A Canon SELPHY SQUARE QX10 in front of a book full of pictures.

КРЕАТИВНО ПЕЧАТЕЊЕ

Забавувајте се со печатењето: интересни начини за да внесете реалистичност во вашите фотографии

Веќе е 2020 година и сите имаат сметка на Instagram. Многумина можат да ги претворат своите фотографии во совршени содржини. Зошто не се издвоите од останатите за момент и не создадете приспособени отпечатени материјали што нема да се заборават веднаш?

Изберете го стилскиот и пренослив печатач SELPHY SQUARE QX10 што е достапен во елегантна црна, бела, пастелна розова или светла зелена боја и ќе можете да ја разбудите вашата креативност и да внесете реалистичност во вашите спомени. Ќе ви понудиме неколку едноставни совети што ќе ви поттикнат многу идеи.

Прифатете ја несовршеноста

A woman’s hand placing a photograph of a couple at the beach into a holiday

Експериментирајте, доживејте го моментот и создадете нешто што ќе биде уникатно за вас. Без разлика дали ќе го активирате блицот на вашиот телефон за да добиете фотографии со стил како во 90-тите или ќе фотографирате од низок агол за да добиете широка перспектива, експериментирајте сè додека не пронајдете нешто што ќе ви се допадне. Тоа значи дека треба да прифатите дека сликите не мора да бидат совршени за да ги отпечатите. Заборавете на правилата и забавувајте се. 

Преносливиот печатач SELPHY SQUARE QX10 се напојува преку батерија и нема кабли за да ви ја обезбеди потребната слобода за печатење во движење, каде и да сте. Ставете го овој мал уред во торбата и ќе можете да печатите секогаш кога ќе посакате. 

Овој практичен печатач создава налепници без рабови во форма на квадрат што се идеални за пополнување колажи, лепење врз лаптопи или декорирање табли. Освен тоа, SELPHY SQUARE QX10 користи специјална сублимација на бои при печатењето, за вашите дела да останат живописни и светли дури до 100 години. Да, 100 години.

Раскажувајте приказни

Користете ја апликацијата SELPHY Photo Layout за да го поврзете вашиот мобилен уред со компактниот SELPHY SQUARE QX10 што е опремен со Wi-Fi или, пак, поврзете го вашиот таблет-уред или телефон со Zoemini од Canon преку Bluetooth® со апликацијата Canon Mini Print за моментално споделување на привлечни фотоналепници.

Лепете фотографии на роденденските честитки или цртајте на рабовите за да создадете уникатни картички за благодарност. Залепете ги во личниот дневник за да се присетувате на вашите креации, снимајте неверојатни стилови на шминка или фотографирајте за време на забавите - изборот е ваш. Споделувајте ги вашите искуства и приказни на начин што ќе ја разбуди вашата фантазија.

Внесете стил во вашето опкружување

A garland of photos printed on the Canon SELPHY SQUARE QX10 hanging from the wall.

Ставањето фотографии на ѕидовите во вашиот дом е одличен начин да го изразите вашиот карактер. Од портрети на домашни миленичиња и авантури за време на одморот, до забавни слики од семејството и пријателите, печатење фотографии за вашето опкружување што ќе ве инспирираат. 

Преносливиот SELPHY CP1300 што печати со голема брзина нуди брзо, едноставно и безжично печатење од паметни телефони и таблет-уреди со Android и iOS - директно или преку бесплатната апликација Canon PRINT. Тој печати беспрекорни материјали во различни големини, од поштенски картички до листови со мини налепници, а достапен е во црна, бела и розова боја.

Напишано од Lorna Dockerill

Слични написи
A hand taking a printed sheet of vibrant images from a Canon SELPHY CP1300 printer surrounded by beads, necklaces and a colour chart.

КРЕАТИВНО ПЕЧАТЕЊЕ

Планирајте, забавувајте се и печатете

Дознајте како апликацијата SELPHY Photo Layout може да ви помогне во смислувањето идеи за возбудливи проекти за изработка на модели.

A lemon hovers in the air above an illustrated print of a tennis player about to serve. The effect makes it look as if the player is about to hit the lemon.

КРЕАТИВНО ПЕЧАТЕЊЕ

Интересни отпечатени материјали со Paperboyo

Забавувајте се, печатете и објавувајте: Paperboyo, ѕвездата на Instagram, експериментира со SELPHY Square QX10 од Canon.

A woman prints out a picture on a Canon SELPHY Square QX10. Positioned upright on the desk in front of her is an outfit inspiration mood board.

КРЕАТИВНО ПЕЧАТЕЊЕ

Отпечатете инстант инспиративна табла

Подобрете ги вашите креативни проекти и дознајте како да направите инспиративна табла.

Слични производи

Слични написи

Get Inspired е најголемиот извор на практични совети за фотографирање, водичи за купување и информативни интервјуа - сè што ви е потребно за да го пронајдете најдобриот фотоапарат или најдобриот печатач и да ја реализирате вашата следна креативна идеја.

Назад до сите совети и техники