Canon i-SENSYS LBP6780x

i-SENSYS LBP6780x

Водечкиот A4 црно-бел ласерски печатач од Canon нуди брзо печатење на 40 стр./мин. Одликувајќи се со можност за поврзување во мрежа, вградена MEAP технологија и издржлив дизајн, тој беспрекорно се интегрира во динамични канцеларии и работни групи.

Придобивки

  • Професионално ласерско печатење на 40 стр./мин. во црно-бел формат
  • Резолуција до 1200 x 1200 dpi
  • Нема чекање со технологијата за брз почеток на печатењето
  • Време за печатење на првата страница од 8,6 сек.
  • Вграден MEAP
  • Капацитет за хартија до 1600 листови
  • Автоматско двострано печатење
  • Можност за поврзување во мрежа

Детални карактеристики

Погледнете подетални информации за Canon i-SENSYS LBP6780x

Уште повеќе разновидни опции и полесно интегрирање


MEAP, нашата платформа основана врз Java за создавање на апликации, е вградена за да може LBP6780x да се интегрира во решенија како uniFLOW, кое го поедноставува управувањето на печатењето и истовремено ги намалува трошоците.

Целосно решение за печатење за работни групи


Нудејќи голема брзина од 40 стр./мин., водечкиот црно-бел ласерски уред од Canon е идеален за динамични канцеларии и работни групи на кои им е потребен продуктивен и издржлив печатач со високи перформанси.

Непроменливи врвни резултати


Печатење со професионален квалитет во секој момент. Со резолуција за печатење од 1200 x 1200 dpi и меморија од 768MB како стандардни опции, овој печатач поддржува сложено и мрежно печатење. Вградената Gigabit Ethernet врска овозможува беспрекорна мрежна интеграција, при што го олеснува споделувањето на ресурсите за печатење и справувањето со обемните задачи. LBP6780x нуди поддршка за печатење и со индустрискиот стандард PCL5e/6 и Adobe® PostScript.

Зголемете ја вашата продуктивност


LBP6780x нуди кратко време за печатење на првата страница од само 8,6 секунди и брзо враќање во функција од режим на мирување, така што нема долго да ги чекате вашите документи.

Огромна залиха на хартија


Опремен со стандардна касета за 500 листови и фах за 100 листови, LBP6780x може да се конфигурира за да обезбеди вкупна залиха на хартија од 1600 листови.

Едноставно користење


5-линискиот LCD екран и функциите кои заштедуваат време за печатење на фајлови од USB уред за складирање го прават овој печатач едноставен за ракување. "Сè-во-едно" картриџот на Canon – кој содржи тонер и сите важни делови – може да се замени за неколку секунди, а изборниот картриџ со тонер за голема потрошувачка печати над два пати повеќе од вообичаената количина на страници, овозможувајќи континуирано печатење.

Автоматско двострано печатење


За да добиете документи со професионален изглед, LBP6780x автоматски печати на двете страни од документот – заштедувајќи хартија и намалувајќи ги редовните трошоци.

Нуди врвна заштита


Заштитете ги вашите информации со истите напредни функции кои се достапни кај нашите повеќефункционални печатачи imageRUNNER ADVANCE. Овде е вклучена и компатибилноста со IPSec и LAN IEEE 802.1x. Изборното безбедно печатење од поштенското сандаче се погрижува ниту еден доверлив материјал да не дојде во погрешни раце.

Дизајн кој заштедува енергија


LBP6780x го намалува штетното влијание врз животната средина со типична потрошувачка на енергија (TEC) која е водечка во својата класа, со што ги поддржува вашите еколошки и одржливи цели, а ги намалува и работните трошоци.
* TEC ја означува типичната потрошувачка на електрична енергија на уредот во период од една недела. Методологијата за тестирање е дефинирана од страна на Energy Star®: http://www.eu-energystar.org.

Награди

Спецификации за производот

Дознајте повеќе за Canon i-SENSYS LBP6780x, неговите функции и можности.

USB connection

USB поврзување

User friendly LCD display

Практичен LCD екран

Use and share over network

Користење и споделување преку мрежа

Optional Secure print

Изборно безбедно печатење

Automatic double sided printing

Автоматско двострано печатење

+2 Optional Paper Cassette

+2 изборни касети за хартија

PCL Printing

PCL печатење

PostScript Printing

PostScript печатење

Tablet and smartphone ready

Можност за поврзување на паметен телефон и таблет уред

Следни чекори

Решенија за мобилни уреди

Едноставно печатење од мобилни уреди

Едноставен сервисен план

За целосно ослободување од грижите, заштитете ја вашата инвестиција во Canon.

Easy Service Plan

3 Year Warranty Promotion

Сликите од производите имаат само илустративна намена. Одредени функции се изборни. Ве молиме погледнете ги спецификациите на производот или обратете се кај вашиот претставник за продажба од Canon за дополнителни информации.