Професионални DSLR фотоапарати

Нашите професионални DSLR фотоапарати нудат комбинација од неверојатен квалитет на слика и исклучителни перформанси.
Canon Camera

Дозволете ни да ви помогнеме да го најдете совршениот фотоапарат од Canon

Нашиот пребарувач на фотоапарати ќе ви ја прикаже целата наша палета на фотоапарати и ќе ви помогне да го најдете совршениот фотоапарат за вас.

EOS 5D Mark IV

Сензорот на EOS 5D Mark IV со 30,4 мегапиксели, кој е создаден за оние кои сакаат највисоки стандарди за квалитет на слика, нуди слики исполнети со детали, дури и во најсветлите површини и во најтемните сенки.

EOS 5D Mark IV

Појдете во потрага по совршенството

Canon Camera

Автоматски фокус

Беспрекорна, прецизна и тивка острина. Следете ги објектите во движење како никогаш досега.
Canon Camera

Целосна слика

Професионален квалитет на слика со целосна длабочина на поле и минимален шум.

Создаден за долготрајно користење

Постојано испорачувајќи стабилни перформанси, професионалните EOS DSLR фотоапарати од Canon се одликуваат со конструкција од магнезиумска легура и заштита од временските услови.

EOS 5D Mark IV
EOS 5D Mark IV

Можност за прилагодување

Можност за прилагодување според вашиот начин на работа, со мултифункционални контроли кои може да се програмираат за извршување лесни прилагодувања додека го користите фотоапаратот со окото на визирот.

Видео снимки од EOS

Врвен квалитет на слика и беспрекорен работен процес. Раскажете ја вашата приказна на прекрасен начин.
Canon Camera

Пронајдете го вистинскиот систем за вас

Легендарниот систем EOS преку 30 години на фотографите и на снимателите им овозможува најсовремена технологија. Со нашата палета на фотоапарати и објективи, патот до поголема креативност никогаш не бил полесен.

Canon Camera

Во рацете на професионалните

Може да ве интересира и…

Добијте инспирација, пријавете се веднаш

Не пропуштајте ги никогаш најновите понуди од Canon, совети и водичи, вести и покани за локални настани.