Press Contacts

Контакти

Kонтакти за односи со јавноста на Canon во Европа

За прашања од медиуми, ве молиме контактирајте со:

Лице за контакт за односи со јавноста за корпорации

Лице за контакт: Sarah Vloothuis

Е-пошта: Sarah.Vloothuis@canon-europe.com


Лице за контакт за односи со јавноста за деловни решенија

Лице за контакт: Rosie Harries

Е-пошта: Rosie.Harries@canon-europe.com


Лице за контакт за односи со јавноста за корисници

Лице за контакт: Caroline Nicholls (за корисници)

Е-пошта: caroline.nicholls@canon-europe.com

Лице за контакт: Jack Low (за професионални корисници)

Е-пошта: jack.low@canon-europe.com

Локални контакти за печат

Canon Austria

За прашања од медиуми, ве молиме контактирајте со:

Лице за контакт за односи со јавноста за корпорации

Лице за контакт: Birgit Stark

Телефон: +43 676 8166 1749

Е-пошта: Birgit.Stark@canon.at


Лице за контакт за односи со јавноста за деловни решенија

Лице за контакт: Birgit Stark

Телефон: +43 676 8166 1749

Е-пошта: Birgit.Stark@canon.at


Лице за контакт за односи со јавноста за корисници

Лице за контакт: Birgit Stark

Телефон: +43 676 8166 1749

Е-пошта: Birgit.Stark@canon.at

Canon Belgium

За прашања од медиуми, ве молиме контактирајте со:

Лице за контакт за односи со јавноста за корпорации

Лице за контакт: Filip Vandenbempt

Телефон: +32 2 7220 519

Е-пошта: f.vandenbempt@canon.be


Лице за контакт за односи со јавноста за деловни решенија

Лице за контакт: Steve Haentjens

Телефон: +32 2 7220 519

Е-пошта: steve.haentjens@canon.be


Лице за контакт за односи со јавноста за корисници

Лице за контакт: Filip Vandenbempt

Телефон: +32 2 7220 519

Е-пошта: f.vandenbempt@canon.be

Canon Czech Republic

За прашања од медиуми, ве молиме контактирајте со:

Лице за контакт за односи со јавноста за корпорации

Лице за контакт: Jitka Štědroňová

Телефон: +420 225 280 396

Е-пошта: jitka.stedronova@canon.cz


Лице за контакт за односи со јавноста за деловни решенија

Лице за контакт: Jitka Štědroňová

Телефон: +420 225 280 396

Е-пошта: jitka.stedronova@canon.cz


Лице за контакт за односи со јавноста за корисници

Лице за контакт: Jitka Štědroňová

Телефон: +420 225 280 396

Е-пошта: jitka.stedronova@canon.cz

Canon Denmark

За прашања од медиуми, ве молиме контактирајте со:

Kонтакт за односи со јавноста за корпорации, деловни лица и корисници

Лице за контакт: Andrea Frovin

Телефон: +45 26 79 35 08

Е-пошта: andrea.frovin@canon.dk

Canon Finland

За прашања од медиуми, ве молиме контактирајте со:

Лице за контакт за односи со јавноста за корпорации

Лице за контакт: Teija Tamminen-Saremaa

Телефон: +358 (0)10 544 4609

Е-пошта: teija.tamminen-saremaa@canon.fi

Canon France

ВАЖНО:
Les demandes sur des sujets Communication autres que les Relations Presse sont à adresser àcontact@cf.canon.fr 


Pour les demandes relatives aux Relations Presse, merci de contacter :


Relations Presse Offre Grand Public

Лице за контакт: Amanda Tek

Телефон: +33 1 85 14 46 95

Е-пошта: amanda.tek@cf.canon.fr


Relations Presse Informations Institutionnelles

Лице за контакт: Cécile Thibault

Телефон: +33 1 85 14 46 97

Е-пошта: cecile.thibault@cf.canon.fr


Relations Presse Offre Entreprises

Лице за контакт: Cécile Thibault

Телефон: +33 1 85 14 46 97

Е-пошта: cecile.thibault@cf.canon.fr

Canon Germany

Kontakt für Presseanfragen:


Anfragen zu Consumer Produkten – Foto, Video, EOS Cinema, Tintenstrahldrucker, Scanner für den Privatgebrauch

Canon Ansprechpartner: Sarah Stuwe

PR-Agentur: Ranieri Agency

Е-пошта: canon-presse@ranieri.agency


Anfragen zu Business Produkten – Office Lösungen Laserdruck/Kopiersystemen, Produktionsdruck, Software, Workflow-Solutions

Canon Ansprechpartner: Bettina Steeger

Е-пошта: bettina.steeger@canon.de


Anfragen zu medizinischen Produkten

Stefan Pehn

Canon Medical Systems Deutschland

Е-пошта: stefan.pehn@eu.medical.canon


Anfragen zu Corporate Themen – Unternehmenskommunikation

Canon Ansprechpartner: Bettina Steeger

Е-пошта: bettina.steeger@canon.de

Canon Greece

За прашања од медиуми, ве молиме контактирајте со:

Лице за контакт за односи со јавноста за корпорации

Лице за контакт: Drossos Drossos Canon Greece

Телефон: +30 210 7454 651

Е-пошта: Drossos.Drossos@canon.gr


Лице за контакт за односи со јавноста за деловни решенија

Лице за контакт: Drossos Drossos Canon Greece

Телефон: +30 210 7454 651

Е-пошта: Drossos.Drossos@canon.gr


Лице за контакт за односи со јавноста за корисници

Лице за контакт: Drossos Drossos Canon Greece

Телефон: +30 210 7454 651

Е-пошта: Drossos.Drossos@canon.gr

Canon Hungary

За прашања од медиуми, ве молиме контактирајте со:

Лице за контакт за односи со јавноста

Лице за контакт: Viktória Oláh

Е-пошта: olah.viktoria@canon.hu

Canon Ireland

За прашања од медиуми, ве молиме контактирајте со:

Е-пошта: canonpressoffice@cuk.canon.co.uk

Телефон: 01737 220 000, ве молиме побарајте да разговарате со член на тимот за односи со јавноста

Canon Italy

За прашања од медиуми, ве молиме контактирајте со:

Kонтакт за односи со јавноста за корисници, деловни лица и корпорации

Лице за контакт: Comunicazione & Immagine

Телефон: +39 02 4548 1680

Е-пошта: info@comunicazione-immagine.it

Canon Netherlands

За прашања од медиуми, ве молиме контактирајте со:

Лице за контакт за односи со јавноста за корпорации

Лице за контакт: Marieke van der Made

Телефон: +31 (0)73 - 68 15 232

Е-пошта: M.van.der.Made@canon.nl


Лице за контакт за односи со јавноста за деловни решенија

Лице за контакт: Marieke van der Made

Телефон: +31 (0)73 - 68 15 232

Е-пошта: m.van.der.made@canon.nl


Лице за контакт за односи со јавноста за корисници

Лице за контакт: Judith Snel

Телефон: +31 (0)20 714 9210

Е-пошта: J.Snel@canon.nl

Canon Norway

За прашања од медиуми, ве молиме контактирајте со:

Лице за контакт за односи со јавноста за корпорации

Лице за контакт: Siw Holmgren

Телефон: +47 934 66 355

Е-пошта: siw.holmgren@canon.no


Лице за контакт за односи со јавноста за деловни решенија

Лице за контакт: Siw Holmgren

Телефон: +47 934 66 355

Е-пошта: siw.holmgren@canon.no


Лице за контакт за односи со јавноста за корисници

Лице за контакт: Siw Holmgren

Телефон: +47 934 66 355

Е-пошта: siw.holmgren@canon.no

Canon Poland

За прашања од медиуми, ве молиме контактирајте со:

Лице за контакт за односи со јавноста за корпорации

Лице за контакт: Joanna Stankiewicz

Телефон: +48 22 430 60 91

Е-пошта: joanna.stankiewicz@canon.pl


Лице за контакт за односи со јавноста за деловни решенија

Лице за контакт: Katarzyna Kluza

Е-пошта: katarzyna.kluza@canon.pl


Лице за контакт за односи со јавноста за корисници

Лице за контакт: Joanna Stankiewicz

Телефон: + 48 22 430 60 91

Е-пошта: joanna.stankiewicz@canon.pl

Canon Portugal

За прашања од медиуми, ве молиме контактирајте со:

Лице за контакт за односи со јавноста за корпорации

Лице за контакт: Ana Cristina

Телефон: +351 21 470 4037

Е-пошта: ana.cristina@canon.pt


Лице за контакт за односи со јавноста за деловни решенија

Лице за контакт: Ana Cristina

Телефон: +351 21 470 4037

Е-пошта: ana.cristina@canon.pt


Лице за контакт за односи со јавноста за корисници

Лице за контакт: Goreti Pedrosa

Телефон: +351 214 704 000

Е-пошта: goreti.pedrosa@canon.pt

Canon Romania

За прашања од медиуми, ве молиме контактирајте со:

Лице за контакт за односи со јавноста за корпорации

Лице за контакт: Dana Pelin

Телефон: 0040.21.300.54.03

Е-пошта: dana.pelin@canon.ro


Лице за контакт за односи со јавноста за деловни решенија

Лице за контакт: Dana Pelin

Телефон: 0040.21.300.54.03

Е-пошта: dana.pelin@canon.ro


Лице за контакт за односи со јавноста за корисници

Лице за контакт: Dana Pelin

Телефон: 0040.21.300.54.03

Е-пошта: dana.pelin@canon.ro

Canon Russia

За прашања од медиуми, ве молиме контактирајте со:

Kонтакт за односи со јавноста за корпорации, деловни решенија и корисници

Лице за контакт: Elmira Alieva

Телефон: +7 495 2585600

Е-пошта: elmira.alieva@canon.ru

Canon Slovakia

За прашања од медиуми, ве молиме контактирајте со:

Лице за контакт за односи со јавноста за корпорации

Лице за контакт: Tomáš Feč

Телефон: +421 248 228 716

Е-пошта: tomas.fec@canon.sk


Лице за контакт за односи со јавноста за деловни решенија

Лице за контакт: Tomáš Feč

Телефон: +421 248 228 716

Е-пошта: tomas.fec@canon.sk


Лице за контакт за односи со јавноста за корисници

Лице за контакт: Tomáš Feč

Телефон: +421 248 228 716

Е-пошта: tomas.fec@canon.sk

Canon South Africa

За прашања од медиуми, ве молиме контактирајте со:

Kонтакт за односи со јавноста за корпорации, деловни решенија и корисници

Лице за контакт: Dana Eitzen

Телефон: + 27 12 675 4900

Е-пошта: pr@canon.co.za

Canon Spain

За прашања од медиуми, ве молиме контактирајте со:

Лице за контакт за односи со јавноста за корпорации

Лице за контакт: Elena Martel

Телефон: +34 915 384 563

Е-пошта: e_martel@canon.es


Лице за контакт за односи со јавноста за деловни решенија

Лице за контакт: Elena Martel

Телефон: +34 915 384 563

Е-пошта: e_martel@canon.es


Лице за контакт за односи со јавноста за корисници

Лице за контакт: Magadalena Moya

Телефон: +34 915 384 626

Е-пошта: M_moya@canon.es

Canon Sweden

За прашања од медиуми, ве молиме контактирајте со:

Сите податоци за контакт со медиуми:

Лице за контакт: Linn Kryss

Телефон: +46 739788510

Е-пошта: linn.kryss@canon.se


Лице за контакт со деловни корисници за односи со јавноста: Åsa Törnquist

Телефон: +46 73 988 64 35

Е-пошта: asa.tornquist@canon.se

Canon Switzerland

За прашања од медиуми, ве молиме контактирајте со:

Лице за контакт за односи со јавноста за корпорации

Лице за контакт: Ralph Schmid

Е-пошта: press@canon.ch


B2B PR

Лице за контакт: Ralph Schmid

Е-пошта: press@canon.ch


B2C PR

Лице за контакт: Fabienne Braunschweiler

Телефон: +41 (0)76 333 04 04

Е-пошта: press@canon.ch

Canon Turkey

За прашања од медиуми, ве молиме контактирајте со:

Лице за контакт за односи со јавноста за корпорации

Лице за контакт: Beyza Carkaci

Телефон: +90 216 5716830

Е-пошта: beyza.carkaci@canon.com.tr

Canon UK

За прашања од медиуми, ве молиме контактирајте со:


Е-пошта: canonpressoffice@cuk.canon.co.uk

Телефон: 01737 220 000, ве молиме побарајте да разговарате со член на тимот за односи со јавноста


Може да ве интересира и