G7X MK III Vlogging live streaming and video conferences
Blank-Rect Image

Canon PowerShot G7 X Mark III

Идеален е за видеоблогери, блогери, проследување во живо, видеоконференции и за сите кои објавуваат содржини на интернет. PowerShot G7 X Mark III ќе ви помогне да изгледате најдобро од сите со извонредни 4K-видеозаписи, голем сензор од тип 1,0 и фотографии со 20,1 мегапиксели - сето тоа сместено во уред со неверојатно пренослив дизајн што може да го носите насекаде.

Пренесете ја вашата креативност

Проследувајте интересни содржини во живо. Комуницирајте со пријателите и семејството преку видеоконференции. Снимајте видеоблогови што ги надминуваат очекувањата и квалитетот што сте навикнати да го добивате од вашиот паметен телефон. Неверојатни 4K-видеоснимки, раскошни фотографии од 20,1 мегапиксели и фотографирање со голема брзина што ги замрзнува краткотрајните моменти.

Погледни целосни спецификации

CANON POWERSHOT G7 X MARK III
CANON POWERSHOT G7 X MARK III

Видеоблог за Isle of Skye на MikeVisuals

Погледнете како Mike Gray го користеше PowerShot G7 X Mark III за да го создаде неговиот видеоблог за патувања

Погледни видеозапис

Прекрасни видеозаписи што ќе им се допаднат на вашата публика

Снимајте пејзажи со 4K-острина. Снимајте спортови со забавени движења и големи стапки на слики до 120 fps. Поврзете надворешен микрофон за да снимате кристално јасен звук за вашите видеоблогови за патувања. Проследувајте во живо со неверојатен квалитет додека играте игри и добијте подобра веб-камера за деловни видеоконференции. Можностите со PowerShot G7 X Mark III се неограничени.

Прочитајте ја целата статија тука

G7X MK III Vlogging live streaming and video conferences

Создавајте содржини на ваш начин

PowerShot G7 X Mark III ви овозможува да бидете креативни на полесен начин. Без разлика дали снимате портрети, автопортрети, панорами или храна, сензорот со 20,1 мегапиксели ќе ви понуди извонредни резултати.

КРЕАТИВНИ СОВЕТИ ЗА СНИМАЊЕ ВИДЕОБЛОГОВИ

Истакнете се од конкуренцијата што користи паметни телефони

Привлечете го вниманието на вашата публика со мала длабочина на полето што ќе го нагласи вашиот субјект. Видеоснимките и фотографиите снимени при слаба осветленост се полни со детали и амбиентално чувство.

Дополнителни функции со ажурираниот фирмвер

Најновиот фирмвер нуди нов автоматски режим за видео што е идеален за снимање видеоблогови, со прецизно прилагоден автоматски фокус и автоматска експозиција. Mаркерите во вид на црно-бели ленти и маркерите за сооднос на видео на екранот, како и либелата во режимот за следење лица, се исто така нови и идеални за напредна контрола.

Преземете веднаш

Additional features with updated firmware

Споредба

PowerShot G7 X Mark III наспроти PowerShot G7 X Mark II од Canon.

Куќиште на фотоапарат

PowerShot G7 X Mark III

PowerShot G7 X Mark III

PowerShot G7 X Mark II

PowerShot G7 X Mark II

Сензор

CMOS од тип 1,0 со подредена структура и 20,1 MP

CMOS од тип 1,0 со задно осветлување и 20,1 MP

Објектив

4,2x 24-100 mm еквив. f/1,8-2,8

4,2x 24-100 mm еквив. f/1,8-2,8

Процесор на слика

DIGIC 8

DIGIC 7

Поврзување

Wi-Fi и Bluetooth

Wi-Fi и NFC

Континуирано фотографирање

20 fps со 30 fps во RAW-формат

8 fps

Видеоснимки

4K, 120 fps Full HD

60 fps Full HD

Звук

Стерео микрофон и влез за микрофон од 3,5 mm

Стерео микрофон

Проследување

Проследување во живо на YouTube

Екран

Екран на допир што се закосува од 7,5 cm со 1,04 милиони точки

Екран на допир што се закосува од 7,5 cm со 1,04 милиони точки

Бленда

Механичка макс. 1/2000 сек., бесшумна електронска 1/25600 сек.

Механичка макс. 1/2000 сек.

Дополнителни функции

Панорама, 4K-видеоснимки со забрзано движење, зголемен приоритет на најсветли тонови, зголемена автоматска оптимизација на осветлувањето, полнење преку USB

Издржливост на батеријата

265 снимки со едно полнење

240 снимки со едно полнење

Димензии

105,5 x 60,9 x 41,4 mm

105,5 x 60,9 x 42,0 mm

Тежина

Прибл. 304 g (вклучувајќи батерија и мемориска картичка)

Прибл. 319 g (вклучувајќи батерија и мемориска картичка)

За видеоблогери, блогери и оние кои проследуваат во живо. Фотоапарат со опции за поврзување што снима извонредни видеоснимки и фотографии што ќе им се допаднат на вашите следбеници.

Галерија

Спецификации

4K-видеоснимки и влез за микрофон од 3,5 mm

Раскажете ја вашата приказна со видео

Full HD-видеоснимки со 120 fps

Порамномерни и подетални забавени движења

24 mm, зум до 4,2x

Широкоаголен зум и f/1,8-2,8 во компактно куќиште

CMOS-сензор од тип 1,0 со подредена структура и 20,1 мегапиксели

За врвен квалитет на слика

Екран што се закосува нагоре

За автопортрети и фотографирање од низок агол

Bluetooth и Wi-Fi

Постојано активна врска со вашиот паметен уред

Проследување во живо на YouTube

Поврзете го во мрежа и проследувајте во живо на вашиот канал на YouTube

Полнење преку USB

Практично полнење каде и да сте

Погледнете ги сите спецификации

Canon PowerShot G7 X Mark III

Снимајте во живо со Canon

Комуникацијата со вашето семејство, пријатели, следбеници и колеги е полесно со опремата за видеоконференции и проследување во живо со PowerShot G7 X Mark III од Canon.

Слични написи

PowerShot G7 X Mark III Camera

Што содржи кутијата

Сè што ви е потребно за доловување прекрасни детали додека патувате - додајте само мемориска картичка и торбичка за фотоапарати

Дигитален фотоапарат PowerShot G7 X Mark III во црна боја

Ременче за на зглоб WS-DC12

Батерија NB-13L

Полнач за батерии CB-2LHE

AC кабел

Комплет со упатство за користење

Слична дополнителна опрема

За видеоблогери, блогери и оние кои проследуваат во живо. Фотоапарат со опции за поврзување што снима извонредни видеоснимки и фотографии што ќе им се допаднат на вашите следбеници.

Компатибилна дополнителна опрема

#FreeYourStory

Бидете храбри. Изразете се. Бидете оригинални. Покажете ни го животот преку вашиот објектив. Без разлика дали преку фотографии, отпечатени материјали или видеоснимки, ние сакаме да ја видиме вашата уникатна перспектива на светот.

Дознајте повеќе

Free Your Story Canon PowerShot G7 X Mark III

Слични производи

*Потребно е паметниот уред да биде опремен со Bluetooth верзија 4.0 (или понова). Исто така, паметниот уред треба да го користи оперативниот систем iOS 8.4 (или понов) или Android 5.0 (или понов).

**Зборот во ознаката Bluetooth® и лого ознаките на Bluetooth® се регистрирани заштитни знаци во сопственост на Bluetooth SIG, Inc. и секое користење на тие знаци од страна на Canon Inc. е дозволено со лиценца. Другите заштитни знаци и заштитни имиња им припаѓаат на нивните сопственици.

***Услугата за проследување во живо на овој производ поддржува проследување во живо само на YouTube. За да ја користите услугата за проследување во живо, потребно е претходно да се регистрирате на image.canon.

Во согласност со „Ограничувањата за проследување во живо“ на YouTube, корисниците мора да имаат најмалку 1.000 претплатници на каналот за да проследуваат во живо од мобилен уред. Ова ограничување се однесува и на услугата за проследување во живо на YouTube што е достапна преку PowerShot G7 X Mark III од Canon

За најнови информации за ограничувањата, посетете ја поддршката за Google

Проследувањето во живо на YouTube може да се промени, да запре или да прекине без претходно известување.

Ве молиме имајте предвид дека Canon не презема никаква одговорност за услуги од трети страни, вклучувајќи го и проследувањето во живо на YouTube.