PowerShot SX410 IS

Овој мини хибриден фотоапарат кој е едноставен, забавен и креативен за користење, како и практичен за целото семејство, се одликува со огромен зум до 40x сместен во мало преносливо куќиште - за да можете лесно да ги доловувате деталите од секој специјален момент со неверојатни фотографии и HD видеоснимки.

Придобивки

 • Мал фотоапарат со разновидни опции и 40x зум за секоја прилика
 • Снимете извонредни детали со 20,0 MP
 • Остри фотографии и стабилни видео снимки со интелигентна стабилизација на сликата
 • Дизајн кој овозможува постабилни снимки и удобно фотографирање
 • Секој може да сними прекрасни снимки на едноставен начин со интелигентниот автоматски режим

Детални карактеристики

Погледнете подетални информации за Canon PowerShot SX410 IS

Доловете го секој детал далеку и широко


Пронајдете ги и доловете ги сите детали кај далечните објекти на едноставен начин. Големиот оптички зум од 40x е уредно сместен во куќиште со мал дизајн кое е лесно за носење, независно од ситуацијата. Снимајте одлични групни фотографии и неверојатни пејзажи со извонредно широкиот агол од 24mm.

Исклучителни детали за вашите најдобри спомени


Уживајте во детални слики со исклучителен квалитет. Обликувајте го кадарот или отсекувајте ги вашите фотографии со голема флексибилност за да создадете неверојатни материјали со големина на постер, благодарение на резолуцијата од 20,0 мегапиксели.

Прекрасни и остри резултати во секој момент


Нема потреба да се грижите за тресењето на фотоапаратот кое може да ги уништи резултатите, благодарение на интелигентната оптичка стабилизација на слика. Овој фотоапарат се адаптира автоматски и обезбедува остри и детални видеоснимки и фотографии, без разлика што снимате - дури и при максимален зум или при рачно фотографирање со слаба осветленост.

HD видео снимки на дофат на вашите прсти


Снимањето одлични видео снимки е многу лесно и забавно. Со допирање на едно копче, можете да снимате прекрасни и стабилни HD (720p) видеоснимки без напор - дури и кога фотографирате во движење.

Удобно и стабилно фотографирање


Земајќи ја предвид удобноста, дизајнот ви овозможува постабилни слики при максимален зум и удобно фотографирање во подолги временски периоди, благодарение на подобрениот ергономски држач.

Неверојатни слики на едноставен начин


Снимањето прекрасни фотографии или видеоснимки е навистина лесно со интелигентниот автоматски режим, кој ги избира совршените подесувања наместо вас – независно од сцената. Сè што треба да направите е да насочите и да снимате.

Разбудете ја вашата креативност


Експериментирајте и забавувајте се со палетата на креативни филтри. Можете да создавате изобличувања слични на оние кај објективите за ефект на рибино око, да правите минијатурни модели во сцените на фотографиите и видео снимките и многу повеќе.

Еко режим


Одличен за патувања во текот на денот. Еко режимот ја намалува потрошувачката на енергија од батеријата, за да можете да доловите повеќе слики со едно полнење на литиум-јонската батерија на полнење.

Спецификации за производот

Дознајте повеќе за Canon PowerShot SX410 IS, неговите функции и можности.

40x 24mm wide compact

40x извонреден зум со извонреден широк агол

ZoomPlus 80x

Зумирајте до 80x со одличен квалитет

20.0MP_CCD

20 мегапиксели

Digic4 Plus

Моќна обработка со DIGIC

Steady shots in every situation

Стабилни слики и видеоснимки во секоја прилика

Auto mode with 32-scene detection

Автоматски режим со откривање на 32 видови на сцени

720p movies

720p видео снимки

7.5 cm (3.0") LCD

7,5 cm (3,0") LCD екран

Optimises people shots

Оптимизирање на фотографиите на кои има луѓе

Various effects for more creativity

Разни ефекти за поголема креативност

Instantly capture movies

Веднаш почнете да снимате видео снимки

Eco Mode

Заштеда на енергија за повеќе снимки

Compatible with Canon Connect Station

Компатибилност со Canon Connect Station

 • Дигитален фотоапарат PowerShot SX410 IS
 • Ременче за на зглоб WS-DC12
 • Батерија NB-11LH
 • Полнач за батерии CB-2LFE
 • AC кабел
 • Капаче за објектив 
 • Комплет со упатство за користење
Connect_Station_CS100-FSL-ImgRecON-PwrON.png

Connect Station

Складирајте, гледајте и споделувајте ги вашите фотографии и видеоснимки на едно место