EOS M3
Blank-Rect Image

Canon EOS M3

Раскажете ја вашата приказна на ваш начин со моќниот и пренослив EOS M3. Тој е креативен и практичен за да можете да снимате приказни насекаде.

Пренослив, креативен и практичен.

EOS M3 нуди перформанси како DSLR и преносливост како компактен фотоапарат. Бидете подготвени за снимање приказни без оглед каде се наоѓате.

Погледни целосни спецификации

EOS M3
EOS M3

Запознавање со EOS M3 со делото „магливо утро“

Погледни видеозапис

Снимајте неверојатни детали

Снимајте фотографии и видеоснимки дури и при слаба осветленост благодарение на CMOS сензорот со APS-C големина и 24,2 мегапиксели и вредностите за ISO до 12.800 (може да се прошират до 25.600).

Capture stunning detail

Практичен интерфејс на допир

Наградуван ергономски интерфејс со интуитивен екран на допир (1.040k sRGB точки) кој овозможува фокусирање и фотографирање со еден допир и е вграден во компактно куќиште.

User-friendly touch interface

Бидете спонтани. Уживајте во брзо фокусирање со брз одзив

Реагирајте инстинктивно и доловувајте брзи движења со брзина од 4,2 слики во секунда – дури и кога фотографирате во RAW формат. Хибридниот CMOS AF III овозможува 6,1x побрзо фокусирање отколку оригиналниот EOS M.

Be spontaneous. Enjoy fast, responsive focusing

Безжични функции

Контролирајте го фотографирањето безжично од далечина за да бидете дел од сликите, а потоа правете резервни копии што безжично ќе ги префрлите во Cloud и ќе ги синхронизирате со вашите лични уреди.

Wireless capabilities
Creative assist

Креативна помош

Ослободете го уметникот во Вас со едноставна контрола врз поставките на вашиот фотоапарат и можноста за преглед на прилагодувањата во реално време. Поставките можете дури и да ги споделувате и зачувувате.

Погледни видеозапис

Целосна рачна контрола

Контролирајте сè на професионално ниво со прилагодливите копчиња што може да ги прилагодите кон вашиот стил. Снимајте во 14-битен RAW формат за напредно уредување на снимките по снимањето.

Full manual control
Expand your creativity with the right lens for you

Зголемете ја креативноста со објектив што најмногу ви одговара

Повеќе од 80 објективи за EF-M или EOS DSLR фотоапарати преку адаптерот за монтирање EF-EOS M

ДОЗНАЈТЕ ПОВЕЌЕ

Снимајте прекрасни HD видеоснимки на ист начин како и фотографии

Снимајте видеоснимки од 1080p со 30 fps во MP4 формат со брз автоматски фокус благодарение на хибридниот CMOS AF III. AF со допир овозможува ефекти со промени на фокусот, издвојување со рачен фокус и широк отвор на блендата. Може да снимате и висококвалитетен звук преку приклучокот за надворешен микрофон од 3,5 mm.

Shoot stunning HD movies like you shoot photos

Споделување на едноставен начин

Префрлувајте слики и видеоснимки во паметни телефони, таблет-уреди или Canon Connect Station на едноставен начин преку Wi-Fi и NFC за брзо вчитување на социјалните мрежи или на телевизор.

Effortless sharing

Апликација Canon Photo Companion

Нашата апликација Photo Companion е најдобриот партнер за сите корисници кои раскажуваат приказни преку видео бидејќи нуди пристап до прилагодени и професионални информации и содржини кога тоа најмногу ви е потребно, за да можете да внесете реалистичност во вашите приказни.

Откријте повеќе

Canon Photo Companion app

Спецификации

EOS M3

24,2 мегапиксели

CMOS сензор со APS-C големина

EOS M3

DIGIC 6

Моќна обработка со DIGIC

EOS M3

Хибриден CMOS AF III

Брзо и рамномерно фокусирање

EOS M3

Креативна помош

Едноставно прилагодување на сликата во реално време

EOS M3

Екран на допир што се закосува

Голем екран за јасно прегледување

EOS M3

Full HD видео

Видеоснимки од 1080p со 24, 25 и 30 fps

EOS M3

Wi-Fi

Безжично споделување и правење резервна копија на слики

EOS M3

Далечинско фотографирање

Контролирајте го фотоапаратот со паметен телефон

Погледнете ги сите спецификации

EOS M3
EOS M3

Што содржи кутијата

Куќиште EOS M3 (црна боја)

Капаче за фотоапарат R-F-4

Ремен EM-200DB

Полнач за батерии LC-E17E

Кабел за напојување

Батерија LP-E17

Кабел за интерфејс

Комплет со упатство за користење

Дополнителна опрема

Поврзани производи

Discover more about EOS M

Дознајте повеќе за EOS M

EOS M3 е само дел од сеопфатен систем на фотоапарати, објективи и дополнителна опрема.

Дознајте повеќе