Canon i-SENSYS LBP6670dn

i-SENSYS LBP6670dn

Овој црно-бел ласерски печатач, кој нуди двострано печатење и висока продуктивност, непречено се интегрира во речиси секое опкружување благодарение на неговите разновидни можности за поврзување во мрежа, изборната поддршка за PostScript и PCL.

Придобивки

  • 33стр./мин., време за печатење на првата страница од 6 секунди
  • Резолуција на печатење од 1200 x 1200 dpi
  • 512MB вградена меморија
  • Интуитивен оперативен панел
  • PCL5e/6 и изборна поддршка за Adobe® PostScript
  • Gigabit Ethernet
  • Енергетска ефикасност
  • Двострано печатење
  • Лесна замена на картриџите со тонер

Детални карактеристики

Погледнете подетални информации за Canon i-SENSYS LBP6670dn

Бидете попродуктивни


Идеален за максимизирање на продуктивноста на динамичните работни групи, стилскиот i-SENSYS LBP6670dn е доволно компактен да се смести на работна маса. Корисниците ќе имаат практичен црно-бел ласерски печатач во непосредна близина кој нуди брзо печатење на документи со професионален квалитет – со неверојатна брзина од 33 страници во минута. Благодарение на брзото печатење на првата страница од само 6 секунди или помалку, нема да загубите време ниту при чекање на документите.

Ласерско печатење со висок квалитет


Внесете дополнителен ефект во вашите деловни документи со остар, црн текст и јасна, прекрасна графика. Со резолуција до 1200 x 1200 dpi, i-SENSYS LBP6670dn обезбедува завршна обработка со највисок квалитет за сите ваши документи. Овој печатач, со стандардна меморија од 512MB, е подготвен да ги исполни потребите за мрежно печатење, како и потребите за печатење на големи, сложени документи и графика со фини детали.

Едноставно користење


Овој печатач располага со интуитивен 5-линиски LCD екран кој овозможува едноставно подесување и навигација помеѓу подесувањата, правејќи го едноставен за користење дури и за неискусните корисници.

Непречена интеграција во мрежата


i-SENSYS LBP6670dn го забрзува и олеснува споделувањето на печатењето низ целата мрежа. Тој се одликува со вградена Gigabit Ethernet врска, за брзо справување со обемни работни задачи, без да влијае врз мрежните перформанси. Исто така, тој нуди поддршка за печатење со индустрискиот стандард PCL5e/6 и изборно печатење со Adobe® PostScript, овозможувајќи непречена интеграција во вашите постоечки работни процеси за печатење.

Заштедете енергија и скратете ги трошоците


Намалете ги трошоците за хартија и намалете го хартиениот отпад со автоматското двострано печатење. Палетата на функции кои заштедуваат енергија, исто така, ќе ви помогне да ги намалите работните трошоци. i-SENSYS LBP6670dn се одликува со Energy Star сертификат, а троши само 1,0 вати во режим на мирување. Со ниска вредност за типична потрошувачка на електрична енергија (TEC) од 1,3 kWh, тој е еден од најефикасните печатачи во неговата класа.

Одржување без потешкотии


За максимално време на активна работа со минимално одржување, печатачот се одликува со евтин "сè-во-едно" картриџ – кој содржи тонер, барабан и единици за чистење. Картриџот лесно може да се замени за неколку секунди, без никаков неред. Користете оригинален ласерски картриџ од Canon и гарантирано ќе добиете континуирано висококвалитетно печатење.

Награди

Спецификации за производот

Дознајте повеќе за Canon i-SENSYS LBP6670dn, неговите функции и можности.

PCL Printing

PCL печатење

Optional PostScript Printing

Изборно PostScript печатење

USB connection

USB поврзување

Use and share over network

Користење и споделување преку мрежа

Automatic double sided printing

Автоматско двострано печатење

+1 Optional Paper Cassette

+1 изборна касета за хартија

User friendly LCD display

Практичен LCD екран

High print quality

Печатење со висок квалитет

Tablet and smartphone ready

Можност за поврзување на паметен телефон и таблет уред

Следни чекори

Решенија за мобилни уреди

Едноставно печатење од мобилни уреди

Easy Service Plan

Едноставен сервисен план

За целосно ослободување од грижите, заштитете ја вашата инвестиција во Canon.