EOS 250D with optical viewfinder
Blank-Rect Image

Canon EOS 250D

Најлесниот DSLR-фотоапарат во светот со подвижен екран*, класично ракување и најсовремена технологија. Снимањето одлични фотографии и 4K-видеоснимки е едноставно, а фотоапаратот комуницира интуитивно со паметни уреди.**

Галерија

Мали димензии, моќни функции

Во преносливото куќиште на EOS 250D е вграден сензор со 24,1 мегапиксели и процесор за слика DIGIC 8 за врвни резултати во движење. Оптичкиот визир нуди јасен приказ од светот во реално време.

EOS 250D

Компактен DSLR

Како најлесниот DSLR-фотоапарат во светот со подвижен екран*, EOS 250D може да го носите на повеќе места и многу почесто со вас, за да добивате врвни резултати во секоја креативна прилика.

EOS 250D DSLR camera with optical viewfinder

4K-видеоснимки и слики со неверојатна резолуција

Снимајте фотографии со 24,1 мегапиксели и 4K-видеоснимки со неверојатна острина и извонредни бои. Сензорот со APS-C-големина и процесорот DIGIC 8 овозможуваат одлични резултати дури и при слаба осветленост.

Дознајте повеке за 4K

High resolution image from EOS 250D

Поврзани со вашиот живот

Споделувањето слики со семејството и пријателите е едноставно - треба само да го поврзете EOS 250D со вашиот паметен телефон или таблет-уред* преку Bluetooth** и вградениот Wi-Fi во фотоапаратот ќе го направи останатото.

Совети за семејни фотографии

Share images with EOS 250D

Задржете го фокусот и острината

Без разлика дали го снимате моментот со 5 fps преку оптичкиот визир или користите Dual Pixel CMOS AF со прегледување во живо и автоматски фокус за очи, несомнено ќе добиете неверојатно остри резултати.

EOS 250D with Vari-Angle screen

Едноставно или напредно?

Уживајте во едноставно насочување и фотографирање, со информативен кориснички интерфејс и режим за креативна помош што ќе ви помогнат да ја изразите вашата креативност.
Подвижниот екран на допир го олеснува снимањето од тешки агли и снимањето автопортрети.

EOS 250D touchscreen
Vlogging cameras from Canon

Фотоапарати за снимање видеоблогови од Canon

Кој ве гледа? Зголемете го бројот на следбеници со одлични содржини снимени со уред од Canon што е идеален за снимање видеоблогови насекаде.

Shop now EOS 250D

Дали EOS 250D е вистинскиот фотоапарат за вас?

Разгледајте што друго може да купите веднаш

Погледни видеозапис

Спецификации

24.1 megapixel

Фотографии со висока резолуција

од 24,1 мегапиксели

Optical viewfinder

Оптички визир

Гледајте ги случувањата во реално време

4K movies

4K-видеоснимки

Неверојатна острина

Dual Pixel CMOS AF

Dual Pixel CMOS AF

Извонреден AF при прегледување во живо

movable screen

Подвижен екран

Снимајте автопортрети и снимајте од креативни агли

Guided UI

Информативен кориснички интерфејс

Дознајте повеќе за вашиот фотоапарат додека фотографирате

Wi-Fi & Bluetooth

Wi-Fi и Bluetooth®**

Безжично поврзување со паметни уреди

Creative Assist

Креативна помош

Користете поинакви перспективи и подобрете ги вашите фотографии

Погледнете ги сите спецификации

EOS 250D со стандарден објектив за зумирање

*250D (црна/сребрена боја) е најлесниот дигитален фотоапарат во светот со вграден објектив, сензор со APS-C-големина и подвижен LCD-екран. Вклучувајќи батерија и мемориска картичка, согласно CIPA-стандардите. Почнувајќи од 9 април 2019 год. (истражено од компанијата Canon).

**Паметниот уред треба да биде опремен со Bluetooth верзија 4.0 (или понова). Исто така, паметниот уред треба да го користи оперативниот систем iOS 8.4 (или понов) или Android 5.0 (или понов)

***Зборот, ознаката и логото на Bluetooth® се регистрирани заштитни знаци во сопственост на Bluetooth SIG, Inc. и секое користење на тие знаци од страна на Canon Inc. е дозволено со лиценца. Другите заштитни знаци и заштитни имиња им припаѓаат на нивните сопственици.

EOS 250D box contents

Што содржи кутијата

Сè што ви е потребно за да го доловите моментот на специјалните пригоди - додајте само мемориска картичка и торбичка за фотоапарати

Куќиште на дигиталниот фотоапарат EOS 250D

Заштитник за очи EF

Капаче за фотоапарат R-F-3

Широк ремен EW-400D-N

Полнач за батерии LC-E17E

Батерија LP-E17

Кабел за напојување

Комплет со упатство за користење

Препорачани објективи

Компатибилна дополнителна опрема

Разгледајте повеќе опции

Слични производи

Зачленете се за нашето списание

Добивајте ги најновите вести и информации за производите

ПРЕТПЛАТИ СЕ