НОВИ ПРОИЗВОДИ ОД CANON

Најнови производи

Запознајте се со новите производи од Canon - дизајнирани да ви помогнат во создавањето приказни за паметење
Canon Camera

Најнови производи

Фотоапарати без огледало EOS R и EOS M

Раскажете ги утрешните приказни уште денес со извонредно квалитетни фотографии и видеоснимки. Нашите нови фотоапарати без огледало се практични за носење и се опремени со најдобрите технологии на Canon во компактно куќиште со заменливи објективи.

 • Фотоапарати без огледало

  EOS R100

  Создајте совршени спомени во извонреден квалитет со интуитивниот фотоапарат EOS R што е секогаш подготвен.
 • Фотоапарати без огледало

  EOS R8

  Преминете на фотографии и видеозаписи во формат за целосна слика и остварете ги вашите креативни амбиции.
 • Фотоапарати без огледало

  EOS R50

  Снимете ги вашите најдобри содржини со овој фотоапарат без огледало EOS R, од остри фотографии до 4K-видеоснимки и проследување во живо. Сè во еден наменски уред.
 • Фотоапарати без огледало

  EOS R6 Mark II

  Фотографии или видео, акција или портрет - комбинацијата од перформанси и квалитет на слика што ја нуди EOS R6 Mark II ви овозможува да бидете максимално креативни
 • Фотоапарати без огледало

  EOS R7

  Истражете ја дивината со фотоапарат што нуди неверојатна брзина и квалитет на слика во преносливо APS-C-куќиште дизајнирано за иднината.
 • Фотоапарати без огледало

  EOS R10

  Преземете ги следните чекори во фотографирањето и снимањето со фотоапаратот без огледало EOS R што е дизајниран со сензор со големина APS-C.
 • EOS DSLR-фотоапарати

  DSLR-фотоапаратите од Canon нудат напредни функции и перформанси од Canon со традиционално ракување, оптички визири со светол и јасен приказ и батерии што траат подолго. Овие фотоапарати со заменливи објективи ви овозможуваат да доловувате спомени што ќе траат доживотно.

 • DSLR-фотоапарати

  EOS 850D

  Преземете го следниот чекор во креативната контрола за да снимате фотографии со прекрасни детали и неверојатни 4K-видеоснимки со помош на лесен DSLR-фотоапарат со различни опции за поврзување што ќе ве инспирира и ќе го награди вашиот труд.
 • DSLR-фотоапарати

  EOS-1D X Mark III

  Животот е полн со неповторливи моменти. Доловете повеќе такви моменти со EOS-1D X Mark III и раскажете ја вашата визуелна приказна на светот.
 • DSLR-фотоапарати

  EOS 90D

  Максимално опремен DSLR-фотоапарат што овозможува доближување до целта, побрзо фотографирање и снимање извонредни слики со 32,5 мегапиксели.
 • DSLR-фотоапарати

  EOS 250D

  Најлесниот DSLR-фотоапарат во светот со подвижен екран1, опремен со Canon Digic 8 и функции за снимање 4K-видео и креативна помош.
 • Објективи за фотоапарати

  Нашите нови објективи се одликуваат со најдобра изработка и најсовремена оптичка технологија за да добивате фотографии и видеоснимки со извонреден квалитет. Исто така, постојано ја надополнуваме нашата уникатна и обемна палета за да го пронајдете вашиот совршен објектив.

 • Хибриден RF

  RF 24-105mm F2.8L IS USM Z

  Повеќенаменски професионален стандарден објектив со зум од 24-105 mm што нуди комбинација од беспрекорен хибриден дизајн и извонредна острина, што го прават идеален за видеозаписи или фотографии.
 • Објективи RF

  RF 200-800mm F6.3-9 IS USM

  Моќен извонреден телефото објектив со зум и фокусна должина од 200-800 mm што е идеален за фотографирање спорт, диви животни и движења.
 • Објективи RF

  RF-S 10-18mm F4.5-6.3 IS STM

  Мал, лесен и извонредно широкоаголен објектив со зум и повеќенаменска фокусна должина од 10-18 mm што е идеален за фотографирање при патувања, снимање видеоблогови и пејзажи.
 • Објектив со извонредно широк агол

  RF 10-20mm F4L IS STM

  Повеќе извонредно широки фокусни должини во пренослив и професионален објектив со зум
 • ОБЈЕКТИВИ ОД CANON

  RF 28mm F2.8 STM

  Тенок и лесен објектив во вид на „палачинка“ за фотографирање при патувања и улично фотографирање, со повеќенаменска фокусна должина од 28 mm и брза максимална решетка f/2,8.
 • Објективи RF

  RF 100-300mm F2.8L IS USM

  Компактен, лесен и професионален објектив со телефото зум и f/2,8 што нуди извонредна острина и брзина со ненадмината флексибилност.
 • Објективи RF-S

  RF-S 55-210mm F5-7.1 IS STM

  Зумирајте со овој лесен објектив со повеќенаменски телефото зум и APS-C-сензор и откријте нова димензија за фотографирање патувања, спорт, семејства и домашни миленичиња.
 • Објективи RF

  RF 24-50mm F4.5-6.3 IS STM

  Мал и неверојатно лесен објектив со зум од 24-50 mm од серијата RF што може да го користите секој ден за фотографирање патувања, пејзажи и многу повеќе.
 • Телефото објектив

  RF 135mm F1.8L IS USM

  Телефото објектив од 135 mm од серијата L со брза и светла решетка f/1,8 и стабилизација на слика со 5,5 чекори за креативно фотографирање и во текот на денот и во ноќта.
 • Компактни фотоапарати

  Компактните дигитални фотоапарати со фиксен објектив се одлични за секојдневно користење, лесни се и преносливи - совршени за оние на кои им е потребен сè-во-едно фотоапарат со кој ќе можат веднаш да започнат да фотографираат.

 • Компактни дигитални

  PowerShot V10

  Истакнете се на интернет, но бидете дискретни кога снимате со сè-во-едно камерата за снимање 4K-видеоблогови од Canon со џебна големина.
 • Компактни дигитални

  PowerShot ZOOM

  PowerShot што може да го држите во една рака и да снимате волшебни семејни моменти или диви животни со зум од 100 mm, 400 mm2 или со дигитален продолжен зум од 800 mm.
 • Компактни дигитални

  PowerShot G7 X Mark III

  Фотоапарат со опции за поврзување што снима извонредни видеоснимки и фотографии што ќе им се допаднат на вашите следбеници.
 • Компактни дигитални

  PowerShot G5 X Mark II

  Флексибилен и моќен, со одлични функции што создаваат врвни резултати независно што фотографирате.
 • Професионални видеокамери, објективи и екрани

  Независно дали сте почетник во областа на снимањето или професионалец на кој му треба најдобар квалитет на слика, со палетата на видеокамери и објективи од Canon ќе добиете врвни резултати.

 • Објективи RF Cinema

  Примарни објективи CN-R

  Палета на примарни објективи Cinema со RF-приклучок за видеографи што сакаат да постигнат филмски изглед во своите продукции.
 • PTZ-контролор

  RC-IP1000

  Професионален контролор за PTZ со екран на допир од 7 инчи што нуди прецизна контрола и IP-видеомониторинг за најмногу 200 сигнали
 • PTZ-камери

  CR-N100

  Мала 4K PTZ-камера со напреден автоматски фокус, оптички зум до 20x и повеќе IP-протоколи со опција за интелигентно автоматско следење.
 • Камери со голема чувствителност

  КАМЕРА СО ИЗВОНРЕДНО ГОЛЕМА ЧУВСТВИТЕЛНОСТ MS-500

  Камера со извонредно голема чувствителност со SPAD-сензор за безбедност на големи растојанија и следење во услови на слаба осветленост.
 • CINE-ОБЈЕКТИВ ЗА ЗУМИРАЊЕ SUPER 35 MM

  CN-E14-35mm T1.7 L S / SP

  Cine-објектив за зумирање Super 35 mm со Т1,7 низ целиот опсег од 14-35 mm, дизајниран за врвни продукции. Достапен со EF-приклучок/PL-приклучок.
 • CINE-ОБЈЕКТИВ ЗА ЗУМИРАЊЕ SUPER 35 MM

  CN-E31.5-95mm T1.7 L S / SP

  Објектив Cine Super 35 mm со зум од 31,5-95 mm и T1,7 низ целиот негов опсег на зумирање, создаден за врвни продукции. Достапен со EF-приклучок/PL-приклучок.
 • Професионални екрани

  DP-V2730

  Референтен 4K HDR-екран од 27 инчи со многубројни функции, наменет за професионално емитување и обработка по снимањето.
 • Видеокамери

  XA75

  Професионална 4K-видеокамера со CMOS-сензор од 1,0 инчи. Нуди Dual Pixel CMOS AF, оптички зум до 15x и стабилизација на слика со 5 оски, 3G-SDI, HDMI-излез и проследување преку UVC.
 • Видеокамери

  XA70

  Професионална 4K-видеокамера со CMOS-сензор од 1,0 инчи. Нуди Dual Pixel CMOS AF, оптички зум до 15x и стабилизација на слика со 5 оски, HDMI-излез и проследување преку UVC.
 • Видеокамери

  XA65

  Професионална 4K-видеокамера со CMOS-сензор од тип 1/2,3. Нуди напреден автоматски фокус, оптички зум до 20x и стабилизација на слика со 5 оски, 3G-SDI, HDMI-излез и проследување преку UVC.
 • Видеокамери

  XA60

  Професионална 4K-видеокамера со CMOS-сензор од тип 1/2,3. Нуди напреден автоматски фокус, оптички зум до 20x и стабилизација на слика со 5 оски, HDMI-излез и проследување преку UVC.
 • PTZ-камери

  CR-N700

  Извонредна и професионална PTZ-камера со 4K и 60P, 12G-SDI-приклучок и автоматски фокус што е водечки во класата со опција за интелигентно автоматско следење.
 • Објективи Cinema

  CN8x15 IAS S E1/P1

  Широкоаголен објектив Cine-Servo што нуди неверојатни перформанси со 4K-резолуција, зум до 8x и вграден додаток за продолжување до 1,5x.
 • Кино зум за целосна слика

  CN-E20-50mm T2.4 L F / FP

  Врвен објектив за целосна слика со зум од 20-50 mm и T2,4 низ целиот негов опсег на зумирање, создаден за врвни продукции. Достапен со EF-приклучок/PL-приклучок.
 • Кино зум за целосна слика

  CN-E45-135mm T2.4 L F / FP

  Врвен објектив за целосна слика со зум од 45-135mm и T2,4 низ целиот негов опсег на зумирање, создаден за врвни продукции. Достапен со EF-приклучок/PL-приклучок.
 • Објективи Cinema

  UHD DIGISUPER 122AF (UJ122x8.2B AF)

  Најдобриот објектив за 4K-емитување со врвна оптика, моќен зум до 122x и напредна технологија за автоматско фокусирање.
 • Печатачи

  Независно дали сакате фотографии со прекрасни бои или сигурно и висококвалитетно печатење документи во домот, во канцеларијата или додека патувате, нашите печатачи се опремени со најсовремени функции за врвен квалитет и паметно поврзување.

 • PIXMA TS7750i

  Печатачи за во домот

  PIXMA TS7750i

  Брз, висококвалитетен печатач што беспрекорно се вклопува во вашиот дом благодарение на неговата компактна големина и едноставното користење.
 • PIXMA TS7650i

  Печатачи за во домот

  PIXMA TS7650i

  Брз, висококвалитетен печатач што беспрекорно се вклопува во вашиот дом благодарение на неговата компактна големина и едноставното користење.
 • Печатачи за мали канцеларии

  MAXIFY GX1040

  Бидете продуктивни во домот со овој брз, компактен, практичен и економичен 3-во-1 печатач со резервоари за мастило што се дополнуваат.
 • Печатачи за мали канцеларии

  MAXIFY GX2040

  Бидете продуктивни во домот со овој брз, компактен и економичен 4-во-1 печатач со ADF за 35 листови.
 • Печатачи MegaTank

  MAXIFY GX5540

  Сите придобивки од печатењето голем број страници со мали вкупни трошоци за користење на печатачот Canon MegaTank, со можност за користење различни медиуми за да се задоволат сите деловни потреби
 • Печатачи MegaTank

  MAXIFY GX4040

  Малиот 4-во-1 деловен печатач што овозможува огромна заштеда
 • Печатачи MegaTank

  MAXIFY GX3040

  Малиот 3-во-1 деловен печатач што овозможува огромна заштеда
 • PIXMA G4470

  Печатачи MegaTank

  PIXMA G4470

  Печатете, копирајте, скенирајте и испраќајте факсови во вашиот дом со овој брз печатач што се одликува со Wi-Fi и мастило што се дополнува
 • Canon PIXMA G3470

  Печатачи MegaTank

  Серија PIXMA G3470

  Печатете, копирајте и скенирајте во вашиот дом со овој брз печатач што се одликува со Wi-Fi и мастило што се дополнува
 • G2470

  Печатачи MegaTank

  PIXMA G2470

  Печатете, копирајте и скенирајте во вашиот дом со овој брз 3-во-1 печатач со мастило што се дополнува
 • Печатачи за во домот

  Canon Zoemini 2

  Добијте инстант отпечатени материјали од вашиот паметен телефон во секое време и на секое место со џебниот печатач Zoemini 2 што се напојува преку батерија.
 • Печатачи за во домот

  SELPHY CP1500

  Печатете материјали со извонредни бои и голема издржливост за само неколку секунди со овој практичен и компактен печатач за фотографии.
 • Камери за инстант слики и фотоапарати со џебен печатач

  Canon Zoemini S2

  Снимајте подобри автопортрети со фотоапаратот и печатач со џебна големина, опремен со огледало, прстенесто светло, опција за далечинско активирање на блендата и прегледување во живо.
 • Други производи

  Нашето континуирано создавање на технолошки иновации ни овозможува постојано зголемување на нашето портфолио со нови производи од Canon.

 • Дополнителна опрема за објективи

  Адаптер за моторизиран зум PZ-E2 / PZ-E2B

  Надополнете го вашиот RF 24-105mm F2.8L IS USM Z со овој изборен адаптер за моторизиран зум што нуди рамномерна и прецизна контрола на зумот, како и флексибилно далечинско ракување.
 • Дополнителна опрема

  Кабел за поврзување надворешен блиц OC-E4A

  Повеќенаменски кабел за поврзување надворешен блиц за фотоапарати од Canon со повеќефункционален приклучок што ви овозможува контрола над осветлувањето и звукот.
 • Speedlite блиц

  Speedlite EL-5

  Моќен и напреден блиц со кратко време на обновување, одлична креативна контрола и неверојатни перформанси во секоја ситуација.
 • Видеокамери

  LEGRIA HF G70

  4K-видеокамера со CMOS-сензор од тип 1/2,3, оптички зум до 20x, напреден и хибриден AF, стабилизација со 5 оски и USB-C-излез за проследување во живо1.

  1Нема поддршка за излезен аудиосигнал преку USB
 • Компактни дигитални

  PowerShot PX

  Снимете ги најдрагоцените моменти во животот автоматски со помош на оваа паметна камера што препознава лица и може да се поврзе со вашиот паметен уред.
 • Speedlite блиц

  Speedlite-предавател ST-E10

  Поврзете ги и контролирајте ги далечински вашите компатибилни блицови Speedlite со помош на овој мал, практичен и повеќефункционален приклучок за дополнителна опрема.
 • Дополнителна опрема

  Повеќефункционален приклучок за паметни телефони Link AD-P1

  Поврзете ги вашиот паметен телефон и фотоапарат со овој повеќефункционален приклучок што овозможува нови работни процеси

  • Дизајниран за фотоапарат EOS R3
  • Поврзете го фотоапаратот со вашиот паметен телефон со Android
  • Мал, компактен, лесен
 • ДЕЛОВНО РАБОТЕЊЕ

  Најнови вести од Canon Business

  Дознајте нови начини за подобрување на вашето работење, со истражување на променливиот свет на обработка на слика и информации.
  Деловни производи Деловни решенија Деловни услуги
  1. 250D (црна/сребрена боја) е најлесниот дигитален фотоапарат во светот со вграден објектив, сензор со APS-C-големина и LCD-екран што се врти. Вклучувајќи батерија и мемориска картичка, согласно CIPA-стандардите. Почнувајќи од 9 април 2019 год. (истражено од страна на компанијата Canon).
  2. Наведените фокусни должини се еквиваленти на 35 mm.