Фотоапарати без огледало

Canon EOS M50

Small and amazingly light, this modern classic packs the latest photo and video technology into a stylish design that fits in your hand.

Снимајте прекрасни фотографии и видеоснимки

Благодарение на сензорот со DSLR-големина и извонредната моќ за обработка на EOS M50, со фотоапаратот ќе можете да снимате неверојатни фотографии и 4K-видеоснимки како во кино, дури и во најлоши услови на осветлување.

Модерен дизајн, интуитивно фотографирање

Опремен со екран на допир со променлив агол и AF со допирање и повлекување, како и голем и централно поставен електронски визир, модерниот дизајн на EOS M50 има совршена тежина за држење во рака и нуди префинето и интуитивно доживување при фотографирањето.

Canon Camera
Canon Camera

Поврзете се и споделувајте

Брзо поврзување со паметни уреди и компјутери за лесно споделување слики на социјални медиуми или лесно правење резервни копии на Cloud, овозможено преку Wi-Fi*, Bluetooth®** и со автоматска синхронизација и пренос на слики***.

Canon има за цел да постигне нула нето емисии на CO2 од своите деловни активности до 2050 година

Оваа цел ќе ја постигнеме со просечна годишна стапка на подобрување од 3% на индексот за подобрување на емисиите на CO2 по производ. Доколку ја одржуваме стапката на подобрување, тоа би значело приближно 50% намалување на нивоата од 2008 година до 2030 година. Ова е во согласност со нивото на намалување утврдено со Парискиот договор.

Ќе продолжиме да ја ревидираме целта од долгорочна перспектива како начин на проверка на нашиот придонес за реализација на општество со мало ниво на емисии на јаглероден диоксид.

Photographer looking down view finder

Комплет за видеоконференции со заменливи објективи за EOS M50 од Canon

Претворете го EOS M50 во веб-камера со комплетот за поврзување преку USB. Разгледајте го нашиот софтвер EOS Webcam Utility за да најдете повеќе информации за тоа како да го поставите фотоапаратот од Canon како веб-камера.

Canon Camera

Создавајте нови спомени со 4K видеоснимки како во кино

Снимајте видеоснимки со неверојатно висока резолуција, уникатен изглед и четирипати поголем квалитет на слика од Full HD.
Раскажете ја вашата најдобра приказна: разгледајте ја палетата на 4K-фотоапарати од Canon

Вашите приказни - реализирани како никогаш досега

Следете го фотографот Mabdulle додека ги истражува улиците на Лондон со фотоапаратот EOS M50 од Canon.

Спецификации

 • 24.1 APS-C sensor

  24.1 MP APS-C size CMOS sensor

 • 10 fps

  Shoot continuously at 10fps

 • DIGIC 8

  Powerful DIGIC processing

 • Wi-Fi*

  Simply connect then share or backup wirelessly

 • XA75

  4K video

  Shoot exceptional 4K videos

 • bluetooth

  Bluetooth**

  Always-on connection

 • EOS R System

  Dual Pixel CMOS AF

  Fast, accurate AF and precise tracking

 • EVF

  EOS-like handling with large, responsive electronic viewfinder

Canon Camera

Погледнете каде ќе ве однесе невообичаеното

Пет пионери го носат EOS M50 од Canon на возбудливи патувања за самооткривање.

Дознајте повеќе информации за EOS M50

What’s in the box

Everything you need for superb, hassle-free shooting, just add a memory card and camera case.

 • Digital Camera EOS M50

 • Camera Cover R-F-4

 • Strap EM-200DB

 • Battery Charger LC-E12

 • Battery Pack LP-E12

 • Power Cable

Препорачани објективи

* За да ги користите објективите EF 70-200mm f/4L IS II USM, EF 70-300mm f/4-5.6 IS II USM со EOS M50, ќе треба да го користите и адаптерот за монтирање објективи EF-EOS M.

Компатибилна дополнителна опрема

 • Батерија LP-E12 од Canon

  Оригинална резервна батерија или оригинална батерија за замена од Canon за вашиот компактен фотоапарат

 • Адаптер за монтирање објективи EF-EOS M од Canon со отстранливо лежиште за статив

  Овој компактен адаптер за монтирање објективи ви овозможува да ги поврзете сите објективи EF и EF-S со целата палета на фотоапарати без огледало EOS M

 • Навлака за куќиште EH32-CJ од Canon - светла кафеава боја

  Стилска и елегантна навлака за куќиште од вештачка кожа во светла кафеава боја што ќе ви помогне да го заштитите вашиот EOS M50

 • Навлака за куќиште EH32-CJ од Canon - беж боја

  Стилска и елегантна навлака за куќиште од вештачка кожа во беж боја што ќе ви помогне да го заштитите вашиот EOS M50

 • Ремен за на врат EM-E2 од Canon, темна кафеава боја

  Носете го вашиот фотоапарат во стил со овој врвен ремен за на врат од вештачка кожа

 • PowerShot_V10_Related_accessories_image_05

  Безжичен далечински управувач BR-E1 од Canon

  Сигурен и практичен далечински управувач за фотоапарати EOS со Bluetooth, идеален за долги експозиции и макро фотографирање

 • Мемориска картичка SanDisk Extreme Pro SDXC UHS-I C10, 128 GB

  Дизајнирана за професионална употреба. Екстремно голема брзина на снимање и огромен капацитет за складирање.

 • Полнач за батерии LC-E12 од Canon

  Резервен полнач на батерии или полнач на батерии за замена за вашиот компатибилен фотоапарат

 • Торба за преку рамо SB10 од Canon, темна маслинесто зелена боја

  Оваа торба за преку рамо со класичен стил во ограничено издание нуди безбедно носење на вашиот фотоапарат EOS, два објективи и мали лични работи.

 • Блиц Speedlite 430EX III-RT од Canon

  Пренослив и моќен Speedlite блиц кој е едноставен за користење – кога е приклучен на фотоапаратот и кога се користи посебно

 • Прилагодете се кон секоја ситуација

  Уживајте во креативна флексибилност со заменливи објективи. Изберете модел од палетата на компактни објективи EF-M или користете ги нашите препознатливи објективи EF и EF-S преку адаптерот за монтирање EF-EOS M.
  Дознајте повеќе

  Може да ви се допадне и следното

  Поврзани производи