ПЕЧАТАЧ ОД ВРВНА КЛАСА

Canon i-SENSYS LBP6030B

Достапен црно-бел ласерски печатач кој заштедува простор дизајниран за лична употреба или во мали канцеларии. Тивок, сигурен, со висока енергетска ефикасност и мала потрошувачка на енергија - тој нуди брзо печатење со висок квалитет.

 • Достапен црно-бел ласерски печатач – идеален за мали и домашни канцеларии

 • Брзо и висококвалитетно црно-бело печатење на 18 страници во минута

 • Заборавете на чекањето печатени материјали со функцијата за брзо печатење на првата страница

 • Стилски дизајн кој заштедува простор и ја подобрува работната маса

 • Уживајте во врвна класа на енергетска ефикасност

 • Црно-бел ласерски печатач кој заштедува простор

  Дизајниран за удобно сместување на работната маса, овој брз, компактен и достапен црно-бел ласерски печатач е совршен за лична употреба или мали канцеларии. Неговиот елегантен дизајн во стилска црна боја кој заштедува простор вклучува капак за фахот за хартија на вовлекување, а неговите скромни димензии се 364 x 249 x 198 mm (Ш x Д x В).

  Брзи и продуктивни перформанси

  i-SENSYS LBP6030B започнува со работа во моментот кога ви е потребен, благодарение на технологијата за брзо печатење на првата страница на Canon, која овозможува брзо враќање во функција од режим на мирување. Со времето за печатење на првата страница (FPOT) од само 7,8 секунди и професионалното ласерско печатење со брзина до 18 стр./мин., нема потреба од долго чекање при печатењето – така што може брзо да се вратите на важните задачи.

  Ласерско печатење со исклучителен квалитет

  Уживајте во печатење на најостар и најјасен текст и графика со многу детали благодарение на резолуцијата на печатење до 2400 x 600 dpi со автоматско усовршување на слика. Нашиот MS (магнетно-сферичен) тонер е специјално изработен за да обезбеди оптимални резултати при секое печатење.

  Тивко функционирање

  Благодарение на дизајнот на машината од Canon, i-SENSYS LBP6030B е бесшумен во режим на подготвеност и исклучително тивок додека работи – за да може да се фокусирате на работата без одвлекување на вниманието.

  Енергетска ефикасност

  Благодарение на технологијата за фиксирање по потреба на Canon, овој енергетски ефикасен печатач користи само 0,8 вати во режим на мирување и не му е потребно време за загревање. Практичниот преден прекинувач за напојување го олеснува исклучувањето и уште повеќе ги намалува трошоците за електрична енергија и неговото влијание врз животната средина.

  "Сè-во-едно" картриџ

  Сè-во-едно картриџите што може да се рециклираат овозможуваат ракување без одржување и сигурно висококвалитетно печатење. Оригиналниот ласерски картриџ од Canon тонер, барабан и единици за чистење и може да се замени за неколку секунди без напор или неред.

  Дознајте повеќе за i-SENSYS LBP6030B од Canon, неговите функции и можности.
  Погледнете ги целосните спецификации

  За целосно ослободување од грижите, заштитете ја вашата инвестиција во Canon.

  Easy Service Plan

  БРОШУРА

  Лист со податоци за придобивките

  Преземете го листот со податоци за i-SENSYS LBP6030 за да дознаете повеќе за брзиот, компактен и енергетски ефикасен црно-бел ласерски печатач.
  Преземете го листот со податоци [pdf, 275 kb]

  Спецификации

  • Брзина на печатење

   18 стр./мин. црно-бело (A4)1

  • Метод на печатење

   Црно-бело печатење со ласерски зраци

  • Квалитет на печатење

   До 2400 x 600 dpi со технологијата за автоматско усовршување на слика

  • Резолуција на печатење

   До 600 x 600 dpi

  • Потребно време за загревање

   Прибл. 1 секунда од режим на мирување, 10 секунди од моментот на вклучување или помалку

  • Потребно време до излегување на првата страница

   Прибл. 7,8 секунди или помалку

  • Работен циклус

   Макс. 5.000 страници месечно

  • Маргини на печатење

   5 mm - горе, долу, лево и десно

  Слични производи и решенија

 • Сè-во-едно канцелариски црно-бели печатачи

  Економично црно-бело печатење, како и копирање, скенирање и испраќање факс.

 • Печатачи со една функција

  Уживајте во брзо и флексибилно печатење со нашите модели со една функција.

 • Ласерски печатачи за домашна и канцелариска употреба

  Добијте продуктивно печатење со ласерски печатач од Canon.

 • Сакате да дознаете повеќе за овој производ?