Canon Camera

FUTURE FOCUS НА CANON

Future Focus ги поврзува студентите по фотографија и снимање со професионалната заедница. Придружете ѝ се на заедницата за да се информирате за студентската програма за развој на Canon и активностите коишто се планирани да се одржат подоцна во годината.

Студентска програма за развој на Canon

Учете од професионалците

Годишен настан на кој студенти од цела Европа, Средниот Исток и Африка имаат можност да добијат мислења, совети и оценки на нивните портфолија од едни од највлијателните имиња во светот на фотографијата.
Студентска програма за развој на Canon

Студентска програма што ќе ве претвори во професионалци

Дознајте повеќе околу менторството во рамките на студентската програма на Canon коешто ќе ви помогне да зачекорите во професионалниот свет.

 • Менторство во рамките на студентската програма за развој на Canon

  МЕНТОРСТВО ЗА ФОТОГРАФИЈА И ВИДЕОГРАФИЈА

  Менторство во рамките на студентската програма за развој на Canon

  Студентите коишто ќе бидат избрани за студентската програма за развој ќе работат со професионален ментор. Ќе имаат можност да добијат повратни информации и насоки од своите ментори што ќе им помогне да создадат моќно портфолио. Од септември, студентите ќе ја претстават својата работа за време на виртуелните групни сесии за оценување. Ова ќе ги подготви за влез во професионалниот свет.

 • FUTURE FOCUS НА CANON

  Успешна приказна

  Слушнете го искуството на Ksenia Kuleshova од учеството во студентската програма за развој на Canon. Дознајте како Ksenia стана професионална фотографка, а потоа и амбасадорка на Canon којашто пренесува инспиративни и интересни приказни од целиот свет.
  Статија за Ksenia Kuleshova и Future Focus на Canon

  Активности коишто ќе се одвиваат подоцна во годината

  Future Focus на Canon сè повеќе расте. Кликнете тука за нови информации за нашиот календар на настани.

 • Календар на настани за Future Focus

  ОНЛАЈН НАСТАНИ ЗА ФОТОГРАФИЈА И ВИДЕОГРАФИЈА

  Календар на настани

  Ќе ви помогнеме да дознаете за настаните поврзани со фотографија и снимање коишто се одржуваат во ваша близина. Наскоро.

 • СТУДЕНТСКА ПРОГРАМА ЗА РАЗВОЈ НА CANON

  Станете дел од заедницата

  Приклучете се на заедницата Future Focus на Canon за да го извлечете максимумот од нашата студентска програма преку пристап до менторство, оцена на портфолиото, ексклузивни попусти и календари за настани во живо.

  Учете од професионалците и подобрете ги вашите вештини со помош на нашите детални статии напишани од уредници.

 • A photography student wearing a yellow coat studies an A3 image printed on a Canon imagePROGRAF PRO-300 printer, which is on the table next to her.

  ARTICLE

  Give your printed portfolio a professional edge

  Even on a student budget, you can stand out from the crowd with a printed portfolio that does full justice to your photographic skills.

 • СТАТИЈА

  Како да им ја презентирате вашата приказна на уредниците на фотографија - совети од професионалци

  Сакате да ве објават? Тројца професионални уредници на фотографија откриваат што треба и што не треба да правите за успешно презентирање на вашата приказна.

 • НАСТАНИ

  Професионалци споделуваат како да оставите силен впечаток со вашето фотографско портфолио

  Врвна уредничка на списание дава свои совети за подготовка на совршено фотографско портфолио, од сликите што ќе ги изберете до дизајнот на самото портфолио.

 • НАСТАНИ

  Ставови на студентите за иднината на фоторепортерството

  Следната генерација на фоторепортери се сретна со фотографите од Magnum на Visa pour l’Image и ги сподели своите надежи и планови за иднината.

 • Настани

  Професионален деловен совет за започнување со фоторепортерство

  Врвни фоторепортери и уредници на фотографија ги споделуваат своите совети за започнување кариера како фоторепортер.

 • Настани

  Професионални совети за развој и уредување на приказна

  Дали знаете кога фотоприказната е завршена? Што е потребно за да се објави? Дознајте овде...

 • Настани

  Колку на идниот фоторепортер му се важни видеоснимките?

  Бидејќи побарувачката за видеоснимки постојано расте, какво е мислењето на следната генерација фоторепортери за нивната креативна употреба и за нивната способност да ги снимаат?

 • СТАТИЈА

  Фоторепортерите дебатираат: што ги одвраќа жените да започнат кариера во фоторепортерство?

  На фестивалот за фоторепортерство Visa Pour l’Image, три добитнички на награда за фоторепортерка од Canon разговараат за пречките со кои се соочуваат жените.

 • Настани

  Кога субјектите ќе станат раскажувачи: Unfiltered

  Како Canon и проектот Unfiltered на ICRC им обезбедуваат алатки и обука на луѓето во нестабилни региони за да ги раскажат своите приказни преку фотографирање.

 • НАСТАНИ

  Ставови на студентите за иднината на фоторепортерството

  Како идната генерација на фоторепортери учеше од професионалците кои работеа на Visa pour l'Image 2018.

 • Слични производи

  Погледнете ја опремата од Canon којашто може да ви помогне да ги подигнете вашите способности за фотографирање и снимање на професионално ниво.

 • Canon Camera

  Адаптери за EOS R - адаптери за објективи

  Добијте потполна компатибилност со објективите EF и EF-S со нашата палета на адаптери за EOS R. Овие адаптери за долготрајна употреба се создадени за беспрекорни перформанси со EOS R.

 • Фотоапарати без огледало

  EOS R6

  Без разлика што фотографирате и како фотографирате, EOS R6 ќе ви овозможи да бидете креативни на начини што никогаш досега не сте знаеле дека постојат.

 • Фотоапарати без огледало

  EOS R

  Фотоапарат без огледало за целосна слика кој отвора нови креативни можности за фотографите и снимателите.

 • Фотоапарати без огледало

  EOS RP

  Мал, лесен и интуитивен фотоапарат без огледало за целосна слика што е дизајниран за секојдневно фотографирање и фотографирање при патувања.

 • Објективи RF

  RF 35mm F1.8 MACRO IS STM

  Макро објектив f/1,8 од 35 mm со брза решетка за широкоаголна перспектива, кратко растојание на фокусирање и хибридна стабилизација на слика.

 • Стандарден објектив

  RF 50mm F1.8 STM

  Компактен, тивок и лесен примарен RF-објектив од 50 mm, со широка решетка од f/1,8, што е совршен за реализирање на вашата креативна замисла.

 • Објективи RF

  RF 600mm F11 IS STM

  Револуционерен објектив со извонреден телефото опсег што е компактен, лесен и идеален за фотографирање диви животни, патувања и сафари или фотографирање возови.

 • Објективи за EOS R

  RF 24-105mm F4L IS USM

  Лесен и разновиден објектив за зумирање од 24-105 mm со f/4 од серијата L со брз и тивок автоматски фокус и 5 чекори за стабилизација на сликата.

 • Објективи RF

  RF 24-240mm F4-6.3 IS USM

  Објектив со зум до 10x и разновидна примена што е наменет за системот EOS R и што нуди огромна флексибилност за еден пренослив објектив.

 • Објективи за DSLR

  EF 8-15mm f/4L USM со ефект на рибино око

  Објектив за зумирање од серија L со ефект на рибино око кој нуди избор од целосна или кружна слика и широк агол на гледање.

 • Професионален блиц

  Speedlite 600EX II-RT

  Преземете целосна контрола, дури и во најтешките ситуации.

 • Безжичен предавател

  Speedlite предавател ST-E3-RT

  Активирајте компатибилни Speedlite блицеви со радиофреквенции на растојанија до 30 m.

 • Систем Cinema EOS

  EOS C70

  EOS C70 е нова генерација на камера Cinema EOS со RF-приклучок и DGO 4K-сензор во формат Super 35 mm што е дизајниран да ги спои дигиталните фотоапарати со заменливи објективи и камерите Cinema.

 • Систем Cinema EOS

  EOS C200

  Зачекорете во светот на снимање со 4K Cinema EOS што нуди врвна флексибилност и практично користење.

 • Професионални печатачи за фотографии

  imagePROGRAF PRO-300

  Професионален печатач imagePROGRAF за на работна маса што нуди печатени материјали во формат A3+ со квалитет како за во галерија и со едноставен работен процес за сигурно печатење.

 • Професионални печатачи за фотографии

  imagePROGRAF PRO-1000

  Печатете во формати со големина до А2 со извонреден квалитет со системот со 12 мастила.

 • Професионални видео камери

  XA45/XA40

  Извонредно компактна и професионална 4K-видеокамера од серија XA со објектив со оптички зум до 20x што може да се држи со една рака

 • XA55/XA50

  Компактна 4K-видеокамера со CMOS-сензор од тип 1,0, Dual Pixel CMOS AF, објектив со оптички зум до 15x и 3G-SDI (само XA55)

 • Може да ве интересира и

  Информирајте се за различната опрема и алатки коишто можат да ви помогнат да станете професионалци.