Canon LEGRIA HF R76

LEGRIA HF R76

Оваа компактна и практична видеокамера со Wi-Fi и NFC нуди видеоснимки со одличен квалитет благодарение на моќните технологии што автоматски овозможуваат видеоснимките да изгледаат најдобро. Совршена за споделување семејни моменти.

Canon LEGRIA HF R76

Придобивки

  • Снимајте и споделувајте драгоцени спомени без напор
  • Моќна технологија за врвен квалитет на видеоснимките
  • Снимајте креативни материјали на едноставен начин
  • Одличен звук што одговара на сцената

Детални карактеристики

Погледнете подетални информации за Canon LEGRIA HF R76

Снимајте и споделувајте без напор


Уживајте во удобно снимање и едноставната и интуитивна контрола на допир преку голем, осветлен и капацитивен екран на допир. Снимајте во AVCHD и MP4 формат истовремено и лесно поврзувајте паметни уреди преку Wi-Fi со NFC за далечинско снимање и споделување MP4 датотеки без напор со пријателите или на социјалните мрежи.

Врвен квалитет


Многубројните моќни технологии ви овозможуваат да добиете Full HD видео со неверојатен квалитет без разлика што снимате. Тука спаѓа објективот со огромен напреден зум до 57x за доловување на деталите во далечина, автоматската функција за помош при обликување на кадарот која ги задржува објектите во кадарот и интелигентната стабилизација на слика која автоматски ги елиминира потресите и спречува заматување.

Креативни снимени материјали


Добијте прекрасни ефекти со снимањето забавени и забрзани движења, додавајте забавни ефекти во видеоснимките со функцијата за декорации на допир или подобрете го амбиентот со филтрите за изглед како во кино. Доловете ги најважните моменти на вашите деца со напредниот режим за бебиња што автоматски ги подредува снимените материјали во албуми за најмногу три деца.

Одличен звук


Направете ги вашите видеоснимки да звучат подеднакво добро како што изгледаат со изборот на аудио сцена, кој нуди 5 режими на сцени и кој автоматски ги оптимизира поставките за звук за да одговараат на сцената што ја снимате.

Спецификации за производот

Дознајте повеќе за Canon LEGRIA HF R76, неговите функции и можности.

Full HD

Full HD

Advanced Zoom

Advanced Zoom

Optical Intelligent IS

Оптичка интелигентна стабилизација на слика

Slow Fast

Снимање на забавени и забрзани видео снимки

Keep track of your subject at full zoom

Следете го вашиот објект со целосен зум

baby mode

Снимајте драгоцени спомени

WiFi Cert

Wi-Fi далечински управувач и лесно споделување

Simplify sharing

Поедноставете го споделувањето

  • LEGRIA HF R76
  • Компактен адаптер за напојување CA-110E
  • Батерија BP-727
  • USB кабел
  • Мини HDMI кабел