Canon IXUS 285 HS

IXUS 285 HS

Ставете стил и перформанси во вашиот џеб со овој тенок IXUS со 12x зум. Снимајте неверојатни фотографии и Full HD видеоснимки на едноставен начин и споделувајте ги без напор преку Wi-Fi и NFC.

Придобивки

 • Лесен и тенок IXUS кој можете постојано да го чувате со вас
 • Врвни Full HD видеоснимки со допир на едно копче
 • Поврзете се, споделувајте и снимајте далечински на едноставен начин
 • Добијте квалитет каков што заслужуваат вашите спомени
 • Играјте и експериментирајте со вашата креативност

Детални карактеристики

Погледнете подетални информации за Canon IXUS 285 HS

Стил кој овозможува носење во џеб


Овој извонредно тенок и стилски IXUS со метално куќиште е практичен за носење каде и да одите, а се одликува со флексибилен и извонредно широк објектив од 25mm со 12x оптички зум и 24x ZoomPlus, за да можете лесно да го доловите секој момент, блиску или далеку, со фотографии и видеоснимки со врвен квалитет. Автоматското зумирање ви помага да го изберете најдобриот кадар со допирање едно копче.

Веднаш почнете да снимате Full HD видеоснимки


Снимањето одлични видеоснимки е многу лесно и забавно. Со допирање едно копче, можете да снимате одлични Full HD видеоснимки (1080p) во MP4 формат без напор. Уживајте во креативни опции за снимање видеоснимки со оптичкиот зум и добијте остри и стабилни резултати со помош на динамичката стабилизација на сликата.

Брзо поврзување


Поврзете го вашиот компатибилен паметен уред со еден допир преку Wi-Fi со динамички NFC за едноставно споделување. Користете ја услугата за синхронизација на слики за автоматски да направите резервна копија од новите слики во услугите Cloud и снимајте одлични групни фотографии со функцијата за безжично далечинско фотографирање преку паметниот уред. Копчето Wi-Fi нуди брз и едноставен пристап до функциите за Wi-Fi.

Врвен квалитет


Уживајте во детални слики со исклучителен квалитет - дури и при слаба осветленост - благодарение на CMOS сензорот со 20,2 мегапиксели и процесорот DIGIC 4+. Интелигентната оптичка стабилизација на сликата ви овозможува да добиете остри фотографии и стабилни видеоснимки во секоја прилика, а големиот LCD екран од 7,5 cm (3,0”) овозможува лесно снимање и репродукција.

Креативност без напор


Допрете го копчето за активирање на блендата и функцијата за креативни снимки автоматски ќе ја анализира сцената и ќе создаде 5 дополнителни уникатни слики од оригиналната снимка. Приближете се и снимајте неверојатни секојдневни детали со макро од 1 cm или, пак, само насочете и фотографирајте со хибридниот автоматски режим и оставете го фотоапаратот автоматски да создаде забавен и краток видео преглед на денот во HD (720p).

Спецификации за производот

Дознајте повеќе за Canon IXUS 285 HS, неговите функции и можности.

25mm Wide 12x

12x оптички зум со интелигентна стабилизација на слика

24x ZoomPlus

Зумирајте до 24x со одличен квалитет

20.2 Megapixel CMOS

CMOS сензор со 20,2 мегапиксели

Great low-light shots

Одлични снимки при слаба осветленост

1080p movies

1080p видео снимки

Hybrid Auto

Едноставно фотографирање со краток видео преглед

Wi Fi Button

Едноставен пристап до функциите за Wi-Fi

Share and backup images wirelessly

Безжично споделување и правење резервна копија на слики

NFC simplifies smartphone sharing

NFC го олеснува споделувањето со паметни телефони

Steady shots in every situation

Стабилни слики и видеоснимки во секоја прилика

Story Highlights

Интелигентно уредување на видео албум со еден допир

Creative Shot

6 различни слики од една снимка

Auto Zoom

Автоматско зумирање во зависност од бројот на објектите

Digic4 Plus

Моќна обработка со DIGIC

Auto mode with 32-scene detection

Автоматски режим со откривање на 32 видови на сцени

Remote Shooting WiFi

Контролирајте го фотоапаратот со паметен телефон

7.5 cm (3.0") LCD

7,5 cm (3,0") LCD екран

Instantly capture movies

Веднаш почнете да снимате видео снимки

Eco Mode

Заштеда на енергија за повеќе снимки

Transfer to Canon Connect Station with one tap

Извршете пренос кон Canon Connect Station со само еден допир

 • Дигитален фотоапарат IXUS 285 HS
 • Ременче за на зглоб WS-800
 • Батерија NB-11LH
 • Полнач за батерии CB-2LFE
 • AC кабел
 • Комплет со упатство за користење
Connect_Station_CS100-FSL-ImgRecON-PwrON.png

Connect Station

Складирајте, гледајте и споделувајте ги вашите фотографии и видеоснимки на едно место