CREW CREATE

Четири креативни умови. Различна опрема од Canon. Една соработка.

CREW CREATE

Создавајте со Canon

Музика, танц, фудбал и улична уметност. Погледнете што се случува кога четири креатори на содржини соработуваат со една цел: да создаваат.

CREW CREATE

Перформансот

Погледнете како екипата ја изразува својата креативност во овој заеднички перформанс на песната „Jussi“ продуцирана од Jack Garratt.
Canon Camera

CREW CREATE

Зад сцените со Crew Create

Погледнете ги снимките зад сцените и дознајте како Jack, Nifè, Ewan и Fat Cap Sprays ги здружија своите индивидуални идеи и вештини во создавањето на перформансот.
Canon Camera

Совети и техники

Дознајте кои функции на опремата од Canon ѝ се омилени на екипата и како ги користи за да ги подобри своите содржини.
Jack Garratt

Jack Garratt објаснува како ги пристапува и создава своите омилени однапред поставени параметри за фотографирање на EOS RP од Canon, што значи лесен пристап до вашите омилени начини на фотографирање.

Crew-Create-Educational- Ewan-H264-4K-EM

Ewan Baggott or EABskills takes us through his set-up for how to shoot in 4K 60fps with face and eye tracking autofocus mode on the Canon EOS R6, ideal for those slow-motion shots and ensuring you’re always in focus.

Nifè

Nifè објаснува како да го активирате тајмерот за снимање видеозаписи на EOS M50 Mark II, којшто овозможува секогаш да бидете подготвени кога ќе започне снимањето.

Fat Cap Spray

Fat Cap Sprays објаснува како да го поставите PowerShot G7 X Mark III за фотографирање во 4K, којшто е совршен за доловување неверојатни детали и нуди повеќе можности за уредување.

Пријавете се веднаш

Добијте инспирација, пријавете се веднаш

Не пропуштајте ги никогаш најновите понуди од Canon, совети и водичи, вести и покани за локални настани.

Запознајте се со екипата

Од YouTube до TikTok и од бина до фудбалски терен, запознајте се со екипата што ги здружи вештините за да ја прикаже својата уметност.
Canon Camera

МУЗИЧАР И ПРОДУЦЕНТ

Jack Garratt

Jack Garratt е музичар и продуцент од Лондон добитник на наградата „Brit“. Во 2016 година, мултиинструменталистот Jack Garratt го издаде својот прв албум „Phase“ којшто доби повеќе престижни британски музички признанија. Неговиот втор албум, „Love, Death & Dancing“, е опишан како „музика за танцување за луѓе коишто не сакаат да излегуваат од дома”.

Торбата со опрема на Jack

 • Фотоапарати без огледало

  EOS RP

  Мал, лесен и интуитивен фотоапарат без огледало за целосна слика што е дизајниран за секојдневно фотографирање и фотографирање при патувања.
 • Објективи RF

  RF 35mm F1.8 MACRO IS STM

  Макро објектив f/1,8 од 35 mm со брза решетка за широкоаголна перспектива, кратко растојание на фокусирање и хибридна стабилизација на слика.
 • Објективи RF

  RF 24-105mm F4-7.1 IS STM

  Идеален објектив за секојдневна употреба за фотоапарати за целосна слика без огледало наменет за ентузијасти. Практичниот објектив RF 24-105mm F4-7.1 IS STM е лесен, компактен и подготвен да го однесе вашето фотографирање на повисоко ниво.
 • Аудио

  Стерео микрофон DM-E100

  Снимајте одличен звук без напор со мал стерео микрофон што се приклучува едноставно и секогаш е подготвен за снимање.
 • Nifè

  ТАНЧАРКА

  Nifè

  Nifè е нигериско-британска танчарка и креаторка на содржини. Родена и израсната во Лондон, Nifè започнала да танцува на рана возраст. Во 2014 година, Nifè започна да ги споделува своите содржини со танцување на друштвените медиуми и бројот на нејзините следбеници започна да расте. Нејзиниот прв предизвик со танцување брзо се рашири на интернет во 2016 година и оттогаш продолжи да создава вирални предизвици со танцување.

  Торбата со опрема на Nifè

 • Фотоапарати без огледало

  EOS M50 Mark II

  Создадете висококвалитетна содржина за вашата публика и внесете го својот креативен стил во сликите, видеоснимките или проследувањето во живо.
 • Објективи за EOS M

  EF-M 11-22mm f/4-5,6 IS STM

  Објектив за зумирање со извонредно широк агол, стабилизација на слика и STM, кој е одличен за фотографии и видеоснимки со пејзажи.
 • Објективи за EOS M

  EF-M 15-45mm f/3.5-6.3 IS STM

  Лесен и компактен објектив за зумирање со стабилизација на слика, кој е идеален за секакви прилики, почнувајќи од пејзажи па сè до портрети.
 • Објективи за EOS M

  EF-M 32mm f/1.4 STM

  Однесете го вашиот EOS фотоапарат без огледало на повисоко ниво со исклучително квалитетниот стандарден објектив.
 • Аудио

  Стерео микрофон DM-E100

  Снимајте одличен звук без напор со мал стерео микрофон што се приклучува едноставно и секогаш е подготвен за снимање.
 • Статив

  Статив со држач HG-100TBR

  Фотографирајте подолго со поголема стабилност и креативна флексибилност благодарение на овој уникатен статив со држач и отстранлив далечински управувач.
 • Ewan Baggott

  ФУДБАЛСКИ ЖОНГЛЕР

  Ewan Baggott

  „Ewan Baggott“ или EABskills е 22-годишен фудбалски жонглер, презентер и инфлуенсер на друштвените медиуми со стотици илјади следбеници од целиот свет. Од соработка со најголемите брендови за спортска облека до водење сопствена успешна академија, Ewan е ветеран во социјалниот фудбалски свет.

  Торбата со опрема на Ewan

 • Фотоапарати без огледало

  EOS R6

  Без разлика што фотографирате и како фотографирате, EOS R6 ќе ви овозможи да бидете креативни на начини што никогаш досега не сте знаеле дека постојат.
 • Објективи RF

  RF 24-105mm F4-7.1 IS STM

  Идеален објектив за секојдневна употреба за фотоапарати за целосна слика без огледало наменет за ентузијасти. Практичниот објектив RF 24-105mm F4-7.1 IS STM е лесен, компактен и подготвен да го однесе вашето фотографирање на повисоко ниво.
 • Аудио

  Стерео микрофон DM-E100

  Снимајте одличен звук без напор со мал стерео микрофон што се приклучува едноставно и секогаш е подготвен за снимање.
 • Canon Camera

  УЛИЧЕН УМЕТНИК

  Fat Cap Sprays

  Fat Cap Sprays е уметник и креатор на содржини од Лондон, добро познат по неговите енергични видеоснимки во кои уличната уметност ја спојува со поп-културата.

  Торбата со опрема на Fat Cap Sprays

 • Компактни дигитални

  PowerShot G7 X Mark III

  Фотоапарат со опции за поврзување што снима извонредни видеоснимки и фотографии што ќе им се допаднат на вашите следбеници.
 • Аудио

  Стерео микрофон DM-E100

  Снимајте одличен звук без напор со мал стерео микрофон што се приклучува едноставно и секогаш е подготвен за снимање.
 • Статив

  Статив со држач HG-100TBR

  Фотографирајте подолго со поголема стабилност и креативна флексибилност благодарение на овој уникатен статив со држач и отстранлив далечински управувач.
 • Слични статии

 • СНИМАЊЕ ВИДЕОБЛОГОВИ

  Една креативна соработка

  Четири уметници што користат опрема од Canon ги здружија силите и ги употребија своите различни вештини за да создадат неверојатен краток видеозапис.

 • СНИМАЊЕ ВИДЕОБЛОГОВИ

  Подобрете ги вашите онлајн содржини

  Шест совети и техники од експертите за да ги истакнете вашите содржини на социјалните медиуми.

 • СНИМАЊЕ ВИДЕОБЛОГОВИ

  Врвна опрема за создавање содржини

  Откријте ја опремата што ја користат овие четири многу различни создавачи на онлајн содржини и како таа им овозможува да ги подигнат нивните содржини на повисоко ниво.

 • ПРОСЛЕДУВАЊЕ ВО ЖИВО

  Проследување со Canon

  Дознајте повеќе информации за тоа како да ја надградите веб-камерата за проследување во живо и за видеоконференции со нашиот водич со објаснувања во чекори.

 • Жена држи фотоапарат на статив со испружена рака, насочен кон себе, со повеќе дефокусирани разнобојни згради на брегот од реката зад неа.

  СНИМАЊЕ ВИДЕОБЛОГОВИ

  Како да станете видеоблогер

  Започнете и создавајте квалитетни видеоблогови со нашите совети за снимање видеоблогови за почетници.

 • Жена го поставува PowerShot G7 X Mark III од Canon до лаптоп за да снима час по јога во живо во својата дневна соба.

  КОМПАКТНИ ФОТОАПАРАТИ

  Најдобриот компактен фотоапарат за создавање содржини

  Дознајте како PowerShot G7 X Mark III може да ви помогне да ја разбудите вашата креативна страна во секојдневието.

 • Може да ве интересира и…

 • Фотоапарати од Canon за снимање видеоблогови

  Фотоапарати од Canon за снимање видеоблогови