CSDP-2023-thomas-borberg-portfolio-reviews

ПОДОБРЕТЕ ГИ ВАШИТЕ ВЕШТИНИ

СТУДЕНТСКА ПРОГРАМА ЗА РАЗВОЈ НА CANON 2024

Пријавувањето за програмата за 2024 година започна. Испратете го вашето портфолио за да добиете можност за подобрување на вашата кариера и за да го преземете следниот чекор кон станување професионален фотограф.

 • RF-Lens set black

  Објективи RF и RF-S

  Објективите RF нудат повисок квалитет и брзина со перформанси кои се оптимизирани за фотоапаратот EOS R. Тие се брзи и светли со уникатни квалитети кои нудат нови нивоа на интуитивна контрола.

 • Canon EOS R - Ready for the future, right now.

  Фотоапарати без огледало

  Нашите фотоапарати без огледало се практични за носење и се опремени со најдобрите технологии на Canon во компактно куќиште со заменливи објективи.

 • PIXMA_TS9551C

  Печатачи за во домот

  Функционални и стилски печатачи за фотографии за во домот и сè-во-едно печатачи што нудат квалитетни резултати.

 • Работна маса со печатач, фотохартија, слики и пакувања на мастило на неа и табла со различни отпечатени материјали над неа.

  Мастило, тонер, хартија

  Оригиналните мастила, тонер и хартија од Canon се создадени да се користат во совршена хармонија со вашиот печатач од Canon.

Понуди, настани и повеќе

 • EOS-M200

  ПРОМОЦИЈА

  Добијте попуст до 21.500 ден.

  Доловете безвременски моменти со зимската понуда на Canon! Истражете ги екслузивните понуди сега!

 • Pomagamo vam pri študiju

  ПРОМОЦИЈА

  Ја имате нашата поддршка додека студирате

  Купете селектиран печатач од Canon и добијте бесплатни мастила за една година. Паметна инвестиција.

 • 5. godišnjica sustava EOS R

  ПРОМОЦИЈА

  5 годишнина на системот EOS R

  Поместете ги границите и откријте како пионерскиот систем на Canon го доловува извонредно она што никогаш не сте мислеле дека е можно.
  Добијте го вашиот попуст веднаш.

 • Време е за летни истории

  ПРОМОЦИЈА

  Креирајте ја вашата летна приказна

  Ова лето креирајте и зачувајте спомени кои ќе ги паметите засекогаш со ексклузивната заштеда на EOS R6 Mark II, PowerShot G7X Mark III и многу повеќе.

 • ФОТОГРАФСКО НАТПРЕВАРУВАЊЕ

  Предизвик Water Challenge на Canon - Дознајте ги победниците

  Дознајте кои слики победија на предизвикот Water Challenge на Canon.

 • WARRANTY PROMOTION

  ПРОМОЦИЈА

  Добијте 3 годишна гаранција на производи

  ​​Купете кој било од избраните печатачи на Canon, i-SENSYS, MAXIFY или PIXMA, во периодот од 1.1.2022 год. до 31.12.2022 год., и добијте продолжување на гарантниот период.

 • promotions

  ПРОМОЦИЈА

  Специјална понуда

  Тековни Canon промоции

 • Најново од Canon

  • Canon Club

   Canon Club

   Ексклузивна заедница за креатори како вас

   Работете ја работата што ја сакате со поддршка, инспирација, придобивки и многу повеќе. Купете производ. Регистрирајте се. Придружете му се на Canon Club.

  • Жена зема отпечатен материјал од печатач Canon MAXIFY во канцеларија, во заднината има уште двајца луѓе.

   Ласерски и инк-џет печатачи

   Печатачи за мали бизниси

   Го барате најдобриот печатач за вашите деловни потреби? Исполнете ги вашите цели за продуктивност со инк-џет и ласерски печатачи што совршено се вклопуваат во секое работно опкружување - вклучувајќи ги и домашните канцеларии.

  Производи

 • RF 24-105MM F2.8L IS USM Z

  ХИБРИДЕН RF

  НОВИОТ CANON RF 24-105mm F2.8L IS USM Z

  Bring your worlds together.

 • RF 200-800mm F6.3-9 IS USM

  ОБЈЕКТИВИ RF

  CANON RF 200-800MM F6.3-9 IS USM

  Доближете се до спортските случувања, природата и дивите животни со извонреден телефото зум што ви нуди поголем дострел и неверојатна флексибилност каде и да сте.

 • RF-S 10-18MM F4.5-6.3 IS STM

  ОБЈЕКТИВИ RF

  CANON RF-S 10-18MM F4.5-6.3 IS STM

  Мал и лесен извонредно широкоаголен објектив со зум за фотоапаратите од серијата Canon EOS R со APS-C-сензор.

 • RF 24-105MM F2.8L IS USM Z

  Дополнителна опрема за објективи

  АДАПТЕР ЗА МОТОРИЗИРАН ЗУМ PZ-E2/АДАПТЕР ЗА МОТОРИЗИРАН ЗУМ PZ-E2B од Canon

  Адаптер за моторизиран зум што овозможува контролирано и рамномерно зумирање, како и далечинска контрола на зумот.

 • RF 10-20MM F4L IS STM

  ОБЈЕКТИВ СО ИЗВОНРЕДНО ШИРОК АГОЛ

  CANON RF 10-20mm F4L IS STM

  Внесете возбуда во вашите фотографии и видеозаписи - едноставно совршен за пејзажи, архитектура и ентериери.

 • PIXMA TS7750i

  Печатачи за во домот

  CANON PIXMA TS7750i

  Брз, висококвалитетен печатач што беспрекорно се вклопува во вашиот дом благодарение на неговата компактна големина и едноставното користење.

 • PIXMA TS7650i

  Печатачи за во домот

  CANON PIXMA TS7650i

  Брз, висококвалитетен печатач што беспрекорно се вклопува во вашиот дом благодарение на неговата компактна големина и едноставното користење.

 • ПЕЧАТАЧ ЗА ДОМАШНИ КАНЦЕЛАРИИ

  Canon MAXIFY GX1040

  Бидете продуктивни во домот со овој брз, компактен, практичен и економичен 3-во-1 печатач со резервоари за мастило што се дополнуваат.

 • MAXIFY GX5540

  ПЕЧАТАЧИ MEGATANK

  Canon MAXIFY GX5540

  Сите придобивки од печатењето голем број страници со мали вкупни трошоци за користење на печатачот Canon MegaTank, со можност за користење различни медиуми за да се задоволат сите деловни потреби.

 • MAXIFY GX2040

  ПЕЧАТАЧ ЗА ДОМАШНИ КАНЦЕЛАРИИ

  Canon MAXIFY GX2040

  Бидете продуктивни во домот со овој брз, компактен и економичен 4-во-1 печатач со ADF за 35 листови.

 • eos r100

  ФОТОАПАРАТИ БЕЗ ОГЛЕДАЛО

  Canon EOS R100

  Создајте совршени спомени во извонреден квалитет со интуитивниот фотоапарат EOS R што е секогаш подготвен.

 • RF 28mm F2.8 STM

  ОБЈЕКТИВИ ОД CANON

  CANON RF 28mm F2.8 STM

  Тенок и лесен објектив во вид на „палачинка“ за фотографирање при патувања и улично фотографирање, со повеќенаменска фокусна должина од 28 mm и брза максимална решетка f/2,8.

 • Home PowerShot V10

  КОМПАКТЕН ДИГИТАЛЕН ФОТОАПАРАТ

  PowerShot V10

  Истакнете се на интернет, но бидете дискретни кога снимате со сè-во-едно фотоапаратот за снимање 4K-видеоблогови од Canon со џебна големина.

 • EOS R8

  ФОТОАПАРАТИ БЕЗ ОГЛЕДАЛО

  Canon EOS R8

  Преминете на фотографии и видеозаписи во формат за целосна слика и остварете ги вашите креативни амбиции.

 • EOS R50

  ФОТОАПАРАТИ БЕЗ ОГЛЕДАЛО

  Canon EOS R50

  Подобрете ги содржините на вашите социјални медиуми и зголемете ја вашата публика со овој сѐ-во-едно фотоапарат без огледало кој одговара на вашиот животен стил.

 • RF-S 55-210mm F5-7.1 IS STM

  ОБЈЕКТИВИ RF

  RF-S 55-210mm F5-7.1 IS STM од Canon

  Зумирајте со овој лесен објектив со повеќенаменски телефото зум и APS-C-сензор и откријте нова димензија за фотографирање патувања, спорт, семејства и домашни миленичиња.

 • homepage-range-module

  ОБЈЕКТИВИ RF

  RF 24-50mm F4.5-6.3 IS STM од Canon

  Мал и неверојатно лесен објектив со зум од 24-50 mm од серијата RF што може да го користите секој ден за фотографирање патувања, пејзажи и многу повеќе.

 • EOS R6 Mark II

  ФОТОАПАРАТИ БЕЗ ОГЛЕДАЛО

  EOS R6 Mark II од Canon

  Фотографии или видео, акција или портрет - комбинацијата од перформанси и квалитет на слика што ја нуди EOS R6 Mark II ви овозможува да бидете максимално креативни

 • CANON MAXIFY GX4040

  ПЕЧАТАЧИ MEGATANK

  НОВИОТ MAXIFY GX4040 ОД CANON

  Малиот 4-во-1 деловен печатач што овозможува огромна заштеда

 • MAXIFY GX3040

  ПЕЧАТАЧИ MEGATANK

  НОВИОТ MAXIFY GX3040 ОД CANON

  Малиот 3-во-1 деловен печатач што овозможува огромна заштеда

 • 4K PTZ Camera

  PTZ-КАМЕРИ

  CR-N700 ОД CANON

  Извонредна и професионална PTZ-камера со 4K и 60P, 12G-SDI-приклучок и врвен автоматски фокус со интелигентно откривање глави и следење очи.

 • Canon Zoemini 2

  ЏЕБЕН ПЕЧАТАЧ

  Zoemini 2 од Canon

  Добијте инстант отпечатени материјали од вашиот паметен телефон во секое време и на секое место со џебниот печатач Zoemini 2 што се напојува преку батерија.

 • EOS R7

  Фотоапарати без огледало

  EOS R7

  Комбинација од технологија EOS R и дизајн APS-C во хибриден фотоапарат без огледало што е мал, брз и моќен.

 • EOS R10

  ФОТОАПАРАТ

  EOS R10 од Canon

  Повеќенаменски фотоапарат што може да се користи за разновидно снимање. Идеален придружник за патувања. Совршена алатка за создавање хибридни содржини. Ваш начин на креативно самоизразување.

 • EOS R3

  ФОТОАПАРАТ

  EOS R3 од Canon

  Поголема брзина. Подобри перформанси. Запознајте го EOS без огледало што ќе го промени начинот на кој фотографирате движење. Снимајте ги најкратките моменти во 30fps.

 • Ink Finder

  МАСТИЛО ЗА ПЕЧАТАЧИ

  Пребарувач на мастила

  Не сте сигурни какво мастило треба да користите за вашиот печатач од Canon во домот? Дознајте повеќе тука.

 • ПРОИЗВОДИ

  Најнови производи

  Запознајте се со новите производи од Canon - дизајнирани да ви помогнат во создавањето приказни за паметење.

 • Учете, создавајте и соработувајте

 • EOS R System

  СИСТЕМОТ EOS R

  NEVER BREAK YOUR FLOW

  Благодарение на нашата интелигентна технологија за AF и неверојатна палета на објективи RF, наградуваниот систем EOS R нуди многу интуитивен пристап кон фотографирањето и снимањето, работејќи беспрекорно со вас за да можете да се фокусирате на вашиот субјект и на фотографирањето.

 • CSDP-2023-group-students-with-camera

  УЧЕСТВУВАЈТЕ

  СТУДЕНТСКА ПРОГРАМА ЗА РАЗВОЈ НА CANON

  Пријавувањето за програмата за 2024 година започна. Испратете го вашето портфолио за да добиете можност за подобрување на вашата кариера и за да го преземете следниот чекор кон станување професионален фотограф.

 • Brand Campaign 2021

  Canon Stories

  Inspiring a World of Change

  From farmers’ fields to city streets, oceans to microsatellites no matter where tomorrow takes us, we’ll be ready.

 • Future Focus

  Future Focus

  Future Focus

  Студентска програма предвидена да ве претвори во професионалци.

 • ПРОСЛЕДУВАЊЕ

  Снимајте во живо со Canon

  Бидете поврзани со нашата опрема за проследување преку USB и HDMI.

 • Cine Lens Reward

  ПРОМОЦИИ

  Понуда за поврат на пари

  Дознајте како може да ги искористите специјалните попусти за објективи Cinema од Canon.

 • СОВЕТИ И ТРИКОВИ

  Есен

  Доловете ги променливите бои на есента

 • Creative Park

  БИДЕТЕ КРЕАТИВНИ

  Creative Park

  Забавувајте се со целото семејство со повеќе 100-ци бесплатни шаблони за модели од хартија.

 • Free Your Story Canon PowerShot G7 X Mark III

  ГИ ПОВИКУВАМЕ СИТЕ КРЕАТОРИ

  #FreeYourStory

  Вашата креативност е наша инспирација. Без разлика каква е вашата приказна, ослободете ја.

 • Професионални фотографии и видеоснимки

  ПОДГОТВЕНИ ЗА ДА ПОМОГНЕМЕ

  Помош и поддршка

  Тука сме за да ги одговориме вашите прашања, да ги решиме проблемите и да ве пратиме на соодветно место доколку ви е потребна поправка.
  Поддршка Контактирајте нè Најнови известувања

  СПИСАНИЕ

  Добијте инспирација, пријавете се веднаш

  Не пропуштајте ги никогаш најновите понуди од Canon, совети и водичи, вести и покани за локални настани.