Canon IXUS 175

IXUS 175

Тенок и стилски IXUS кој е практичен за користење, може да се носи во џеб и нуди врвен квалитет и разновидни опции благодарение на оптичкиот зум до 8x и ZoomPlus до 16x, интелигентниот автоматски режим и можноста веднаш да почнете да снимате HD видеоснимки.

IXUS 175

Придобивки

 • Лесен и тенок IXUS кој можете постојано да го чувате со вас
 • Врвни HD видеоснимки со допир на едно копче
 • Уживајте во неверојатни резултати за сите ваши најдобри моменти
 • Снимајте прекрасни слики на едноставен начин
 • Забавувајте се и експериментирајте со вашата креативност

Детални карактеристики

Погледнете подетални информации за Canon IXUS 175

Стил кој овозможува носење во џеб


Овој извонредно тенок и стилски IXUS е совршен за носење во торба или во џеб и се одликува со флексибилен и широк објектив од 28mm со 8x оптички зум и 16x ZoomPlus, за да можете лесно да го доловите секој момент, блиску или далеку, со фотографии и видеоснимки со врвен квалитет, без разлика каде одите. Продолжете да снимате подолго со еко режимот, кој ја намалува потрошувачката на енергија од батеријата.

Веднаш почнете да снимате HD видеоснимки


Снимањето одлични видеоснимки е многу лесно и забавно. Со допирање едно копче, можете да снимате одлични HD видеоснимки (720p) во MP4 формат без напор. Доживејте ја креативната разновидност при снимањето видео снимки користејќи го оптичкиот зум и уживајте во врвни и остри резултати.

Врвни резултати


Уживајте во детални слики со исклучителен квалитет, благодарение на сензорот со 20,0 мегапиксели и обработката со DIGIC 4+. Технологијата за откривање лице овозможува снимање одлични снимки од пријателите без напор, а автоматското зумирање интелигентно ви помага да го изберете најдобриот кадар со допирање едно копче.

Едноставно насочување и фотографирање


Само насочете и снимајте прекрасни фотографии или видеоснимки со допирање на копчето за интелигентен автоматски режим, кое му овозможува на тој режим да ја преземе контролата и да ги избере совршените поставки за фотоапаратот. Уживајте во едноставно прегледување и споделување со пријателите преку LCD екранот од 6,8 cm (2,7”).

Креативно користење


Разбудете ја вашата креативност со изборот на креативни филтри. Создавајте изобличувања слични на оние кај објективите за ефект на рибино око, правете минијатурни модели во сцените на фотографиите и видеоснимките и многу повеќе. Снимајте неверојатни детали кај секојдневните објекти користејќи макро од 1 cm за неверојатно доближување.

Спецификации за производот

Дознајте повеќе за Canon IXUS 175, неговите функции и можности.

20.0MP_CCD

20 мегапиксели

8x optical zoom with wide-angle

8x оптички зум со широк агол

16x ZoomPlus

Зумирајте до 16x со одличен квалитет

Digic4 Plus

Моќна обработка со DIGIC

Auto Button

Насочување и фотографирање со допир на едно копче

Auto mode with 32-scene detection

Автоматски режим со откривање на 32 видови на сцени

720p movies

720p видео снимки

Auto Zoom

Автоматско зумирање во зависност од бројот на објектите

Optimises people shots

Оптимизирање на фотографиите на кои има луѓе

Instantly capture movies

Веднаш почнете да снимате видео снимки

Eco Mode

Заштеда на енергија за повеќе снимки

Compatible with Canon Connect Station

Компатибилност со Canon Connect Station

 • Дигитален фотоапарат IXUS 175
 • Ременче за на зглоб WS-800
 • Батерија NB-11L
 • Полнач за батерии CB-2LFE
 • AC кабел
 • Комплет со упатство за користење
Connect_Station_CS100-FSL-ImgRecON-PwrON.png

Connect Station

Складирајте, гледајте и споделувајте ги вашите фотографии и видеоснимки на едно место