01-m50 hero

Напис

EOS M50 - бидете први

Пет неверојатни луѓе, пет неверојатни видеозаписи - еден одличен фотоапарат со неограничени креативни можности


Одиме зад објективот за да дознаеме што сè може да направи компактниот фотоапарат без огледало EOS M50 4K од Canon. Овие пет револуционери се меѓу првите кои ќе ги откријат неговите можности - дали сте вие следните?

Self Portrait Katie McDonnell 2

Katie McDonnell

Katie е професионалец за слободно трчање, финалист на Ninja Warrior UK и влогер, а била и дублер на Ellie Goulding, Anne Hathaway и Milla Jovovich.

(Слободно) трчање во куќата

Katie McDonnell, нејзиниот дечко Erik и EOS M50 од Canon ги покажуваат нивните способности во паркур низ куќата. Режимот за бавни движења со 120 FPS рамномерно го долови салтото наназад на Katie, а далечинската контрола совршено го долови скокот покрај пијаното.

Erik го искористи режимот за континуирано фотографирање со 10 FPS за да го сними скокот на Katie од балконот со вртење од 360 степени, а потоа безжично ги префрли сликите во неговиот лаптоп без напор.

„НАВИСТИНА САКАВ ДА НАПРАВАМ САЛТО НАНАЗАД ПОКРАЈ ПИЈАНОТО ТУКА…“

04_EOS_M50_black_Lifestyle_3_Alex_Vizeo

Alex Vizeo

Alex е познат блогер и фотограф што патува низ пет континенти, а редовно освојува и награди за најдобар блог.

Париз од потполно поинаков агол

Користејќи стапче за автопортрети со кое го поврзува својот телефон со EOS M50 од Canon, Alex Vizeo повторно воодушеви со фотографии и видеозаписи снимени при далечински приказ во живо од градот Париз од каде што потекнува. Снаодливиот Alex пронајде пронајде неколку прикриени кровови со неверојатни погледи кон преубавиот град и неговите светски познати знаменитости, а сето тоа го сними со EOS M50 со богати 4k-детали. Paris au max!

„ОВА ГО БАРАВ ЦЕЛ ДЕН… ОВА Е НАЈДОБРИОТ ПОГЛЕД КОН ПАРИЗ! “

06_EOS_M50_black_Lifestyle_22mm_Kay_Nambiar_16

Kay Nambiar

Откако победи на телевизиско шоу за преживување, Kay стана успешен модел, музичар, телевизиски презентер и ѕвезда на Instagram.

Човек, чамец - и бегство од урбаното секојдневие

Kay Nambiar можеби се прослави откако победи на шоу за преживување, но тој навистина стана познат надвор од градот, во чамец, пловејќи во мал дел од дивината покрај Амстердам.

Благодарение на лесното менување објективи на EOS M50 од Canon, сè се заврши совршено. Kay потврди дека автоматското фокусирање со допир и повлекување е совршено за снимки одблиску, а тоа важеше и за една блиска средба со крава!

„ЌЕ СЕ ОБИДАМ ДА НАЈДАМ ЧАМЕЦ, ПА ДА ВИДИМЕ КОЛКУ ДАЛЕКУ ЌЕ ОТПЛОВАМ - МНОГУ ВОЗБУДЛИВО! “

EOS_M50_white_lifestyle_Celine_Barnaerts_10

Celine Bernaerts

Уметноста за шминкање што ја поседува Celine беше објавена во списанија како Vogue и Elle, а нејзините модни совети придобија огромен број на следбеници по социјалните медиуми.

Ѕвездата за шминка го напушта студиото

Елитниот и моден уметник за шминка Celine Bernaerts одлучи дека е време да ги замени светилките во студиото со прекрасната природа, а со себе го понесе само EOS M50 од Canon. Откако го поврза својот паметен телефон, Celine го искористи интелигентниот автоматски режим на фотоапаратот за да сними повеќе автопортрети - вградениот и моќен процесор за RAW-формати се погрижи за останатото.

Таа успеа и да позајми коњ за да сними неверојатна снимка за крајот на денот!

„НАЈВАЖНИОТ МОМЕНТ НА ОВАА МАЛА АВАНТУРА? ЌЕ СЕ ФОТОГРАФИРАМ СО КОЊИ. “

EOS_M50_White_Lifestyle_Anne_Dubndidu

Anne Dubndidu

Трагач по сончеви авантури, личен тренер, писател и споделувач на среќа - Anne е дел од новата генерација на ентузијасти за фитнес и влогерство.

Доловување најдобри моменти од искачувањето при слаба осветленост

Anne Dubndidu честопати се искачувала по планинската патека Pic Saint Loup во Лангдок, Франција - но никогаш не го направила тоа во текот на ноќта. Заедно со EOS M50 од Canon, Anne сними различни снимки со долга експозиција и нормални фотографии со брз објектив од 22 mm со f2 за максимално да ја искористи слабата светлина.

Anne ја доловуваше светлината на секој километар и се искачи на врвот токму на време за да го сними прекрасното изгрејсонце, а направи и совршен автопортрет.

„НЕ ЗАБОРАВАЈТЕ ДА ПРОБУВАТЕ НОВИ РАБОТИ - НЕМА ДА СЕ ПОКАЕТЕ. “

EOS M50 од Canon

Откријте ги вашите неверојатни можности со возбудливиот EOS M50 од Canon

ДОЗНАЈТЕ ПОВЕЌЕ