Mirrorless Cameras

Фотоапарати без огледало

Огромен квалитет, мали димензии

Подготвени за моменти што не смеат да се пропуштат

Нашите фотоапарати без огледало со заменливи објективи се компактни, лесни и мали и нудат комбинација од најдобрите карактеристики на компактните модели и DSLR-моделите од Canon за да ви обезбедат фотографии и видеозаписи со врвен квалитет. Палетата е составена од модели со APS-C-сензор и помали објективи па сè до врвни модели за целосна слика за кои креативноста е најважен фактор.

Нашите најнови производи

Фотоапарати без огледало EOS R

Погледнете ги моделите со EOS R-систем

Филтер за палетата производи за фотоапарати без огледало

Дали барате нешто специфично? Подобрете го вашето пребарување
Филтрирај по

canon-camera

Создадете висококвалитетна содржина за вашата публика и внесете го својот креативен стил во сликите, видеоснимките или проследувањето во живо.

Дознајте повеќе

canon-camera

Фотоапарат без огледало за целосна слика кој отвора нови креативни можности за фотографите и снимателите.

Дознајте повеќе

Canon EOS RP

Мал, лесен и интуитивен фотоапарат без огледало за целосна слика што е дизајниран за секојдневно фотографирање и фотографирање при патувања.

Дознајте повеќе

EOS R10 од Canon

Преземете ги следните чекори во фотографирањето и снимањето со фотоапаратот без огледало EOS R што е дизајниран со сензор со големина APS-C.

Дознајте повеќе

eos r100

Создајте совршени спомени во извонреден квалитет со интуитивниот фотоапарат EOS R што е секогаш подготвен.

Дознајте повеќе

EOS R3

Со брзина како суштинска карактеристика, ова е фотоапарат без огледала што го чекаа професионалните фотографи за спорт, вести и диви животни.

Дознајте повеќе

EOS R5_Front_RF24-105mmF4LISUSM_SQUARE.png

Променете ја вашата перспектива за фотоапаратите без огледало. Беспрекорните перформанси на EOS R5 ќе го подобрат начинот на кој фотографирате и снимате.

Дознајте повеќе

EOS R50

Снимете ги вашите најдобри содржини со овој фотоапарат без огледало EOS R, од остри фотографии до 4K-видеоснимки и проследување во живо. Сè во еден наменски уред.

Дознајте повеќе

canon-camera

Без разлика што фотографирате и како фотографирате, EOS R6 ќе ви овозможи да бидете креативни на начини што никогаш досега не сте знаеле дека постојат.

Дознајте повеќе

Canon EOS R6 Mark II

Фотографии или видео, акција или портрет - комбинацијата од перформанси и квалитет на слика што ја нуди EOS R6 Mark II ви овозможува да бидете максимално креативни

Дознајте повеќе

EOS R7 од Canon

Истражете ја дивината со фотоапарат што нуди неверојатна брзина и квалитет на слика во преносливо APS-C-куќиште дизајнирано за иднината.

Дознајте повеќе

EOS R8

Преминете на фотографии и видеозаписи во формат за целосна слика и остварете ги вашите креативни амбиции.

Дознајте повеќе

canon-camera

Моќен фотоапарат без огледало за целосна слика наменет за професионални ентузијасти кои сакаат компактна и лесна алатка за астрофотографирање.

Дознајте повеќе

Софтвер EOS Webcam Utility од Canon

Користете го вашиот фотоапарат од Canon како висококвалитетна веб-камера со инсталирање на нашиот софтвер EOS Webcam Utility.

ДОЗНАЈТЕ ПОВЕЌЕ

Добијте инспирација

Get Inspired е најголемиот извор на практични совети за фотографирање, водичи за купување и информативни интервјуа - сè што ви е потребно за да го пронајдете најдобриот фотоапарат или најдобриот печатач и да ја реализирате вашата следна креативна идеја.

Погледнете ги сите написи

Тајните за улично фотографирање на Piotr Malecki, со EOS M6 Mark II од Canon

Откријте ја возбудата што може да ја доловите во вашиот град со инспиративното урбано фотографирање на Piotr Malecki.

Прочитајте повеќе

Canon EOS M6 Mark II

Може да ве интересира и...

Добијте инспирација, пријавете се веднаш

Не пропуштајте ги никогаш најновите понуди од Canon, совети и водичи, вести и покани за локални настани.

Пријавете се веднаш