Blank-Rect Image

Canon EOS M200

Никогаш не било полесно да снимате и споделувате креативни фотографии со професионален изглед. EOS M200 е паметен и лесен фотоапарат со опции за поврзување кој ќе ја разбуди вашата креативност и ќе го подобри вашето фотографирање.

Галерија

Едноставно поврзување и креативност

Истакнете се од конкуренцијата што користи паметни телефони. Разбудете ја вашата креативна страна со практичниот фотоапарат EOS со опции за поврзување кој ви овозможува да снимате фотографии со професионален изглед, да менувате објективи и да ја доловите атмосферата во секакви услови - дури и при слаба осветленост.

Погледни целосни спецификации

Пријавете се за нашето списание. Добивајте ги сите најнови вести и информации за производите.
sample lowlight

Подобрете го вашето фотографирање

Снимајте многу повеќе од обични слики со паметен телефон. Висококвалитетните фотографии снимени со EOS M200 му одолеваат на забот на времето - доловувајќи ја атмосферата на важни пригоди и прикажувајќи ги вашите објекти во најдобро светло.

sample

Беспрекорно поврзан со вашиот дигитален живот

Покажете им ги вашите креативни вештини на пријателите и на следбениците. Поврзете го фотоапаратот EOS M200 со вашиот паметен уред преку Wi-Fi и Bluetooth за автоматско префрлување слики, споделување фотографии на интернет и за далечинска контрола на фотоапаратот.

sample lowlight

Разбудете ја вашата креативност

Никогаш не било полесно - или позабавно - да снимате фотографии во вашиот препознатлив стил. Корисничкиот интерфејс со совети и режимот за креативна помош на EOS M200 го олеснуваат снимањето фотографии со професионален изглед.

simple compact

Дизајн што може да го понесете каде и да одите

Фотоапаратот EOS M200 е толку мал и лесен што можете да го носите во вашата чанта. Екранот на допир што се завртува нанадвор за 180˚ ви овозможува да го обликувате кадарот од креативни агли и да снимате извонредни автопортрети.

Раскажете ги сите приказни

Раскажете ја вашата приказна со огромен избор на заменливи објективи. Инспирирајте ја вашата креативност со преносливиот објектив EF-M или со извонредната флексибилност на сите EF/EF-S објективи со употреба на адаптер.

Разгледајте веднаш

Vlogging cameras from Canon

Фотоапарати за снимање видеоблогови од Canon

Кој ве гледа? Зголемете го бројот на следбеници со одлични содржини снимени со уред од Canon што е идеален за снимање видеоблогови насекаде.

Завршете ја приказната со 4K-видеозапис

Фотоапаратот EOS M200 снима 4K-видеозаписи што изгледаат неверојатно на вашиот 4K-телевизор. Исто така обидете се да снимате видеозаписи со забавени движења со 120 fps во HD-режим или видеозаписи со забрзано движење во неверојатна 4K-резолуција.

4K-видеозаписи и HD со120 fps

Деталните видеозаписи изгледаат извонредно на вашиот 4K-телевизор

Dual Pixel CMOS AF

Снимајте со помош на Dual Pixel CMOS AF што нуди извонредно рамномерни и прецизни промени на фокусот

Спецификации

24,1 мегапиксели

Сензор со APS-C-големина

4K видео

Со 120 fps во HD

Креативна помош

Го олеснува снимањето фотографии со професионален изглед

Bluetooth* и Wi-Fi

За споделување слики и далечинска контрола

Екран на допир

што се закосува нанадвор за 180 степени

Видеозаписи со забрзано движење

Снимајте движења во различна димензија

Погледнете ги сите спецификации

Преземете ги сликите со максимална резолуција

Што содржи кутијата

EOS M200 од Canon се испорачува подготвен за употреба од моментот кога ќе го вклучите.

EOS M200

Капаче за фотоапарат R-F-4

Ремен за на врат EM-200DB

Батерија LP-E12

Полнач за батерии LC-E12E

Кабел за напојување

Комплет со упатство за користење

EF-M15-45mm f/3.5-6.3 IS STM

Капаче за објектив E-49

Капаче за заштита од прав за објективи EB

Компатибилна дополнителна опрема

Слична дополнителна опрема

Може да ве интересира и

Награди