Canon IXUS 180

IXUS 180

Овој IXUS со разновидни опции, 20 мегапиксели, Wi-Fi, 10x оптички зум и интелигентна стабилизација на слика, кој е доволно мал и стилски за да го носите насекаде, ви овозможува едноставно насочување и снимање за да добиете прекрасни резултати во секоја пригода.

IXUS 180

Придобивки

 • Лесен и тенок IXUS кој можете постојано да го чувате со вас
 • Врвни HD видеоснимки со допир на едно копче
 • Поврзете се, споделувајте и снимајте далечински на едноставен начин
 • Уживајте во неверојатни резултати за сите ваши најдобри моменти
 • Можност да бидете креативни на едноставен начин

Детални карактеристики

Погледнете подетални информации за Canon IXUS 180

Стил кој овозможува носење во џеб


Овој извонредно тенок и стилски IXUS е практичен за носење каде и да одите, а се одликува со флексибилен и извонредно широк објектив од 24mm со 10x оптички зум и 20x ZoomPlus, за да можете лесно да го доловите секој момент, блиску или далеку, со фотографии и видеоснимки со врвен квалитет. Автоматското зумирање ви помага да го изберете најдобриот кадар со допирање едно копче.

Веднаш почнете да снимате HD видеоснимки


Снимањето одлични видеоснимки е многу лесно и забавно. Со допирање едно копче, можете да снимате одлични HD видеоснимки (720p) во MP4 формат без напор. Уживајте во креативни опции за снимање видеоснимки со оптичкиот зум и добијте остри и стабилни резултати со помош на динамичката стабилизација на сликата.

Поврзете се и споделувајте


Поврзете го вашиот компатибилен паметен уред со еден допир преку Wi-Fi со динамички NFC и уживајте во едноставно споделување и префрлување преку апликацијата Canon Camera Connect. Снимајте одлични групни снимки или автопортрети со функцијата за безжично далечинско фотографирање преку вашиот паметен телефон. Користете го копчето Wi-Fi за брз и едноставен пристап до функциите за Wi-Fi.

Неверојатни резултати


Уживајте во детални слики со исклучителен квалитет кои се идеални за печатење материјали со големина на постер, благодарение на сензорот со 20,0 мегапиксели и обработката со DIGIC 4+. Интелигентната оптичка стабилизација на сликата ви овозможува да добиете остри фотографии и стабилни видеоснимки во секоја прилика, а LCD екранот од 6,8 cm (2,7”) овозможува лесно прегледување и споделување.

Креативност без напор


Само насочете и снимајте прекрасни фотографии или видеоснимки со допирање на копчето за интелигентен автоматски режим, кое му овозможува на тој режим да ја преземе контролата и да ги избере совршените поставки за фотоапаратот. Разбудете ја креативноста со фотографии или видеоснимки користејќи ја палетата на креативни филтри како што се ефектот на рибино око, минијатурниот ефект и ефектот на фотоапарат-играчка.

Спецификации за производот

Дознајте повеќе за Canon IXUS 180, неговите функции и можности.

10x optical zoom, ultra-wide-angle

10x оптички зум, извонреден широк агол

Zoom to 20x with great quality

Зумирајте до 20x со одличен квалитет

20.0MP_CCD

20 мегапиксели

Steady shots in every situation

Стабилни слики и видеоснимки во секоја прилика

720p movies

720p видео снимки

Various effects for more creativity

Разни ефекти за поголема креативност

Wi Fi Button

Едноставен пристап до функциите за Wi-Fi

Share and backup images wirelessly

Безжично споделување и правење резервна копија на слики

NFC simplifies smartphone sharing

NFC го олеснува споделувањето со паметни телефони

Auto mode with 32-scene detection

Автоматски режим со откривање на 32 видови на сцени

Auto Button

Насочување и фотографирање со допир на едно копче

Auto Zoom

Автоматско зумирање во зависност од бројот на објектите

Digic4 Plus

Моќна обработка со DIGIC

6.8cm (2.7") LCD

6,8cm (2,7") LCD екран

Remote Shooting WiFi

Контролирајте го фотоапаратот со паметен телефон

Instantly capture movies

Веднаш почнете да снимате видео снимки

Eco Mode

Заштеда на енергија за повеќе снимки

Transfer to Canon Connect Station with one tap

Извршете пренос кон Canon Connect Station со само еден допир

 • Дигитален фотоапарат IXUS 180
 • Ременче за на зглоб WS-800
 • Батерија NB-11L
 • Полнач за батерии CB-2LFE
 • AC кабел
 • Комплет со упатство за користење
Connect_Station_CS100-FSL-ImgRecON-PwrON.png

Connect Station

Складирајте, гледајте и споделувајте ги вашите фотографии и видеоснимки на едно место