1)

Максимална резолуција на печатење

2,400dpi

Тип на мастило

Ново мастило со пигмент во 5 бои

Ракување со хартија

Две ролни / автоматско полнење

Оперативен панел

3,0 инчен LCD екран на допир во боја

Максимален дијаметар на медиуми со ролна

170 mm

Интерфејс

Директно печатење преку USB

Компактно куќиште

1110 x 984 x 1168 mm

Погледнете ги сите спецификации

imagePROGRAF TX-2000

Што содржи кутијата

Печатач

Валјак

1 x глава за печатење

1 x картриџ за одржување

Додаток за хартија до јадро од 3 инчи

Кабел за напојување за ЕУ и Обединетото Кралство

1 комплет резервоари за мастило за почеток

Водич за поставување

Безбедност/стандарди

Водич за брз почеток

Поврзани производи