Compact Digital Cameras

Компактни дигитални фотоапарати

Благодарение на иновативните технологии од Canon ние ви ги нудиме најдобрите компактни фотоапарати – независно од вашето професионално искуство.

Мала и моќна прецизност

Компактните дигитални фотоапарати со фиксен објектив се одлични за секојдневно користење, лесни се и преносливи - совршени за оние на кои им е потребен сè-во-едно фотоапарат со кој ќе можат веднаш да започнат да фотографираат. Во палетата од Canon има по нешто за секого, почнувајќи од компактни фотоапарати со професионален и голем сензор па сè до практични фотоапарати од типот „насочи и фотографирај“.

Нашите најнови производи

Нови компактни фотоапарати

Благодарение на иновативните технологии од Canon можеме да ви ги понудиме најдобрите компактни фотоапарати - независно од вашето професионално искуство.

Canon PowerShot PX

PowerShot PX од Canon

Снимете ги најдрагоцените моменти во животот автоматски со помош на овој паметен фотоапарат што препознава лица и може да се поврзе со вашиот паметен уред.

Дознајте повеќе

Canon PowerShot PX
Canon PowerShot ZOOM

Canon PowerShot ZOOM

PowerShot што може да го држите во една рака и да снимате волшебни семејни моменти или диви животни со зум од 100 mm, 400 mm1 или со дигитален продолжен зум од 800 mm.

1Споменатите фокусни должини се еквиваленти на 35 mm.

Дознајте повеќе

CANON PowerShot ZOOM
PowerShot G7 X Mark III

PowerShot G7 X Mark III

Идеален за видеоблогери и блогери. Фотоапарат со опции за поврзување што снима извонредни видеоснимки и фотографии што ќе им се допаднат на вашите следбеници.

Дознајте повеќе

Филтер за палетата производи за компактни фотоапарати

Дали барате нешто специфично? Подобрете го вашето пребарување
Филтрирај по

canon-camera

Снимете ги најдрагоцените моменти во животот автоматски со помош на овој паметен фотоапарат што препознава лица и може да се поврзе со вашиот паметен уред.

Дознајте повеќе

canon-camera

PowerShot што може да го држите во една рака и да снимате волшебни семејни моменти или диви животни со зум од 100 mm, 400 mm 2 или со дигитален продолжен зум од 800 mm.

Дознајте повеќе

IXUS 285 HS

Ставете стил и перформанси во вашиот џеб со овој IXUS со 12x зум – споделувајте без напор преку Wi-Fi и NFC.

Дознајте повеќе

PowerShot G3 X

Уживајте во флексибилноста на овој хибриден фотоапарат со 25x зум кој е одличен и за фотографирање и за снимање.

Дознајте повеќе

Canon PowerShot G7 X Mark III

Фотоапарат со опции за поврзување што снима извонредни видеоснимки и фотографии што ќе им се допаднат на вашите следбеници.

Дознајте повеќе

PowerShot G9 X Mark II

Запознајте се со моќен фотоапарат кој е практичен за поврзување и кој ви нуди креативност, контрола и врвен квалитет во вашата дланка.

Дознајте повеќе

PowerShot SX430 IS

Доловете драгоцени спомени со прекрасни детали со овој мал и едноставен фотоапарат со голем зум од 45x кој е практичен за поврзување

Дознајте повеќе

PowerShot SX540 HS

Патувајте и фотографирајте со овој хибриден фотоапарат со 50x зум и можности за поврзување кој е совршен за секоја авантура.

Дознајте повеќе

PowerShot SX620 HS

Споделувајте фотографии и видеоснимки со овој фотоапарат со Wi-Fi кој нуди неверојатен зум до 25x сместен во тенко куќиште.

Дознајте повеќе

Range

Фотографирајте прецизно, флексибилно и сигурно со хибридните фотоапарати PowerShot од Canon со многубројни функции.

Дознајте повеќе

PowerShot SX730 HS BK FRT

Доживејте ги одново вашите патувања со прекрасни детали користејќи го овој фотоапарат со џебна големина, опции за поврзување и огромен зум до 40x

Дознајте повеќе

Canon PowerShot SX740 HS

Доловете ги сите детали со оптички зум до 40x и 4K Ultra High Definition со помош на овој компактен фотоапарат со џебна големина.

Дознајте повеќе

Бидете поврзани

Пакетот за видеоконференции преку USB и софтверот EOS Webcam Utility ви овозможуваат да го претворите вашиот фотоапарат од Canon во веб-камера. Решенијата преку USB може да се користат со нашата палета на врвни фотоапарати EOS и PowerShot. Не знаете кој фотоапарат да го изберете? Не грижете се, ние создадовме водич за купување за да можете да го најдете соодветниот фотоапарат од Canon за вас.

ДОЗНАЈТЕ ПОВЕЌЕ

Дознајте повеќе за софтверот EOS Webcam Utility

Livestreaming Kits

Добијте инспирација

Get Inspired е најголемиот извор на практични совети за фотографирање, водичи за купување и информативни интервјуа - сè што ви е потребно за да го пронајдете најдобриот фотоапарат или најдобриот печатач и да ја реализирате вашата следна креативна идеја.

Погледнете ги сите написи

Снимајте подобри фотографии при патувањата со PowerShot G5 X Mark II од Canon

Акциониот фотограф, James North, ги покажува неговите вештини и споделува зошто PowerShot G5 X Mark II од Canon е идеален придружник за патување.

Прочитајте повеќе

Take better travel shots with the Canon PowerShot G5 X Mark II

Може да ве интересира и...

Добијте инспирација, пријавете се веднаш

Не пропуштајте ги никогаш најновите понуди од Canon, совети и водичи, вести и покани за локални настани.

Пријавете се веднаш