Печатачи

Од домот во канцеларијата - моќните и сигурни печатачи од Canon нудат неверојатни резултати независно какви се вашите потреби.
A collage of three printers being used by different people in different places.

Печатачи

Палети на печатачи од Canon

Нашите висококвалитетни печатачи за во домот, за канцеларии или за хибридни работни опкружувања се создадени да испорачуваат резултати во секоја прилика.

 • A black and grey PIXMA printer on a white table or desk with a small plant next to it.

  Печатачи за во домот

  Нашата палета на елегантни, стилски и компактни печатачи нуди совршени сè-во-едно решенија за печатење во домот.

 • A white MAXIFY printer on an office desk with computer monitor visible on the side.

  Печатачи за мали канцеларии

  Печатачи за во домот и за мали канцеларии кои ќе ги исполнат вашите потреби за документи.

 • A black and grey PIXMA printer on a white desk with a small plant to the left and a computer monitor to the right.

  Печатачи MegaTank

  Добијте висококвалитетни перформанси, мали трошоци за печатење и врвна практичност со печатачите со резервоари за мастило што се дополнуваат.

 • Canon Zoemini and SELPHY range printers placed with some books on a wooden shelf.

  Преносливи печатачи

  Печатете спомени во движење со мал и лесен пренослив печатач.

 • A black PIXMA printer on a white kitchen table with the living-room in the background.

  Безжични печатачи

  Поврзете го печатачот со Wi-Fi со вашиот уред или со мрежа за да може да печатите од секоја локација во домот или канцеларијата без потреба да бидете присутни во просторијата.

 • Pro photo printer on a glass table printing images surrounded by a Canon camera and other photos.

  Професионални печатачи за фотографии

  Уживајте во ненадминат квалитет на слика со нашата палета на професионални печатачи за фотографии.

 • Печатачи за мали бизниси

  Го барате најдобриот печатач за вашите деловни потреби? Исполнете ги вашите цели за продуктивност со инк-џет и ласерски печатачи што совршено се вклопуваат во секое работно опкружување - вклучувајќи ги и домашните канцеларии.

  Жена зема отпечатен материјал од печатач Canon MAXIFY во канцеларија, во заднината има уште двајца луѓе.

  Нашата палета

  Независно дали се работи за извршување напорни работни процеси или изложување на вашите фотографии, печатачите од Canon се создадени за секаква примена и намена. Откријте кој е вашиот печатач денес.

  46 Производи

   46 Производи

   Применети филтри

   • Печатачи за во домот

    SELPHY CP1000

    Добијте отпечатени материјали со фотолабораториски квалитет за неколку секунди, во секое време и на секое место, со овој мал и елегантен печатач за фотографии.

   • Печатачи за во домот

    SELPHY CP1300

    Стилски и пренослив уред за безжично печатење на прекрасни фотографии и фотографии за документи од компатибилни паметни уреди и фотоапарати.

   • Печатачи за во домот

    SELPHY CP1500

    Печатете материјали со извонредни бои и голема издржливост за само неколку секунди со овој практичен и компактен печатач за фотографии.

   • Печатачи за во домот

    Zoemini

    Снимајте, прилагодувајте и печатете каде и да сте, со овој совршен додаток со џебна големина наменет за мобилни уреди.

   • Печатачи за во домот

    PIXMA TS205

    Уживајте во практично печатење на живописни фотографии и остри документи во домот со овој достапен и компактен печатач

   • Печатачи за во домот

    PIXMA TS305

    Уживајте во достапно и висококвалитетно безжично печатење од паметни уреди и социјални мрежи

   • Печатачи за во домот

    Серија PIXMA TS3150

    Достапен сè-во-едно печатач со Wi-Fi за печатење остри документи и живописни фотографии без рабови

   • Печатачи за во домот

    Серија PIXMA TS3350

    Повеќефункционалност со одлични опции за поврзување, печатење без рабови и изборни XL-картриџи - и сето тоа по достапна цена.

   • Печатачи за во домот

    Серија PIXMA TS5150

    Мал и достапен сè-во-едно уред за целото семејство со повеќе опции за поврзување наменет за едноставно печатење и скенирање во домот.

   • Печатачи за во домот

    Серија PIXMA TS9550

    Откријте на кој начин безжичното поврзување, ADF механизмот за 20 листови и можноста за A3 одговараат на вашите деловни потреби.

   • Инк-џет печатачи

    Серија PIXMA TS3450

    Повеќефункционалниот уред за печатење од основна класа е едноставен за користење, лесен за поставување и компатибилен со вашиот паметен телефон за да ви овозможи максимална функционалност во движење.

   • Ново

    Печатачи за во домот

    PIXMA TS7650i

    Брз, висококвалитетен печатач што беспрекорно се вклопува во вашиот дом благодарение на неговата компактна големина и едноставното користење.

   12 / 46 резултати

   Дали барате конкретна палета?

   Разгледајте ги нашите палети на печатачи и изберете професионален инк-џет печатач, безжично и практично користење или уреди за мали канцеларии и уреди за во домот.

  • Canon PIXMA range logo

   PIXMA

   Домашни и професионални инк-џет печатачи што нудат печатење на неверојатни документи и фотографии.

  • SELPHY

   Компактни печатачи за фотографии што нудат неверојатен квалитет на слика и практично безжично печатење.

  • MAXIFY

   Печатачи за мали и домашни канцеларии дизајнирани за брзо и висококвалитетно печатење документи.

  • I-SENSYS

   Печатачи за мали канцеларии или работни групи што нудат доследен квалитет и ефикасност.

  • A close up shot of a black PIXMA printer.

   Дали ви треба помош за да пронајдете печатач?

   Нашата алатка за избирање печатач може да ви помогне да пронајдете совршен печатач за вашиот дом или вашата канцеларија.

   Водичи за купување

   Ако барате професионални совети и препораки, нашите специјално изработени водичи за купување ќе ви помогнат како да го изберете и како да го користите вашиот печатач.

  • ПЕЧАТЕЊЕ

   Инк-џет или ласер: што ви одговара повеќе?

   Откријте ги разликите помеѓу инк-џет и ласерските печатачи од Canon и дознајте кој од нив ќе одговара најмногу за вашите потреби.

  • Збирка на компактни печатачи за фотографии од Canon во разни бои, поставени на дрвена полица.

   КРЕАТИВНО ПЕЧАТЕЊЕ

   Забавувајте се со печатењето

   Пет причини зошто ви е потребен компактен печатач за фотографии.

  • Млад човек завртен со грбот кон фотоапаратот се наведнува над биро на кое има печатач Canon PIXMA, растенија и канцелариски материјали.

   ПЕЧАТЕЊЕ

   Најдобрите печатачи за студенти

   На секој студент му треба печатач - дознајте кои се најдобрите опции со пристапна цена што одговараат на вашите потреби.

  • A small office with a printer positioned in the middle compartment of a grey wall unit.

   СОВЕТИ ЗА ПЕЧАТЕЊЕ

   Печатачи MegaTank и придобивките што ги нудат

   Дознајте шест причини зошто ви треба печатач MegaTank.

  • A Canon PIXMA TR150 prints out a picture of a small blue vase, the inspiration for which is positioned next to it.

   ПЕЧАТЕЊЕ

   Најдобрите печатачи PIXMA за дизајнери

   Печатачите се основни алатки за дизајнерите - ние ќе ви помогнеме да го изберете вистинскиот модел за вашите потреби.

  • Печатач PIXMA од Canon на работна маса во домашна канцеларија.

   СОВЕТИ ЗА ПЕЧАТЕЊЕ

   Најдобриот печатач за домашни канцеларии

   Работењето од дома е беспрекорно со печатачот PIXMA TR4650 од Canon.

  • Лента со поставки ги покажува нивоата на мастило на печатач од Canon.

   СОВЕТИ ЗА ПЕЧАТЕЊЕ

   Често поставувани прашања за печатачи, мастила и хартија

   Експертот Suhaib Hussain од Canon одговара на често поставуваните прашања околу технологијата на печатачите, мастилата и хартијата.

  • Get-Inspired-PIXMA-TR8550

   ПЕЧАТЕЊЕ

   Безжично печатење

   Користете безжична технологија во вашата домашна канцеларија и печатете од секоја локација - поставувањето е лесно.

  • Поддршка за вашиот печатач од Canon

   Преземајте драјвери, фирмвер и упатства и добијте пристап до онлајн техничка поддршка, ресурси и решавање проблеми за вашиот печатач од Canon.