Lorenzo Agius
alt text goes here

ОДБРАН ОД ПРОФЕСИОНАЛЦИ,

ВО ВАША СОПСТВЕНОСТ.

EOS 5D Mark IV е опишан како „сеопфатен“ фотоапарат, а Lorenzo се сложува со тоа, иако веднаш посочува дека универзалните перформанси не се постигнати со правење компромиси. „Мислам дека, без разлика какви фотографии снимате, постои нешто во овој фотоапарат што ќе ви биде од голема корист и ќе ви овозможи да пробате нови работи,“ - вели тој. „Ако сте новинар и фотографирате во услови на слаба осветленост, ќе ви се допадне можноста за високи ISO вредности. Доколку фотографирате спорт или дивина, на располагање ви е снимањето со 7fps и сличен AF систем како оној на EOS-1D X Mark II. А доколку фотографирате портрети како мене, тогаш ќе можете да правите сè што ќе посакате со само еден фотоапарат.“

Lorenzo Agius - Canon Ambassador

Прочитајте ја целата приказна овде

Нашиот избор на професионални DSLR фотоапарати и печатачи комбинира исклучителни перформанси, неверојатен квалитет на слика и сигурност. Искористете ги предностите на ограничен временски попуст до 18.500 ден на одредени производи.

Подгответе се да ги истражите и снимите приказните во светот.

Промоцијата е валидна од 12. 3. 2018 до 31. 3. 2018, или додека има на залиха.

Одредени производи

ПроизводПопуст (ден)
EOS 5 DS18.500 ден
EOS 5 DS R18.500 ден
EOS 5D Mk IV18.500 ден
EOS 6D Mk II12.300 ден
EOS 6D9.200 ден
EOS 7D MkII9.200 ден
EOS 80D6.150 ден
EOS 77D4.900 ден
PowerShot G3 X4.300 ден
PowerShot G1 X Mark III4.300 ден
PowerShot G5 X3.100 ден
PowerShot G7 X Mark II1.850 ден
EOS M56.150 ден
EOS M64.900 ден
EF-M 22mm f/2 STM1.250 ден
EF-M 11-22 f/4-5.6 IS STM1.850 ден
EF-M 55-200 4.5-6.3 IS STM1.850 ден
EF-M 28mm f/3.5 Macro IS STM1.850 ден
EF-M 18-150 f/3.5-6.3 IS STM3.100 ден
EF 14mm f/2.8L II USM6.150 ден
EF 24mm f/1.4L II USM6.150 ден
EF 35mm f/1.4L II USM6.150 ден
EF 50mm f/1.2 L USM6.150 ден
EF 50mm f/1.4 USM1.250 ден
EF 85mm f/1.8 USM1.850 ден
EF 85mm f/1.2 L II USM6.150 ден
EF 100mm f/2 USM1.850 ден
EF 135mm f/2L USM4.900 ден
EF 16-35mm f/2.8L III USM12.300 ден
EF 11-24mm f/4L USM12.300 ден
EF 70-200mm f/4L IS USM4.900 ден
EF 70-200mm f/2.8L IS II USM9.200 ден
EF 100-400mm f/4.5-5.6L IS II USM9.200 ден
EF 24-70mm f/2.8L II USM12.300 ден
PIXMA PRO-100S2.750 ден
PIXMA PRO-10S3.100 ден
imagePROGRAF PRO-10003.100 ден

Партнери кои учествуваат

PixPlus