Фотоапарати од Canon

Разгледајте ја палетата на фотоапарати од Canon и зголемете ја вашата креативност.
Canon Camera

Фотоапарати од Canon

Пронајдете го најдобриот фотоапарат за вас

Од модерни и преносливи инстант фотоапарати и компактни фотоапарати со фиксен објектив што се лесни и флексибилни па сè до DSLR-фотоапарати и фотоапарати без огледало со најсовремени функции, палетата фотоапарати од Canon нуди соодветно креативно решение за секого.

Нашите најнови производи
 • eos r

  ПРЕНОСЛИВ КВАЛИТЕТ

  Фотоапарати без огледало EOS

  Раскажете ги утрешните приказни денес со извонредно квалитетни фотографии и видеоснимки. Нашите фотоапарати без огледало се практични за носење и се опремени со најдобрите технологии на Canon во компактно куќиште со заменливи објективи.

 • eos-1d-x-mark-iii

  КРЕАТИВНА ФЛЕКСИБИЛНОСТ

  EOS DSLR-фотоапарати

  Нашата палета на EOS DSLR-фотоапарати нуди извонреден квалитет на слика, независно од вашето професионално искуство.

Нови производи

Нашите нови фотоапарати се дизајнирани да ја задоволат вашата страст за фотографирање и се опремени со сите најнови иновации за обработка на слика благодарение на нашето континуирано инвестирање во одделот за истражување и развој.

 • Фотоапарати без огледало

  EOS R100

  Создајте совршени спомени во извонреден квалитет со интуитивниот фотоапарат EOS R што е секогаш подготвен.
 • Фотоапарати без огледало

  EOS R8

  Преминете на фотографии и видеозаписи во формат за целосна слика и остварете ги вашите креативни амбиции.
 • Фотоапарати без огледало

  EOS R50

  Снимете ги вашите најдобри содржини со овој фотоапарат без огледало EOS R, од остри фотографии до 4K-видеоснимки и проследување во живо. Сè во еден наменски уред.
 • Фотоапарати без огледало

  EOS R6 Mark II

  Фотографии или видео, акција или портрет - комбинацијата од перформанси и квалитет на слика што ја нуди EOS R6 Mark II ви овозможува да бидете максимално креативни
 • Фотоапарати без огледало

  EOS R7

  Истражете ја дивината со фотоапарат што нуди неверојатна брзина и квалитет на слика во преносливо APS-C-куќиште дизајнирано за иднината.
 • Фотоапарати без огледало

  EOS R10

  Преземете ги следните чекори во фотографирањето и снимањето со фотоапаратот без огледало EOS R што е дизајниран со сензор со големина APS-C.
 • Компактни дигитални

  PowerShot V10

  Истакнете се на интернет, но бидете дискретни кога снимате со сè-во-едно фотоапаратот за снимање 4K-видеоблогови од Canon со џебна големина.
 • Компактни дигитални

  PowerShot PX

  Снимете ги најдрагоцените моменти во животот автоматски со помош на оваа паметна камера што препознава лица и може да се поврзе со вашиот паметен уред.
 • Фотоапарати без огледало

  EOS R3

  Со брзина како суштинска карактеристика, ова е фотоапарат без огледала што го чекаа професионалните фотографи за спорт, вести и диви животни.
 • Фотоапарати без огледало

  EOS R5

  Променете ја вашата перспектива за фотоапаратите без огледало. Беспрекорните перформанси на EOS R5 ќе го подобрат начинот на кој фотографирате и снимате.
 • Фотоапарати без огледало

  EOS R6

  Без разлика што фотографирате и како фотографирате, EOS R6 ќе ви овозможи да бидете креативни на начини што никогаш досега не сте знаеле дека постојат.
 • Фотоапарати без огледало

  EOS M50 Mark II

  Создадете висококвалитетна содржина за вашата публика и внесете го својот креативен стил во сликите, видеоснимките или проследувањето во живо.
 • Компактни дигитални

  PowerShot G7 X Mark III

  Фотоапарат со опции за поврзување што снима извонредни видеоснимки и фотографии што ќе им се допаднат на вашите следбеници.

Добијте инспирација

Get Inspired е најголемиот извор на практични совети за фотографирање, водичи за купување и информативни интервјуа - сè што ви е потребно за да го пронајдете најдобриот фотоапарат или најдобриот печатач и да ја реализирате вашата следна креативна идеја.

Разгледајте го процесот за раскажување приказни на Canon

Ние, од Canon, им помагаме на луѓето да раскажуваат приказни повеќе од 80 години. Малкумина имаат видено повеќе иновации и еволуции од Mike Burnhill, нашиот специјалист за производи со повеќе од 11 години искуство. Разговаравме со Mike за минатото, сегашноста и иднината на Canon.

Canon Camera

Може да ве интересира и...

 • Interchangeable Lens Cameras

  Фотоапарати со заменливи објективи

  Фотоапаратите со заменливи објективи, како што се фотоапаратите EOS DSLR и фотоапаратите без огледало, се компатибилни со многубројни објективи - од брзи и неверојатно широки објективи за врвни детали па сè до телефото објективи со голем дострел што овозможуваат огромно доближување - и нудат поголема платформа за креативност.

 • Сите објективи

  Изработката на Canon и најновата оптичка технологија овозможуваат фотографии и видеоснимки со исклучителен квалитет.

 • EOS R5

  4K-фотоапарати

  Снимајте видеозаписи од вашите спомени со најживописна слика досега.

 • Човек држи систем EOS R

  Систем EOS R

  Приклучокот за објективи на системот EOS R нуди поголеми креативни можности за да го доловите секој момент.

 • Фотоапарати за снимање видеоблогови

  Погледнете ги најдобрите фотоапарати за снимање видеоблогови што нудат неверојатен квалитет за снимање и сета контрола што ви е потребна за создавање одлични видеоблогови.

 • EOS 5D Mark IV

  EOS DSLR-фотоапарати

  Нашата палета на EOS DSLR-фотоапарати нуди извонреден квалитет на слика, независно од вашето професионално искуство.

 • EOS M Cameras

  Фотоапарати EOS M

  Моќ на DSLR-фотоапарат во куќиште на компактен APS-C-фотоапарат без огледало.

 • RF85mm F2 MACRO IS STM

  Макро објективи

  Снимајте фантастични фотографии одблиску од инсекти, капки вода или неверојатно детални снимки од секојдневните предмети. Откријте сосема нов свет со нашата палета на макро објективи.

 • Телефото објективи

  Телефото објективите ви овозможуваат да фотографирате спорт, диви животни или настани од далечина, без да ги попречувате случувањата. Разгледајте ги телефото објективите од Canon и ослободете ја вашата креативност.

 • Широкоаголни објективи

  Добијте пошироко видно поле и доловете го секој момент со нашата палета на широкоаголни објективи.

 • Composite image of EOS M100 and PowerShot SX530 HS.

  Архива на фотоапарати

  Разгледајте ја нашата архива на фотоапарати за да пронајдете информации и поддршка за компактни фотоапарати, DSLR-фотоапарати и фотоапарати без огледало што не се произведуваат повеќе.

Зачленете се за нашето списание

Добивајте ги сите најнови вести и информации за производите.