ЖАНР

Печатење креативни материјали и модели од хартија

Совети за паметно печатење за образување од дома, забавни проекти за изработка на макети и модели за целото семејство, паметни начини за извлекување максимум од вашите омилени фотографии и зголемување на продуктивноста во вашата домашна канцеларија.

Замисли што ќе направиш

Canon EMEA на Pinterest

Постојат многубројни начини да бидете креативни во домот со хартија, апликации и печатач од Canon. Посетете ја нашата страница на Pinterest за повеќе совети и трикови!

PIXMA printer and printouts.
PIXMA printer and colouring paper printout.

Изразете ја вашата креативност

Отпечатете ги овие дизајни за боење од илустраторите Wednesday Holmes и Johanna Basford и препуштете се на креативноста.

Картички за Денот на вљубените

Отпечатете ги овие ексклузивни картички дизајнирани од Wednesday Holmes и прославете ја вашата љубов на Денот на заљубените.

A design for a Valentine’s Day card.

Препорачани производи и пакети

 • PIXMA TS7750i

  Печатачи за во домот

  PIXMA TS7750i

  Брз, висококвалитетен печатач што беспрекорно се вклопува во вашиот дом благодарение на неговата компактна големина и едноставното користење.
 • PIXMA TS7650i

  Печатачи за во домот

  PIXMA TS7650i

  Брз, висококвалитетен печатач што беспрекорно се вклопува во вашиот дом благодарение на неговата компактна големина и едноставното користење.
 • Печатачи за во домот

  PIXMA TS7450a Series

  Стилски сè-во-еден уред за љубителите на модерна технологија со многубројни креативни опции за печатење, како и технологија ADF за полесно копирање и скенирање врз различни видови хартија.
 • Печатачи за мали канцеларии

  MAXIFY GX1040

  Бидете продуктивни во домот со овој брз, компактен, практичен и економичен 3-во-1 печатач со резервоари за мастило што се дополнуваат.
 • MAXIFY GX7050

  Печатачи MegaTank

  MAXIFY GX7040

  Со овие печатачи за големи количини MegaTank со резервоари за мастило што се дополнуваат ќе добивате документи со деловен квалитет секојдневно со просечна заштеда од 90% на вкупните трошоци за користење во споредба со 10-те најдобри ласерски и инк-џет печатачи.
 • Печатачи за во домот

  SELPHY CP1500

  Печатете материјали со извонредни бои и голема издржливост за само неколку секунди со овој практичен и компактен печатач за фотографии.
 • Печатачи за во домот

  SELPHY SQUARE QX10

  Чувајте ги вашите специјални спомени како прекрасни отпечатени материјали што може безжично да ги отпечатите каде и да сте.
 • Печатачи за во домот

  Canon Zoemini 2

  Добијте инстант отпечатени материјали од вашиот паметен телефон во секое време и на секое место со џебниот печатач Zoemini 2 што се напојува преку батерија.
 • Инк-џет печатачи

  Matte Photo Paper MP-101

  Мат фотохартијата овозможува печатење на висококвалитетни фотографии, графика и текст со мат завршна обработка. Исто така, може да се користи за покреативна намена, како на пр., за честитки, изложби и модели од хартија.
 • Други жанрови

  Пријавете се за да го добивате нашето списание

  Добивајте ги најновите вести и информации за производите