Објективи RF и RF-S

Објективите RF и RF-S нудат повисок квалитет, брзина и функционалност благодарение на врвната оптичка технологија и дизајн. Дизајнирани за иднината со подобрени можности за снимање видео, со дополнителни практични карактеристики како што е прстенот за контрола и компактната големина.

Дозволете ни да ви помогнеме да го најдете совршениот објектив од Canon

Нашата алатка за избирање објективи ќе ви ја прикаже целата наша палета на објективи и ќе ви помогне да го пронајдете објективот кој совршено ќе ви одговара вам и на вашиот фотоапарат EOS.

Палета на објективи RF и RF-S

Брзите објективи RF и RF-S и високите нивоа на оптичка јасност се стандардни карактеристики на системот EOS R.

41 Производи

  41 Производи

  Применети филтри

  • Објектив со извонредно широк агол

   RF 10-20mm F4L IS STM

   Повеќе извонредно широки фокусни должини во пренослив и професионален објектив со зум

  • Објективи RF

   RF 100-300mm F2.8L IS USM

   Компактен, лесен и професионален објектив со телефото зум и f/2,8 што нуди извонредна острина и брзина со ненадмината флексибилност.

  • Објектив со телефото зум

   RF 100-400mm F5.6-8 IS USM

   Повеќенаменски, компактен и лесен RF-објектив со зум од 100-400 mm и стабилизација на слика со 5,5 чекори за фотографирање диви животни и движења.

  • Објективи RF

   RF 100-500MM F4.5-7.1 L IS USM

   RF 100-500mm F4.5-7.1 L IS USM нуди остра слика и разновидни опции благодарение на извонредниот телефото опсег и стабилизацијата на слика со 5 чекори, вградени во компактно куќиште.

  • Макро објектив

   RF 100mm F2.8L Macro IS USM

   RF 100mm F2.8L MACRO IS USM е професионален макро објектив RF што е совршен за рачно снимање слики и извонредни портрети со зголемување до 1,4x од реалната големина, со квалитетот на серијата L.

  • Објективи RF

   RF 1200mm F8L IS USM

   Телефото објектив со извонреден опсег од RF-серија со фокусна должина од 1200 mm којшто е предвиден за напредно рачно користење и снимање неверојатни фотографии од диви животни, спорт и детали во далечината.

  • Телефото објектив

   RF 135mm F1.8L IS USM

   Телефото објектив од 135 mm од серијата L со брза и светла решетка f/1,8 и стабилизација на слика со 5,5 чекори за креативно фотографирање и во текот на денот и во ноќта.

  • Објектив за зумирање со извонредно широк агол

   RF 14-35mm F4L IS USM

   Извонредно широкиот објектив RF од Canon опфаќа детали со прецизност карактеристична за серијата L, од 14 до 35 mm, и го олеснува држењето на фотоапаратот благодарение на стабилизацијата на слика со 5,5 чекори.

  • Извонредно широкоаголен објектив со зум

   RF 15-30mm F4.5-6.3 IS STM

   Компактен и лесен објектив RF со зум од 15-30 mm што е совршен за патувања, но и за фотографирање градски сцени, пејзажи, архитектура и снимање видеоблогови во движење.

  • Објективи за EOS R

   RF 15-35mm F2.8L IS USM

   Серијата L се одликува со извонредно широк агол и неверојатна острина благодарение на оптичкиот квалитет и стабилизацијата на слика со 5 чекори за динамички агли дури и во тесни простори

  • Широкоаголен објектив

   RF 16mm F2.8 STM

   Компактен, достапен и извонредно широкоаголен објектив за целосна слика со фокусна должина од 16 mm што е наменет за серијата EOS R и дизајниран за видеоблогери и креатори на креативни содржини.

  • Објективи RF

   RF 200-800mm F6.3-9 IS USM

   Моќен извонреден телефото објектив со зум и фокусна должина од 200-800 mm што е идеален за фотографирање спорт, диви животни и движења.

  12 / 41 резултати

  Водич за компатибилност со објективи

  Дознајте повеќе за различните типови на објективи за фотоапарати од Canon и како да препознаете дали се компатибилни со вашиот фотоапарат.

  Фотоапарат со EOS R-систем

  Благодарение на нашата интелигентна технологија за AF и неверојатна палета на објективи RF, наградуваниот систем EOS R нуди многу интуитивен пристап кон фотографирањето и снимањето, работејќи беспрекорно со вас за да можете да се фокусирате на вашиот субјект и на фотографирањето.

  EOS R BK FSL
  Откријте ја моќта на системот EOS R за вашиот бизнис

  Откријте ја моќта на системот EOS R за вашиот бизнис

  Дознајте како нашиот систем на фотоапарати без огледало може да ви помогне да го зголемите вашиот деловен потенцијал со беспрекорна интеграција во повеќе индустрии.

  Зголемете го дострелот

  Додатоците за продолжување од Canon (познати и како телеконвертори) ја зголемуваат ефикасната фокусна должина на вашиот објектив. Изберете соодветен додаток за продолжување за вашиот објектив и дознајте зошто и како да ги користите телеконверторите.

  Компатибилност со:
  RF 600mm F11 IS STM, RF 800mm F11 IS STM, RF 100-500mm F4.5-7.1 L IS USM

  Додатоци за продолжување RF
  Canon Club

  Придружете му се на Canon Club

  Продолжете да ја следите страста и не пропуштајте ја можноста да добиете дополнителна поддршка, инспирација, придобивки и многу повеќе.