Објективи за EOS M

Canon EF-M 15-45mm f/3.5-6.3 IS STM

Лесен и компактен објектив за зумирање со стабилизација на слика, кој е идеален за секакви прилики, почнувајќи од пејзажи па сè до портрети.

Придобивки

 • Разновидни опции за фотографирање кои се совршени за корисниците на EOS M

 • Практичен за носење, благодарение на лесниот и стилски дизајн на вовлекување

 • Снимајте јасни и стабилни видеоснимки без напор

 • Неверојатно остри слики со оптичка стабилизација на сликата

 • Доловувајте спонтани моменти со брзиот AF

Детални карактеристики

 • Разновидни опции за фотографирање кои се совршени за корисниците на EOS M

  Овој висококвалитетен објектив за зумирање со фокусен опсег од 15 до 45 mm и кружен отвор на блендата со 7 сечила е идеален за различни видови креативно фотографирање. Доловете сè, почнувајќи од извонредни пејзажи до прекрасни портрети со рамномерно заматување во заднина, како и динамични движења.

 • Практичен за носење, благодарение на лесниот и стилски дизајн на вовлекување

  Овој објектив, кој е практичен за носење без разлика каде одите, користи објектив со 3 асферични елементи за да обезбеди слика со висок квалитет и покрај тоа што се одликува со извонредно компактен дизајн. Малото куќиште на вовлекување тежи само 130 g, долго е 44,5 mm и има стилска алуминиумска завршна обработка за да одговара на вашиот EOS M.

 • Снимајте јасни и стабилни видеоснимки без напор

  Технологијата STM (чекорен мотор) овозможува речиси бесшумно и континуирано фокусирање во режим на видео, така што вашите видеоснимки ќе бидат тивки и јасни.

 • Неверојатно остри слики со оптичка стабилизација на сликата

  Тресењето на фотоапаратот не претставува проблем. Снимајте неверојатно остри фотографии без забележливо зголемување на заматувањето, дури и кога фотографирате при максимален зум или кога фотографирате рачно при слаба осветленост, благодарение на технологијата за оптичка стабилизација на сликата со 3,5 чекори од Canon.

 • Доловувајте спонтани моменти со брзиот AF

  Отсега доловувањето на специјалните моменти во прекрасни фотографии е едноставно, благодарение на брзиот и прецизен систем за автоматско фокусирање. Преземете ја контролата со преминување преку параметрите на постојаниот рачен фокус, со што се овозможува прилагодување на фокусот во секое време.

Слична дополнителна опрема

 • Дополнителна опрема за објективи

  Lens Hood EW-53

  Спречете ја залутаната светлина да навлезе во објективот, за да не ги уништите фотографиите со несакани одблесоци.

 • Дополнителна опрема за објективи

  Lens Cap E-49

  Заштитете го вашиот објектив од Canon кога не го користите.

 • Дополнителна опрема за објективи

  Lens Dust Cap EB

  Заштитете го вашиот објектив од Canon кога не го користите.
 • Дополнителна опрема за објективи

  Футрола за објектив LP811

  Заштитна мека торбичка за одредени EF објективи.
 • Широкоаголни објективи

  Добијте пошироко видно поле и опфатете повеќе во кадарот со нашата палета на широкоаголни објективи.
  Дознајте повеќе