Објективи за EOS R

Разгледајте ја палетата составена од нова генерација на објективи EOS R дизајнирани за оптичко совршенство.
Canon Camera

Искористете ја секоја прилика

Фотографите и снимателите ќе добијат многу нови и креативни можности за фотографирање со EOS R од Canon. Иновативните објективи RF нудат неверојатно брзо фокусирање и неверојатно квалитетна оптика. Адаптерите EOS R нудат непречен пристап до постојните објективи EF и EF-S без загуби во перформансите.
 • БРЗИНА И КВАЛИТЕТ

  Објективи RF

  Објективите RF нудат повисок квалитет и брзина со перформанси кои се оптимизирани за фотоапаратот EOS R. Тие се брзи и светли со уникатни квалитети кои нудат нови нивоа на интуитивна контрола.

 • НЕОПХОДЕН КВАЛИТЕТ

  Три задолжителни објективи

  Три неопходни RF-објективи со зум, брза решетка и високи перформанси што опфаќаат извонредно широкоаголен, стандарден и телефото опсег. Тие се оптимизирани за фотоапаратот EOS R и се одликуваат со оптички квалитет на серијата L и стабилизација на слика.

 • ПОДОБРЕТЕ ГО ВАШИОТ ОБЈЕКТИВ

  Адаптери за EOS R

  Адаптерите за системот EOS R се уникатни и нудат дополнителна креативна контрола, овозможувајќи им на фотографите и снимателите да ги користат нивните постојни објективи EF и EF-S со целосна компатибилност и без загуби во перформансите.

 • ФИКСНИ И ФЛЕКСИБИЛНИ

  Објективи EF

  Огромна палета на објективи со фиксна фокусна должина, објективи со зум и специјални објективи, како што се објективите за макро и ефект на рибино око, што овозможуваат врвни слики кога се користат во комбинација со DSLR-фотоапарати.

 • КОМПАКТНИ И ЛЕСНИ

  EF-S објективи

  Лесни објективи за врвни слики наменети за DSLR-фотоапарати со APS-C-сензори.

 • ОПТИЧКО СОВРШЕНСТВО

  Објективи од серијата L

  Објективите RF и EF од серијата L за професионалци и сериозни ентузијасти нудат ненадминати оптички перформанси во опкружувања со лоши услови и слаба осветленост.

Филтер за објективи EOS R

За користење објективи EF и EF-S со системот EOS R е потребен адаптер за прикачување EOS R, што нуди целосна компатибилност без загуби во перформансите.

41 Производи

  41 Производи

  Применети филтри

  • Објектив со извонредно широк агол

   RF 10-20mm F4L IS STM

   Повеќе извонредно широки фокусни должини во пренослив и професионален објектив со зум

  • Објективи RF

   RF 100-300mm F2.8L IS USM

   Компактен, лесен и професионален објектив со телефото зум и f/2,8 што нуди извонредна острина и брзина со ненадмината флексибилност.

  • Објектив со телефото зум

   RF 100-400mm F5.6-8 IS USM

   Повеќенаменски, компактен и лесен RF-објектив со зум од 100-400 mm и стабилизација на слика со 5,5 чекори за фотографирање диви животни и движења.

  • Објективи RF

   RF 100-500MM F4.5-7.1 L IS USM

   RF 100-500mm F4.5-7.1 L IS USM нуди остра слика и разновидни опции благодарение на извонредниот телефото опсег и стабилизацијата на слика со 5 чекори, вградени во компактно куќиште.

  • Макро објектив

   RF 100mm F2.8L Macro IS USM

   RF 100mm F2.8L MACRO IS USM е професионален макро објектив RF што е совршен за рачно снимање слики и извонредни портрети со зголемување до 1,4x од реалната големина, со квалитетот на серијата L.

  • Објективи RF

   RF 1200mm F8L IS USM

   Телефото објектив со извонреден опсег од RF-серија со фокусна должина од 1200 mm којшто е предвиден за напредно рачно користење и снимање неверојатни фотографии од диви животни, спорт и детали во далечината.

  • Телефото објектив

   RF 135mm F1.8L IS USM

   Телефото објектив од 135 mm од серијата L со брза и светла решетка f/1,8 и стабилизација на слика со 5,5 чекори за креативно фотографирање и во текот на денот и во ноќта.

  • Објектив за зумирање со извонредно широк агол

   RF 14-35mm F4L IS USM

   Извонредно широкиот објектив RF од Canon опфаќа детали со прецизност карактеристична за серијата L, од 14 до 35 mm, и го олеснува држењето на фотоапаратот благодарение на стабилизацијата на слика со 5,5 чекори.

  • Извонредно широкоаголен објектив со зум

   RF 15-30mm F4.5-6.3 IS STM

   Компактен и лесен објектив RF со зум од 15-30 mm што е совршен за патувања, но и за фотографирање градски сцени, пејзажи, архитектура и снимање видеоблогови во движење.

  • Објективи за EOS R

   RF 15-35mm F2.8L IS USM

   Серијата L се одликува со извонредно широк агол и неверојатна острина благодарение на оптичкиот квалитет и стабилизацијата на слика со 5 чекори за динамички агли дури и во тесни простори

  • Широкоаголен објектив

   RF 16mm F2.8 STM

   Компактен, достапен и извонредно широкоаголен објектив за целосна слика со фокусна должина од 16 mm што е наменет за серијата EOS R и дизајниран за видеоблогери и креатори на креативни содржини.

  • Објективи RF

   RF 200-800mm F6.3-9 IS USM

   Моќен извонреден телефото објектив со зум и фокусна должина од 200-800 mm што е идеален за фотографирање спорт, диви животни и движења.

  12 / 41 резултати

  Компатибилност со приклучокот EOS R RF

  Системот EOS R ги наследува сите предности што ги нуди системот EOS и неговата палета на објективи и нуди целосна компатибилност со постоечките објективи EF и EF-S преку адаптери, како и со палетата на блицови и дополнителна опрема Speedlite.

  Може да ве интересира и...

 • EOS R8

  Преминете на фотографии и видеозаписи во формат за целосна слика и остварете ги вашите креативни амбиции.

 • Алатка за избирање објективи

  Нашата алатка за избирање објективи ќе ви ја прикаже целата наша палета на објективи и ќе ви помогне да го пронајдете објективот кој совршено ќе ви одговара вам и на вашиот фотоапарат EOS.

 • RF 24-50MM F4.5-6.3 IS STM

  Мал и лесен објектив со зум од 24-50 mm од серијата RF што може да го користите секој ден за патувања, пејзажи и многу повеќе.

 • EOS R3

  Со брзина како суштинска карактеристика, ова е фотоапарат без огледала што го чекаа професионалните фотографи за спорт, вести и диви животни.

 • Систем EOS R

  Приклучокот за објективи на системот EOS R нуди поголеми креативни можности за да го доловите секој момент.

 • EOS R5

  Професионален и врвен фотоапарат за целосна слика без огледало кој им нуди фотографии со висока резолуција и 8K-видео на фотографите и режисерите.

 • EOS R

  Револуционерен фотоапарат за целосна слика без огледало што поставува нови стандарди за фотографите и снимателите.

 • EOS RP

  Мал, лесен и интуитивен фотоапарат без огледало за целосна слика што е дизајниран за секојдневно фотографирање и фотографирање при патувања.

 • EOS Ra

  Снимајте го ноќното небо со неверојатна острина и доловете повеќе детали како никогаш досега.

 • EOS DSLR-фотоапарати

  Нашата палета на EOS DSLR-фотоапарати нуди извонреден квалитет на слика, независно од вашето професионално искуство.

 • Фотоапарати EOS M

  Моќ на DSLR-фотоапарат во куќиште на компактен APS-C-фотоапарат без огледало.

 • Redline Challenge предизвик

  Прифатете го предизвикот што го постави Lorenz Holder за да добиете шанса да освоите опрема од Canon што вреди повеќе од 14.000 €, како и ексклузивна задача за фотографирање под менторство на Lorenz.