Canon Zoemini C
Blank-Rect Image

Canon Zoemini C

Насмевнете се и снимете автопортрет со уредот за моментално фотографирање и печатење - совршено решение со џебна големина за забавно фотографирање во движење.

Canon Zoemini C

Запознајте се со Zoemini C од Canon

Од забавни автопортрети до прекрасни групни слики со другарите, добијте квалитетни отпечатени слики за само неколку секунди

Погледни видеозапис

Самолепливи отпечатени материјали за само неколку секунди

Фотографирајте и печатете веднаш со Canon Zoemini C со џебна големина. Одликувајќи се со огледало за автопортрети, технологија ZinkTM што спречува размачкување и самолепливи отпечатени материјали, овој пренослив инстант фотоапарат со печатач ќе ви помогне да извлечете максимум од секој момент.

Погледни целосни спецификации

Canon Zoemini C Specification Intro

Технологија 2-во-1

Оваа паметна комбинација ви овозможува да фотографирате и печатите со истиот уред. Благодарение на неговата камера со 5 мегапиксели, отворот за микро SD-картичка* и технологијата Zink™, тој ви нуди сè што ви е потребно за фотографирање во движење.

2-in-1 technology

Позирајте

Вашите автопортрети секогаш ќе бидат прецизни благодарение на огледалото поставено на предната страна. Отпечатете ја совршената поза, излупете ја задната страна и декорирајте ги вашите предмети со интересни фотографии.

Strike a pose

Мал и елегантен

Лесниот Canon Zoemini C е достапен во четири забавни бои и претставува совршен придружник со џебна големина - неговиот елегантен дизајн е извонредно пренослив бидејќи може да го носите во рака, џеб или торба.

Small and sleek

Залепете ги

Со капацитетот за 10 листови хартија за печатење Zink™ од 2x3 инчи со самолеплива задна страна можете да ги печатите, лупите и лепите вашите слики секаде каде што ќе посакате - од фрижидерот па сè до вашиот телефон.

8 креативни идеи за печатење

Stick ’em up
From pixels to prints

Од пиксели до отпечатени слики

Заборавете на дополнувањето тонер и нередот при замена на мастилата со технологијата за печатење без мастило Zink™. Микро кристалите реагираат при загревање и создаваат водоотпорни фотографии што не се размачкуваат и абат.

Фотохартија ZINK™ од Canon

Хартијата ZINK е обложена со микрокристали кои реагираат кога се загреваат, создавајќи слика што не се замачкува, не се кине и е отпорна на вода без употреба на мастило.

Купете 20 листови

Купете 50 листови

Canon ZINK™ Photo Paper

Главни спецификации

zink

ZinkTM

Технологија за печатење

lightweight

Мала тежина

Модел од 170 gm во светла розова боја, жолта боја, светла зелена боја и светла сина боја

Resolution

314 x 500 dpi

Резолуција

10-sheet capacity

Капацитет за 10 листови

Хартија за печатење ZinkTM од 2x3 инчи

5 Megapixels

5 мегапиксели

Камера

Micro SD

Микро SD*

Поддршка за мемориски картички

Погледнете ги сите спецификации

Key Specifications
WITB

Што содржи кутијата

Сè што ви е потребно за да фотографирате, печатите и лепите во движење.

Инстант фотоапарат со печатач Canon Zoemini C од Canon (достапен во светла розова боја, жолта боја, светла зелена боја и светла сина боја)

USB кабел

Листа за усогласеност со стандарди за безбедност

Листа EWS (гаранција)

Водич за брз почеток (хартија A3)

Фотохартија Zink™ од CANON (10 листови) +1 SMARTSHEET

Ременче за на зглоб

Слични производи

*Фотографиите снимени со Canon Zoemini C може да се зачуваат во микро SD-картичката. Сликите не може да се префрлат во Canon Zoemini C од картичката.