Canon i-SENSYS MF226dn

i-SENSYS MF226dn

Моќен црно-бел ласерски "сè-во-едно" уред со можност за поврзување во мрежа за мали динамични канцеларии. Зголемете ја продуктивноста со брзо автоматско 2-страно печатење и ADF. Поставувајте ефикасни работни процеси со копчињата кои нудат брзи решенија со еден допир.

Придобивки

  • Стилски и компактен црно-бел ласерски "сè-во-едно" уред со можност за поврзување во мрежа
  • Едноставно печатење преку уреди со IOS или Android
  • Едноставно ракување со големиот екран на допир кој може да се врти
  • Заборавете на чекањето печатени материјали со функцијата за брзо печатење на првата страница
  • Постигнете повеќе со 2-страното печатење

Детални карактеристики

Погледнете подетални информации за Canon i-SENSYS MF226dn

Моќен сè-во-едно уред со разни можности за поврзување


Овој компактен и стилски црно-бел ласерски сè-во-едно уред нуди практична комбинација од професионален печатач, скенер, копир и факс уред сместена во еден уред кој заштедува простор. Благодарение на можноста за поврзување во мрежа, неговите функции за зголемување на продуктивноста можат да се споделуваат беспрекорно во вашата канцеларија – правејќи го идеален избор за зголемување на ефикасноста на секоја динамична канцеларија.

Брзо печатење и копирање


Големите брзини за црно-бело ласерско печатење и копирање од 27 стр./мин. во A4 формат и брзото печатење на првата страница од режим на мирување ви овозможуваат да не ги чекате документите долго.

Резултати со деловен квалитет


Комбинацијата од квалитет на печатење до 1200 x1200 dpi и EF тонерот на Canon создава импресивни документи со остар текст и графика со јасни сиви тонови. Напредно скенирање на бои со максимум 9600x9600 dpi за доловување на сите детали од оригиналната снимка. Испраќајте скенирани документи на кој било компјутер со практичното мрежно скенирање.

Ефикасно 2-страно печатење


Скенирањето и копирањето на повеќе страници е брзо и ефикасно благодарение на вградениот ADF за 35 листови и касетата за 250 листови хартија. Заштедете пари на хартија и печатете документи со професионален изглед со автоматското 2-страно печатење.

Брзо, едноставно и тивко ракување


i-SENSYS MF226dn се користи брзо и едноставно, а се одликува со голем LCD екран на допир, нуди разни опции и може да се врти, за да ви бидат при рака сите информации кои ви се потребни. Екранот може да се постави вертикално или да се закоси нагоре во зависност од начинот на кој работите. Ефикасните работни процеси за скенирање и копирање можат лесно да се постават со помош на копчињата кои нудат брзи решенија со еден допир, за да уживате во едноставно испраќање на скенираните документи во одреден фајл или, пак, да заштедите хартија преку копирање на повеќе слики на еден лист. За да функционира во тивки опкружувања, тивкиот режим овозможува потивко печатење за да можете да работите без да им го одвлекувате вниманието на останатите.

Енергетската ефикасност која е водечка на пазарот


Технологијата за фиксирање по потреба на Canon го елиминира речиси целото време на загревање и помага во намалување на потрошувачката на енергија, без намалување на перформансите. Одликувајќи се со врвна класа на TEC оценка, овој уред троши само 1,7 вати во режим на мирување.

"Сè-во-едно" картриџ


"Сè-во-едно" картриџите кои може да се рециклираат обезбедуваат ракување без одржување и сигурно висококвалитетно печатење. Оригиналниот ласерски картриџ од Canon тонер, барабан и единици за чистење и може да се замени за неколку секунди без напор или неред.

Награди

Спецификации за производот

Дознајте повеќе за Canon i-SENSYS MF226dn, неговите функции и можности.

Automatic Document Feeder

Автоматски механизам за снабдување со документи

Automatic double sided printing

Автоматско двострано печатење

Copy

Копирање

Use and share over network

Користење и споделување преку мрежа

Super G3 FAX

Супер G3 ФАКС

USB connection

USB поврзување

Network scanning

Скенирање преку мрежа

Quiet printing mode

Режим на тивко печатење

Professional Scan quality

Скенирање со професионален квалитет

Scanning shortcut key

Копче за директен избор на скенирање

Tilting control panel

Контролен панел со можност за вртење

Tablet and smartphone ready

Можност за поврзување на паметен телефон и таблет уред

Touch panel

Панел на допир

Следни чекори

Решенија за мобилни уреди

Едноставно печатење од мобилни уреди

Едноставен сервисен план

За целосно ослободување од грижите, заштитете ја вашата инвестиција во Canon.

Easy Service Plan

Сликите од производите имаат само илустративна намена. Одредени функции се изборни. Ве молиме погледнете ги спецификациите на производот или обратете се кај вашиот претставник за продажба од Canon за дополнителни информации.