Canon i-SENSYS MF217w

i-SENSYS MF217w

Овој "сè-во-едно" црно-бел ласерски уред со можност за поврзување на Wi-Fi, мрежа и мобилни уреди нуди беспрекорен пристап низ целата канцеларија. Опремен со функции за зголемување на продуктивноста, тој е брз, практичен и енергетски ефикасен.

Придобивки

  • "Сè-во-едно" црно-бел ласерски уред со можност за поврзување на Wi-Fi, мрежа и мобилни уреди
  • Едноставно печатење преку уреди со iOS или Android
  • Бидете продуктивни со брзините за црно-бело печатење и копирање од 23 стр./мин.
  • Едноставно користење со екран на допир кој се врти и ракување со еден допир
  • Заборавете на чекањето со функцијата за брзо печатење на првата страница

Детални карактеристики

Погледнете подетални информации за Canon i-SENSYS MF217w

Продуктивен "сè-во-едно" уред со можност за поврзување во мрежа за мали канцеларии


Овој стилски "сè-во-едно" црно-бел ласерски печатач со голема брзина и разни можности за поврзување нуди функции за печатење, копирање, скенирање и праќање факс сместени во компактен уред кој заштедува простор. Благодарение на можноста за поврзување на Wi-Fi, етернет и мобилни уреди за лесно споделување на функциите, како и професионалниот квалитет на печатење и едноставното ракување преку екран на допир, ова е идеално решение за на работна маса во мали канцеларии.

Wi-Fi за беспрекорно споделување


Поврзете се беспрекорно на начин кој ви одговара преку овој уред со можност за поврзување на Wi-Fi, мрежа и мобилни уреди. Вградената поддршка за печатење преку Apple AirPrint™ и Mopria™ автоматски го открива печатачот за да овозможи печатење на документи директно од iPhone или iPad и овластени уреди на Mopria. Бесплатната апликација Mobile Printing на Canon, исто така, овозможува безжично печатење со вашиот печатач преку вашиот уред со Apple iOS или Android.

Брзо печатење и копирање


Големите брзини за црно-бело ласерско печатење и копирање од 23 стр./мин. во A4 формат и брзото печатење на првата страница дури и од режим на мирување ви овозможуваат да не ги чекате документите долго. Печатењето, скенирањето и копирањето на повеќе страници е многу лесно благодарение на касетата за 250 листови хартија и вградениот ADF за 35 листови.

Резултати со деловен квалитет


Комбинацијата од квалитет на печатење до 1200 x1200 dpi и EF тонерот на Canon овозможува професионално печатење и копирање со остар текст. Напредно скенирање на бои со максимум 9600x9600 dpi за доловување на сите детали од оригиналната снимка. Испраќајте скенирани документи на кој било компјутер со мрежното скенирање.

Брзо, едноставно ракување


i-SENSYS MF217w се користи брзо и едноставно, а се одликува со голем LCD екран на допир со разни опции и можност за вртење. Екранот може да се постави вертикално или да се закоси нагоре во зависност од начинот на кој работите. Ефикасните работни процеси за скенирање и копирање можат лесно да се постават со помош на копчињата кои нудат брзи решенија со еден допир.

Енергетска ефикасност


Технологијата за фиксирање по потреба на Canon го елиминира речиси целото време на загревање и помага во намалување на потрошувачката на енергија, без намалување на перформансите. Одликувајќи се со врвна класа на TEC оценка, овој уред троши едвај 1,6 вати во режим на мирување.

Тивок режим


За да функционира во тивки опкружувања, тивкиот режим овозможува потивко печатење за да можете да работите без да им го одвлекувате вниманието на останатите.

"Сè-во-едно" картриџ


"Сè-во-едно" картриџите, кои можат да се рециклираат едноставно, претставуваат комбинација од тонер, барабан и единици за чистење кои го намалуваат одржувањето, ја зголемуваат сигурноста и ја минимизираат потрошувачката на материјали.

Награди

Спецификации за производот

Дознајте повеќе за Canon i-SENSYS MF217w, неговите функции и можности.

Automatic Document Feeder

Автоматски механизам за снабдување со документи

Copy

Копирање

Use and share over network

Користење и споделување преку мрежа

Super G3 FAX

Супер G3 ФАКС

USB connection

USB поврзување

Network scanning

Скенирање преку мрежа

Quiet printing mode

Режим на тивко печатење

Professional Scan quality

Скенирање со професионален квалитет

Scanning shortcut key

Копче за директен избор на скенирање

Use and share wirelessly

Безжично користење и споделување

Tilting control panel

Контролен панел со можност за вртење

Tablet and smartphone ready

Можност за поврзување на паметен телефон и таблет уред

Touch panel

Панел на допир

Следни чекори

Решенија за мобилни уреди

Едноставно печатење од мобилни уреди

Едноставен сервисен план

За целосно ослободување од грижите, заштитете ја вашата инвестиција во Canon.

Easy Service Plan

Сликите од производите имаат само илустративна намена. Одредени функции се изборни. Ве молиме погледнете ги спецификациите на производот или обратете се кај вашиот претставник за продажба од Canon за дополнителни информации.