Canon i-SENSYS LBP6030B

i-SENSYS LBP6030B

Достапен црно-бел ласерски печатач кој заштедува простор дизајниран за лична употреба или во мали канцеларии. Тивок, сигурен, со висока енергетска ефикасност и мала потрошувачка на енергија - тој нуди брзо печатење со висок квалитет.

Придобивки

  • Достапен црно-бел ласерски печатач – идеален за мали и домашни канцеларии
  • Брзо и висококвалитетно црно-бело печатење на 18 страници во минута
  • Заборавете на чекањето печатени материјали со функцијата за брзо печатење на првата страница
  • Стилски дизајн кој заштедува простор и ја подобрува работната маса
  • Уживајте во врвна класа на енергетска ефикасност

Детални карактеристики

Погледнете подетални информации за Canon i-SENSYS LBP6030B

Црно-бел ласерски печатач кој заштедува простор


Дизајниран за удобно сместување на работната маса, овој брз, компактен и достапен црно-бел ласерски печатач е совршен за лична употреба или во мали канцеларии. Неговиот елегантен дизајн во стилска црна боја кој заштедува простор вклучува капак за фахот за хартија на вовлекување, а неговите скромни димензии се 364 x 249 x 198 mm (Ш x Д x В).

Брзи и продуктивни перформанси


i-SENSYS LBP6030B започнува со работа во моментот кога ви е потребен, благодарение на технологијата за брзо печатење на првата страница на Canon, која овозможува брзо враќање во функција од режим на мирување. Со времето за печатење на првата страница (FPOT) од само 7,8 секунди и професионалното ласерско печатење со брзина до 18 стр./мин., нема потреба од долго чекање при печатењето – така што може брзо да се вратите на важните задачи.

Ласерско печатење со исклучителен квалитет


Уживајте во печатење на најостар и најјасен текст и графика со многу детали благодарение на резолуцијата на печатење до 2400 x 600 dpi со автоматско усовршување на слика. Нашиот MS (магнетно-сферичен) тонер е специјално изработен за да обезбеди оптимални резултати при секое печатење.

Енергетска ефикасност


Благодарение на технологијата за фиксирање по потреба на Canon, овој енергетски ефикасен печатач користи само 0,8 вати во режим на мирување и не му е потребно време за загревање. Практичниот преден прекинувач за напојување го олеснува исклучувањето и уште повеќе ги намалува трошоците за електрична енергија и неговото влијание врз животната средина.

Тивко функционирање


Благодарение на дизајнот на машината од Canon, i-SENSYS LBP6030B е бесшумен во режим на подготвеност и исклучително тивок додека работи – за да може да се фокусирате на работата без одвлекување на вниманието.

"Сè-во-едно" картриџ


"Сè-во-едно" картриџите кои може да се рециклираат обезбедуваат ракување без одржување и сигурно висококвалитетно печатење. Оригиналниот ласерски картриџ од Canon тонер, барабан и единици за чистење и може да се замени за неколку секунди без напор или неред.

Награди

Спецификации за производот

Дознајте повеќе за Canon i-SENSYS LBP6030B, неговите функции и можности.

High print quality

Печатење со висок квалитет

USB connection

USB поврзување

Следни чекори

Едноставен сервисен план

За целосно ослободување од грижите, заштитете ја вашата инвестиција во Canon.

Easy Service Plan

Сликите од производите имаат само илустративна намена. Одредени функции се изборни. Ве молиме погледнете ги спецификациите на производот или обратете се кај вашиот претставник за продажба од Canon за дополнителни информации.