Објективи за EOS DSLR

Спој од одличен квалитет на слика, флексибилност и брзина.
Canon Camera

Објективи за EOS DSLR

Подготвени за акција

Објективите за DSLR-фотоапарати од Canon нудат многубројни креативни опции, почнувајќи од компактни и примарни објективи со широка решетка и објективи со зум за флексибилно обликување на кадарот па сè до специјални објективи како што се објективите за ефект на рибино око, макро и објективите за закосување-поместување, како и објективите од серијата L со професионален квалитет и ненадминати оптички перформанси.
 • ФИКСНИ И ФЛЕКСИБИЛНИ

  Објективи EF

  Нудат спој од квалитет на слика, флексибилност и обемен избор на опции, почнувајќи од извонредно широк агол па сè до моќен телефото опсег.

 • КОМПАКТНИ И ЛЕСНИ

  EF-S објективи

  Лесни објективи за врвни слики наменети за DSLR-фотоапарати со APS-C-сензори.

 • ОПТИЧКО СОВРШЕНСТВО

  Објективи од серијата L

  Ненадминати оптички перформанси во опкружувања и услови со недоволно осветлување.

 • ЗГОЛЕМЕН ОПСЕГ

  Додатоци за продолжување за EF објективи

  Зголемете го опсегот на вашиот објектив и доближете се поблиску до вашиот објект.

Филтер за објективи EF

37 Производи

  37 Производи

  Применети филтри

  12 / 37 резултати

  Препознатливи објективи од Canon

  Објективите од Canon нудат комбинација од врвна изработка и најнова оптичка технологија за да создадат фотографии и видеоснимки со врвен квалитет. Разгледајте ги нашите најнови широкоаголни, телефото и макро објективи за вашиот DSLR-фотоапарат.

  • НАПРЕДЕН ЗУМ

   EF 70-300mm f/4-5.6 IS II USM

   Висококвалитетен објектив за зумирање со иновативен екран и Nano USM, кој е одличен за фотографирање на животот во дивината и спортот.

  • ИЗВОНРЕДНО ШИРОКА ПРЕЦИЗНОСТ

   EF 16-35mm f/4L IS USM

   Објектив од серија L со извонредно широк агол, високи перформанси и вградена технологија за стабилизација на слика.

  • ПРЕНОСЛИВИ ПЕРФОРМАНСИ

   EF 70-200 mm f/4L IS II USM

   Патувајте со лесна опрема благодарение на објективот со телефото зум од професионална класа што е создаден за преносливост и перформанси.

  • ПРЕКРАСНИ ДЕТАЛИ

   EF-S 60mm f/2,8 Macro USM

   Макро USM објектив со голема решетка од f/2.8 кој нуди прекрасни детали што не може да се забележат со човечкото око.

  Може да ве интересира и...

 • EOS 5D Mark IV

  EOS DSLR-фотоапарати

  Нашата палета на EOS DSLR-фотоапарати нуди извонреден квалитет на слика, независно од вашето професионално искуство.

 • Раце кои држат фотоапарат EOS R од Canon и објектив RF 24-105mm F4-7.1 IS STM од Canon.

  Алатка за избирање објективи

  Нашата алатка за избирање објективи ќе ви ја прикаже целата наша палета на објективи и ќе ви помогне да го пронајдете објективот кој совршено ќе ви одговара вам и на вашиот фотоапарат EOS.

 • A person holding two Canon Speedlite EL-1s, one of them attached to the hot-shoe of a Canon EOS R5.

  Палета Speedlite

  Контролирајте го осветлувањето на вградените и надворешните блицови со нашата палета на Speedlite блицови.

 • Interchangeable Lens Cameras

  Фотоапарати со заменливи објективи

  Откријте ги фотоапаратите со заменливи објективи од Canon и истражете ги новите креативни начини за да го снимите вашиот објект.

  Дознајте повеќе

 • All Cameras DSLR

  Сите фотоапарати

  Разгледајте ја целосната палета на фотоапарати од Canon, почнувајќи од компактни дигитални модели па сè до моќни и повеќенаменски DSLR-фотоапарати и фотоапарати без огледало.

 • EOS M Cameras

  Фотоапарати EOS M

  Моќ на DSLR-фотоапарат во куќиште на компактен APS-C-фотоапарат без огледало.