Lorenz Holder

Canon Ambassador

RLC_Phase1_Lorenz_Lifestyle

Водена сензација

Canon Water Challenge е за креативни умови кои сакаат да се забавуваат и да пробаат нешто ново.
Прифатете го предизвикот кој го постави Canon амбасадорот Lorenz Holder и добијте можност да освоите комплет Canon R10 во вредност од над 1.000 €, а исто така ќе имате можност да освоите патување во Истанбул и да учествувате во ексклузивна работилница за фотографија под менторство на самиот Lorenz Holder.

Победници на предизвикот Water Challenge на Canon се…

1. Marjan Cigoj
2. Konstantinos Migkos
3. Vlado Pirša
Gewinner_HR

1. Marjan Cigoj

Nebengewinner1_GR

2. Konstantinos Migkos

Nebengewinner2_BA

3. Vlado Pirša

THE BRIEF

Доловете фотографија со вода

Гледајте го Canon амбасадорот Lorenz Holder, додека го открива овогодинешниот предизвик: Водена сензација. Направете ја вашата фотографија со вода, течност со бесконечни креативни можности.

Canon Camera

ЗАПОЗНАЈТЕ ГО НАШИОТ СУДИЈА

Lorenz Holder

Наградуваниот фотограф на Multi Red Bull Illume, Лоренц, со седиште во Фрајзинг, Германија, е специјализиран за фотографии од акциони спортови во комбинација со пејзажна и архитектонска фотографија.

ГАЛЕРИЈАТА

Видете некои од неверојатните фотографии

Наградата

Еве што би можеле да освоите

Победете на Canon Water Challenge и ќе си заминете со пакет EOS R10 и RF-S 18-45mm 4.5/6.3 IS STM. Ќе освоите и екслузивно патување во Истанбул како и можноста длабоко да нурнете во светот на фотографијата со лична менторска сесија со самиот Lorenz Holder.

Canon Camera
Жена во жолт фустан позира на кривулеста патека.

Правилата

Што треба да проверите пред да ја поднесете вашата фотографија

Фотографијата треба да го одразува предизвикот, тоа значи да се долови вода во која било форма, со или без човечки субјекти. Станува збор за споделување приказна поврзана со водата. Вашата победничка фотографија треба да биде креативна, влијателна и со содржина. Исто така, фотографијата не смее да биде премногу уредувана или изменета.
За крај, забавувајте се креирајќи.

Истражете го комплетот

 • Фотоапарати без огледало

  EOS R10

  Преземете ги следните чекори во фотографирањето и снимањето со фотоапаратот без огледало EOS R што е дизајниран со сензор со големина APS-C.
 • Објективи RF-S

  RF-S 18-45mm F4.5-6.3 IS STM

  Стандарден објектив со APS-C-зум од серијата EOS R што е совршен за секојдневни ситуации како фотографирање членови од семејството, животен стил, портрети и одмори.
 • Доловете вода со

 • Фотоапарати без огледало

  EOS R10

  Преземете ги следните чекори во фотографирањето и снимањето со фотоапаратот без огледало EOS R што е дизајниран со сензор со големина APS-C.
 • DSLR-фотоапарати

  EOS 250D

  Најлесниот DSLR-фотоапарат во светот со подвижен екран1, опремен со Canon Digic 8 и функции за снимање 4K-видео и креативна помош.
 • Фотоапарати без огледало

  EOS M50 Mark II

  Создадете висококвалитетна содржина за вашата публика и внесете го својот креативен стил во сликите, видеоснимките или проследувањето во живо.
 • Фотоапарати без огледало

  EOS M200

  Комбинација од DSLR-квалитетот и практичноста на паметните телефони во паметно куќиште кое може да го понесете каде и да одите. Снимањето извонредни фотографии никогаш не било полесно и позабавно.
 • Компактни дигитални

  PowerShot G7 X Mark III

  Фотоапарат со опции за поврзување што снима извонредни видеоснимки и фотографии што ќе им се допаднат на вашите следбеници.
 • Печатете вода со

 • pixma g540 fra range page

  Печатачи за во домот

  PIXMA G540

  Печатач со една функција и шест резервоари за мастило базирани на боја коишто може да се дополнуваат, што овозможува печатење на голем обем висококвалитетни фотографии во боја со екстремно ниски трошоци.
 • Печатачи за во домот

  SELPHY SQUARE QX10

  Чувајте ги вашите специјални спомени како прекрасни отпечатени материјали што може безжично да ги отпечатите каде и да сте.
 • Добијте инспирација