EOS M10
Blank-Rect Image

Canon EOS M10

Снимајте приказни насекаде околу вас и споделувајте ги безжично.

Носете го вашиот EOS M10 насекаде

Потребен ви е фотоапарат што е практичен за користење и што може да го носите со вас постојано. Тој треба да биде подготвен за снимање секојдневни случувања и одлични приказни.

Погледни целосни спецификации

EOS M10
EOS M10

Приказни за урбано истражување со Holly-Marie Cato и Alina Rudya

Погледни видеозапис

Моќни перформанси

Снимајте прекрасни фотографии и видеоснимки со CMOS сензорот со APS-C големина и 18 мегапиксели и процесорот DIGIC 6. Дури и при слаба осветленост со ISO до 12.800 (може да се прошири до 25.600).

EOS M10

Заменливи објективи

Променете го вашиот приказ со избирање на некој модел од нашата разновидна палета EF-M или, пак, користете огромна палета на EF и EF-S објективи со помош на адаптерот за монтирање EF-EOS M

EOS M10

Уживајте во далечинско фотографирање

Никогаш не пропуштајте прилика да снимите групна снимка користејќи го вашиот паметен уред како безжичен далечински управувач со преглед на сликата во живо, користете AF со допир и добијте целосна креативна контрола на експозицијата.

EOS M10

Неверојатно едноставна и креативна контрола

Удобно ракување со едноставна и префинета ергономија и интуитивен екран на допир од 3,0” (1040k sRGB точки) кој се врти нагоре за 180˚ - идеален за автопортрети

EOS M10
EOS M10

Креативна помош

Поставките се објаснети многу едноставно за да можете да експериментирате.

Погледни видеозапис

Споделување на едноставен начин

Едноставно споделување и правење резервни копии од фотографии и видеоснимки преку Wi-Fi и динамички NFC и моментално поврзување на фотоапаратот со вашиот паметен телефон, таблет-уред или Canon Connect Station со еден допир

EOS M10

Режим за автопортрети

Прилагодувајте ја светлината и рамномерноста на кожата за да добиете изглед што ќе ви одговара. Разгледајте ја и палетата на креативни филтри, како што се ефектите на рибино око или минијатурни макети.

EOS M10

Зголемете го вашето искуство

Дали се чувствувате сигурни во себе? Контролирајте сè на професионално ниво, фотографирајте во RAW формат од 14 бита за напредно уредување и доловете поголем опсег на тонови со HDR режимот или снимајте рачно стабилни ноќни сцени.

EOS M10

Апликација Canon Photo Companion

Нашата апликација Photo Companion е најдобриот партнер за сите корисници кои раскажуваат приказни преку видео бидејќи нуди пристап до прилагодени и професионални информации и содржини кога тоа најмногу ви е потребно, за да можете да внесете реалистичност во вашите приказни.

Откријте повеќе

Canon Photo Companion app

Спецификации

EOS M10

18,0 мегапиксели

CMOS сензор со APS-C големина

EOS M10

Креативна помош

Едноставно прилагодување на сликата во реално време

EOS M10

Хибриден CMOS AF II

Брзо и рамномерно фокусирање

EOS M10

Екран на допир што се закосува

Голем екран за јасно прегледување

EOS M10

Wi-Fi

Безжично споделување и правење резервна копија на слики

EOS M10

NFC

Олеснете го споделувањето преку паметни телефони

EOS M10

Далечинско фотографирање

Контролирајте го фотоапаратот со паметен телефон

EOS M10

Хибриден автоматски режим

Едноставно фотографирање со краток видео преглед

Погледнете ги сите спецификации

EOS M10
EOS M10

Што содржи кутијата

EOS M10 куќиште

Батерија LP-E12

Полнач за батерии LC-E12E

Ремен EM-200DB

Кабел за напојување

Кабел за интерфејс

Капаче за фотоапарат R-F-4

Комплет со упатство за користење

Дополнителна опрема

Поврзани производи

EOS M10

Дознајте повеќе за EOS M

EOS M10 е само дел од сеопфатен систем на фотоапарати, објективи и дополнителна опрема.

Дознајте повеќе