Објективи за EOS M

Преносливи и лесни објективи дизајнирани само за фотоапаратите EOS M.
Canon Camera

Објективи за EOS M

Одлична приспособливост

Нашите фотоапарати без огледало EOS M ви овозможуваат лесно да менувате објективи и да добивате нови перспективи. Освен ексклузивната палета на повеќенаменски и компактни EF-M објективи, може да го користите и адаптерот за монтирање EF-EOS M од Canon за да добиете пристап до повеќе од 80 EF-S и EF објективи за DSLR фотоапарати, вклучувајќи и специјални објективи како што се објективите за макро и ефект на рибино око.
 • ПРЕНОСЛИВИ И ЛЕСНИ

  EF-M објективи

  Преносливи и лесни објективи дизајнирани само за фотоапаратите EOS M. Тие содржат модели со извонредно широк агол и телефото зум па сè до мали објективи во вид на „палачинка“ со кои ќе можете да ја изразите вашата креативност.

 • Подобрете го вашиот објектив

  Адаптер EOS M

  Со лесниот адаптер за монтирање EF-EOS M од Canon може да ги користите вашите објективи EF и EF-S заедно со вашиот фотоапарат EOS M, со целосна компатибилност и без загуби во перформансите.

 • ФИКСНИ И ФЛЕКСИБИЛНИ

  Објективи EF

  Огромна палета на објективи со фиксна фокусна должина, објективи со зум и специјални објективи, како што се објективите за макро и ефект на рибино око, што овозможуваат врвни слики кога се користат во комбинација со DSLR-фотоапарати, преку адаптер EOS-M.

Филтер за објективи EOS M

8 Производи

  8 Производи

  Применети филтри

  8 / 8 резултати

  Препознатливи објективи од Canon

  Објективите од Canon нудат комбинација од врвна изработка и најнова оптичка технологија за да создадат фотографии и видеоснимки со врвен квалитет. Разгледајте ги најновите широкоаголни и телефото објективи што се преносливи, лесни и наменети за вашиот фотоапарат EOS M.

  • ПРИБЛИЖЕТЕ СЕ

   EF-M 55-200mm f/4,5-6,3 IS STM

   Телефото објектив за зумирање со стабилизација на слика и STM, кој е совршен за доближување до далечните објекти.

  • ИЗВОНРЕДНО ШИРОКА ПРЕЦИЗНОСТ

   EF-M 11-22mm f/4-5,6 IS STM

   Објектив за зумирање со извонредно широк агол, стабилизација на слика и STM, кој е одличен за фотографии и видеоснимки со пејзажи.

  • ПРИРОДНА ПЕРСПЕКТИВА

   EF-M 32mm f/1.4 STM

   Однесете го вашиот EOS фотоапарат без огледало на повисоко ниво со исклучително квалитетниот стандарден објектив.

  • СЛАБА ОСВЕТЛЕНОСТ И ПОРТРЕТИ

   EF-M 22mm f/2 STM

   Мал објектив во вид на „палачинка“ со голема решетка од f/2, кој е совршен за портрети и фотографирање во услови со слаба осветленост.

  Може да ве интересира и...

 • EOS M Cameras

  Фотоапарати EOS M

  Моќ на DSLR-фотоапарат во куќиште на компактен APS-C-фотоапарат без огледало.

 • Раце кои држат фотоапарат EOS R од Canon и објектив RF 24-105mm F4-7.1 IS STM од Canon.

  Алатка за избирање објективи

  Нашата алатка за избирање објективи ќе ви ја прикаже целата наша палета на објективи и ќе ви помогне да го пронајдете објективот кој совршено ќе ви одговара вам и на вашиот фотоапарат EOS.

 • A person holding two Canon Speedlite EL-1s, one of them attached to the hot-shoe of a Canon EOS R5.

  Палета Speedlite

  Контролирајте го осветлувањето на вградените и надворешните блицови со нашата палета на Speedlite блицови.

 • All Cameras DSLR

  Сите фотоапарати

  Разгледајте ја целосната палета на фотоапарати од Canon, почнувајќи од компактни дигитални модели па сè до моќни и повеќенаменски DSLR-фотоапарати и фотоапарати без огледало.

 • EOS 5D Mark IV

  EOS DSLR-фотоапарати

  Нашата палета на EOS DSLR-фотоапарати нуди извонреден квалитет на слика, независно од вашето професионално искуство.

 • Човек држи систем EOS R

  Систем EOS R

  Приклучокот за објективи на системот EOS R нуди поголеми креативни можности за да го доловите секој момент.