Canon i-SENSYS LBP151dw

i-SENSYS LBP151dw

i-SENSYS LBP151dw е брз и компактен црно-бел ласерски печатач со Wi-Fi, поддршка за PCL и можност за користење со мобилни уреди кој има достапна цена и е идеален за широка примена.

Придобивки

  • Брз: печатење со брзина од 27 стр./мин., печатење на првата страница за 8 секунди, со автоматско двострано печатење и технологии за брзо печатење на првата страница од Canon
  • Стилски, елегантен и компактен дизајн
  • Оптимизиран за печатење со PCL5e/6 заради компатибилност со постоечките инфраструктури
  • Можност за поврзување преку Wi-Fi и етернет
  • Поддршка за мобилни уреди и Google Cloud Print
  • Мала потрошувачка на енергија и енергетска ефикасност која е водечка во неговата класа.

Детални карактеристики

Погледнете подетални информации за Canon i-SENSYS LBP151dw

Брзина, простор и заштеда


i-SENSYS LBP151dw уред што заштедува простор и нуди извонредна брзина по многу достапна цена. Големата брзина на печатење од 27 стр./мин. е надополнета со двострано печатење, потребно време до излегување на првата страница (FPOT) од 8 секунди и технологиите за брзо печатење на првата страница од Canon за да овозможи брзо печатење, дури и од режим на мирување.

Можност за поврзување на Wi-Fi, мрежа и мобилни уреди


Поврзувањето на печатачот во локална или Wi-Fi мрежа е многу едноставно - со притиснување едно копче. Можете да печатите безжично од сите мобилни уреди што поддржуваат Mopria, користејќи ја бесплатната дополнителна компонента. Исто така, можете да пристапите до многубројни напредни функции на вашиот уред со iOS или Android со бесплатната апликација Canon PRINT Business.

Поддршка за Google Cloud Print


i-SENSYS LBP151dw се поврзува директно на Cloud без потреба од компјутер. Можете да го поврзете со вашата сметка на Google Cloud Print за неколку секунди и веднаш да почнете да печатите со него преку сите компатибилни уреди.

Поддршка за PCL


За професионалците од областа на ИТ, i-SENSYS LBP151dw е совршено решение за бројни проблеми, поради тоа што беспрекорно се поврзува во мрежа и нуди компактна и достапна сигурност.

Ефикасен уред со мала потрошувачка на енергија


Овој печатач е тивок, поради што е идеален за трговски опкружувања, банкарски филијали и хотелски рецепции, а се одликува со мала потрошувачка на енергија и енергетска ефикасност која е водечка во неговата класа.

Сè-во-едно картриџ


Сè-во-едно картриџот за печатење овозможува ракување без одржување и сигурно висококвалитетно печатење. Оригиналните ласерски картриџи од Canon содржат тонер, барабан, единица за чистење и лесно за менуваат за неколку секунди.

Награди

Спецификации за производот

Дознајте повеќе за Canon i-SENSYS LBP151dw, неговите функции и можности.

Automatic double sided printing

Автоматско двострано печатење

Use and share over network

Користење и споделување преку мрежа

USB connection

USB поврзување

PCL Printing

PCL печатење

Use and share wirelessly

Безжично користење и споделување

Tablet and smartphone ready

Можност за поврзување на паметен телефон и таблет уред