legria hd camcorders

HD видео камери LEGRIA

Без разлика дали сакате да доловувате драгоцени спомени или да уживате во вашата креативност, ние ќе ви понудиме LEGRIA видеокамера што ќе биде совршена за вас.

Каква HD видеокамера ќе ви одговара најмногу?

Пронајдете ја совршената видеокамера LEGRIA.

family occasions video

За семејни пригоди

Снимајте моменти за паметење со прекрасна и стабилна HD слика користејќи компактна LEGRIA HF R видеокамера која нуди моќен зум и оптичка стабилизација на сликата.

Погледнете ја палетата

highest quality recording

Повеќе слобода за раскажување на вашата приказна: дознајте повеќе за палетата на 4K-фотоапарати од Canon

Дознајте повеќе

legria hf g range

За видео ентузијасти

Уживајте во неверојатни HD видеоснимки што ќе одговараат на вашата креативност користејќи ја палетата на напредни видеокамери HF G LEGRIA со широкоаголен објектив и рачна контрола.

Погледнете ја палетата

video enthusiasts
legria wifi camcorders

Видеокамери LEGRIA со Wi-Fi

Лесно поврзете видеокамера LEGRIA со Wi-Fi со вашиот паметен уред за споделување во движење, проследување во живо и далечинска контрола на едноставен начин.

Откријте повеќе

Дали ви треба повеќе помош?

Нашата страница за поддршка за производи ќе ви помогне да пронајдете повеќе информации за HD видеокамерите LEGRIA.

Добијте инспирација, пријавете се веднаш

Не пропуштајте ги никогаш најновите понуди од Canon, совети и водичи, вести и покани за локални настани.

Пријавете се веднаш