imagePROGRAF TX-3000

Напреден инк-џет печатач за големи формати до 36 инчи за печатење на CAD, GIS и постери, кој нуди продуктивно печатење, паметни функции и лесно ракување.

Побарајте информации

imagePROGRAF TX-3000

Make It – ново виртуелно доживување од Canon

Онлајн фестивал на печатење со разновидни содржини на барање вклучувајќи инспиративни теми, презентација на технологии, интересни дискусии и професионално менторство.

Регистрирајте се веднаш

Врвен печатач за печатење на CAD, GIS и постери

Инк-џет печатач за големи формати до 36 инчи кој нуди комбинација од водечки квалитет и извонредни брзини на печатење. imagePROGRAF TX-3000 нуди иновативни функции, мали работни трошоци, едноставно одржување и сигурност која е својствена за Canon.

Погледни целосни спецификации

imagePROGRAF TX-3000
TX-series

Погледнете ги сите функции

Спецификации за производот

Брзина на печатење

2,6 стр./мин. (A1)

Максимална резолуција на печатење

2.400dpi

Тип на мастило

Ново мастило со пигмент во 5 бои

Ракување со хартија

Две ролни / автоматско полнење

Оперативен панел

3,0-инчен LCD екран на допир во боја

Максимален дијаметар на медиуми со ролна

170 mm

Интерфејс

Директно печатење преку USB

Компактно куќиште

1390 x 984 x 1168 mm

Погледнете ги сите спецификации

imagePROGRAF TX-3000

Што содржи кутијата

Печатач

Валјак

1 x глава за печатење

1 x картриџ за одржување

Додаток за хартија до јадро од 3 инчи

Кабел за напојување за ЕУ и Обединетото Кралство

1 комплет резервоари за мастило за почеток

Водич за поставување

Безбедност/стандарди

Водич за брз почеток

Поврзани производи