EOS DSLR фотоапарати

Нашата EOS палета нуди извонреден квалитет на сликата, без разлика на вашата стручност.
trees

EOS DSLR фотоапарати

Откријте ги деталите

DSLR-фотоапаратите од Canon нудат широк динамички опсег за да ги зачуваат деталите во осветлените и затемнетите површини и самостојно да создадат слики со мал шум и мала длабочина на полето за неверојатни портрети. Тие се создадени за професионални резултати од секоја слика што ќе ја снимите.
Нашите најнови производи
 • EOS 850D

  ЗАПОЗНАВАЊЕ

  DSLR за почетници

  Запознајте се со фотографирањето со DSLR. Нашите фотоапарати од основната класа може да ви помогнат да го истражите вашиот креативен потенцијал.

 • EOS 90D

  НОВО НИВО НА КРЕАТИВНОСТ

  DSLR за ентузијасти

  Однесете го вашето фотографирање на повисоко ниво со нашата палета на DSLR фотоапарати за ентузијасти и ослободете ја вашата креативност.

 • EOS 5DS

  НАЈДОБРИ ПЕРФОРМАНСИ

  DSLR за професионалци

  За оние кои имаат највисоки стандарди, нашата палета на професионални производи ги нуди најдобрите перформанси и квалитет на слика.

Нови DSLR-фотоапарати

Уживајте во нови нивоа на квалитет на слика. Нашите нови DSLR-фотоапарати се одликуваат со најсовремена оптичка технологија од Canon и иновативен дизајн за да можете да ги доловите сите моменти со извонредни детали.

EOS 90D

EOS 90D е максимално опремен DSLR-фотоапарат што овозможува доближување до целта, побрзо фотографирање и снимање извонредни слики со 32,5 мегапиксели.

EOS 90D

Филтер за палетата производи за DSLR-фотоапарати

9 Производи

  9 Производи

  Применети филтри

  • DSLR-фотоапарати

   EOS 2000D

   Снимајте извонредни фотографии со 24,1 мегапиксели и Full HD-видеоснимки. Зголемете ја креативноста со овој забавен и практичен DSLR-фотоапарат.

  • DSLR-фотоапарати

   EOS 250D

   Најлесниот DSLR-фотоапарат во светот со подвижен екран1, опремен со Canon Digic 8 и функции за снимање 4K-видео и креативна помош.

  • DSLR-фотоапарати

   EOS 4000D

   Снимајте креативни фотографии со DSLR квалитет и Full HD видеоснимки со овој лесен и интуитивен фотоапарат EOS со 18 мегапиксели.

  • DSLR-фотоапарати

   EOS 77D

   Преземете повеќе контрола врз фотографирањето со DSLR фотоапарат кој ви нуди креативност на дофат на вашите прсти

  • DSLR-фотоапарати

   EOS 850D

   Преземете го следниот чекор во креативната контрола за да снимате фотографии со прекрасни детали и неверојатни 4K-видеоснимки со помош на лесен DSLR-фотоапарат со различни опции за поврзување што ќе ве инспирира и ќе го награди вашиот труд.

  • DSLR-фотоапарати

   EOS 90D

   Максимално опремен DSLR-фотоапарат што овозможува доближување до целта, побрзо фотографирање и снимање извонредни слики со 32,5 мегапиксели.

  • DSLR-фотоапарати

   EOS 5D Mark IV

   Без разлика што фотографирате, бидете сигурни дека ќе добиете беспрекорен квалитет на слика и моќни професионални перформанси.

  • DSLR-фотоапарати

   EOS 6D Mark II

   Независно дали сакате да фотографирате поамбициозни проекти или штотуку станувате професионален фотограф, EOS 6D Mark II ви нуди сè што ви е потребно за да ги направите следните возбудливи чекори.

  • DSLR-фотоапарати

   EOS-1D X Mark III

   Животот е полн со неповторливи моменти. Доловете повеќе такви моменти со EOS-1D X Mark III и раскажете ја вашата визуелна приказна на светот.

  9 / 9 резултати

  Софтвер EOS Webcam Utility од Canon

  Користете го вашиот фотоапарат од Canon како висококвалитетна веб-камера со инсталирање на нашиот софтвер EOS Webcam Utility.

  Добијте инспирација

  Get Inspired е најголемиот извор на практични совети за фотографирање, водичи за купување и информативни интервјуа - сè што ви е потребно за да го пронајдете најдобриот фотоапарат или најдобриот печатач и да ја реализирате вашата следна креативна идеја.

  Моќни и брзи фотографии од диви животни со EOS 90D од Canon

  Бидејќи извонредни моменти со диви животни се случуваат во дел од секундата, фотографот Markus Varesvuo го обожава брзиот фотоапарат EOS 90D од Canon. Погледнете ги неверојатните резултати од неговото фотографирање.

  Прочитајте повеќе
  EOS 90D

  Може да ве интересира и...

  СПИСАНИЕ

  Добијте инспирација, пријавете се веднаш

  Не пропуштајте ги никогаш најновите понуди од Canon, совети и водичи, вести и покани за локални настани.