Canon i-SENSYS MF229dw

i-SENSYS MF229dw

Моќен и разновиден црно-бел ласерски сè-во-едно уред со Wi-Fi и можност за поврзување со мобилни уреди и во мрежа за мали деловни простории со големи потреби. Бидете попродуктивни со брзото 2-страно скенирање, копирање и печатење.

Придобивки

  • "Сè-во-едно" црно-бел ласерски уред со можност за поврзување на Wi-Fi, мрежа и мобилни уреди
  • Едноставно печатење преку уреди со iOS и Android
  • Едноставно користење со екран на допир кој се врти и ракување со еден допир
  • Заборавете на чекањето со функцијата за брзо печатење на првата страница
  • Постигнете повеќе со 2-страното печатење, скенирање и копирање

Детални карактеристики

Погледнете подетални информации за Canon i-SENSYS MF229dw

Моќен сè-во-едно уред со разни можности за поврзување


Овој компактен и стилски сè-во-едно уред нуди практична комбинација од професионален печатач, скенер, копир и факс уред сместена во еден уред кој заштедува простор. Неговите функции за зголемување на продуктивноста можат да се споделуваат беспрекорно преку мрежата во вашата канцеларија, Wi-Fi или паметни уреди – правејќи го идеален избор за зголемување на ефикасноста на секоја динамична канцеларија.

Беспрекорно споделување


Поврзете се беспрекорно на начин кој ви одговара преку овој уред со можност за поврзување на Wi-Fi, мрежа и мобилни уреди. Вградената поддршка за печатење преку Apple AirPrint™ и Mopria™ автоматски го открива печатачот за да овозможи печатење на документи директно од iPhone или iPad и овластени уреди на Mopria. Бесплатната апликација Mobile Printing на Canon ви овозможува и безжично печатење преку вашиот уред со Apple iOS или Android.

Брзо печатење и копирање


Големите брзини за црно-бело ласерско печатење и копирање од 27 стр./мин. во A4 формат и брзото печатење на првата страница дури и од режим на мирување ви овозможуваат да не ги чекате документите долго.

Резултати со деловен квалитет


Комбинацијата од квалитет на печатење до 1200 x1200 dpi и EF тонерот на Canon создава импресивни документи со остар текст и графика со јасни сиви тонови. Напредно скенирање на бои со максимум 9600x9600 dpi за доловување на сите детали од оригиналната снимка. Испраќајте скенирани документи на кој било компјутер со мрежното скенирање.

Ефикасно 2-страно печатење и скенирање


Скенирањето и копирањето на повеќе страници е брзо и ефикасно благодарение на вградениот 2-стран ADF за 50 листови. Скенирајте двострани документи на едноставен начин и заштедете пари на хартија со 2-страно печатење.

Брзо, едноставно и тивко ракување


i-SENSYS MF229dw се користи брзо и едноставно, а се одликува со голем LCD екран на допир со разни опции и можност за вртење. Екранот може да се постави вертикално или да се закоси нагоре во зависност од начинот на кој работите. Ефикасните работни процеси за скенирање и копирање можат лесно да се постават со помош на копчињата кои нудат брзи решенија со еден допир. За да функционира во тивки опкружувања, тивкиот режим овозможува потивко печатење за да можете да работите без да им го одвлекувате вниманието на останатите.

Енергетската ефикасност која е водечка на пазарот


Технологијата за фиксирање по потреба на Canon го елиминира речиси целото време на загревање и помага во намалување на потрошувачката на енергија, без намалување на перформансите. Одликувајќи се со врвна класа на TEC оценка, овој уред троши едвај 1,7 вати во режим на мирување.

"Сè-во-едно" картриџ


"Сè-во-едно" картриџите, кои можат да се рециклираат едноставно, претставуваат комбинација од тонер, барабан и единици за чистење кои го намалуваат одржувањето, ја зголемуваат сигурноста и ја минимизираат потрошувачката на материјали.

Награди

Спецификации за производот

Дознајте повеќе за Canon i-SENSYS MF229dw, неговите функции и можности.

Automatic double sided printing

Автоматско двострано печатење

Copy

Копирање

Duplex Automatic Document Feeder

Автоматски двонасочен механизам за вовлекување документи

Use and share over network

Користење и споделување преку мрежа

Super G3 FAX

Супер G3 ФАКС

USB connection

USB поврзување

Network scanning

Скенирање преку мрежа

Quiet printing mode

Режим на тивко печатење

Professional Scan quality

Скенирање со професионален квалитет

Scanning shortcut key

Копче за директен избор на скенирање

Use and share wirelessly

Безжично користење и споделување

Tilting control panel

Контролен панел со можност за вртење

Tablet and smartphone ready

Можност за поврзување на паметен телефон и таблет уред

Touch panel

Панел на допир

Следни чекори

Решенија за мобилни уреди

Едноставно печатење од мобилни уреди

Едноставен сервисен план

За целосно ослободување од грижите, заштитете ја вашата инвестиција во Canon.

Easy Service Plan

Сликите од производите имаат само илустративна намена. Одредени функции се изборни. Ве молиме погледнете ги спецификациите на производот или обратете се кај вашиот претставник за продажба од Canon за дополнителни информации.