imagePROGRAF TX-4000

Инк-џет печатач за големи формати до 44 инчи кој го усовршува печатењето на CAD, GIS и постери – нудејќи комбинација од ефикасно функционирање и врвен квалитет на печатење.

Побарајте информации

imagePROGRAF TX-4000

Можност за повторно цртање при печатењето на CAD, GIS и постери

Серијата imagePROGRAF TX-4000 нуди напредно инженерство и неверојатна практичност. Овој инк-џет печатач за големи формати до 44 инчи овозможува брзо, континуирано печатење, како и неверојатен квалитет на печатење, интуитивни функции и мали работни трошоци.

Погледни целосни спецификации

imagePROGRAF TX-4000
TX-series

Погледнете ги сите функции

Спецификации за производот

Брзина на печатење

2,6 стр./мин. (A1)

Максимална резолуција на печатење

2.400dpi

Тип на мастило

Ново мастило со пигмент во 5 бои

Ракување со хартија

Две ролни / автоматско полнење

Оперативен панел

3,0-инчен LCD екран на допир во боја

Максимален дијаметар на медиуми со ролна

170 mm

Интерфејс

Директно печатење преку USB

Компактно куќиште

1593 x 984 x 1168 mm

Погледнете ги сите спецификации

imagePROGRAF TX-4000

Што содржи кутијата

Печатач

Валјак

1 x глава за печатење

1 x картриџ за одржување

Додаток за хартија до јадро од 3 инчи

1 комплет резервоари за мастило за почеток

Водич за поставување

CD-ROM со софтвер (OSX/Windows)

CD-ROM со софтверот PosterArtist Lite

Водич за брз почеток

Поврзани производи