PowerShot SX420 IS

Доловете ги деталите од секој специјален момент со неверојатни фотографии и HD видеоснимки на едноставен начин со овој мини хибриден фотоапарат наменет за целото семејство, кој се одликува со голем зум до 42x, интелигентен автоматски режим, Wi-Fi, забавни креативни режими и мало куќиште.

Придобивки

 • Голем зум кој ќе ве доближи поблиску до сите случувања
 • Врвни HD видеоснимки со допир на едно копче
 • Поврзете се, споделувајте и снимајте далечински на едноставен начин
 • Неверојатни резултати за моментите со кои најмногу се гордеете
 • Можност да бидете креативни на едноставен начин

Детални карактеристики

Погледнете подетални информации за Canon PowerShot SX420 IS

Доловете ги сите детали


Доближете се до далечните детали со големиот оптички зум до 42x или опфатете поголем дел од сцената со извонредно широкиот агол од 24mm, користејќи го овој мал хибриден фотоапарат со удобен ергономски држач кој е практичен за носење, независно од пригодата. Продолжете да снимате подолго со еко режимот, кој ја намалува потрошувачката на енергија од батеријата.

Веднаш почнете да снимате HD видеоснимки


Снимањето одлични видеоснимки е многу лесно и забавно. Со допирање едно копче, можете да снимате одлични HD видеоснимки (720p) во MP4 формат без напор. Уживајте во креативни опции за снимање видеоснимки со оптичкиот зум и добијте остри и стабилни резултати со помош на динамичката стабилизација на сликата.

Поврзете се и споделувајте


Поврзете го вашиот компатибилен паметен уред со еден допир преку Wi-Fi со динамички NFC за едноставно споделување. Користете ја услугата за синхронизација на слики за автоматски да направите резервна копија од новите слики во услугите Cloud и снимајте одлични групни фотографии со функцијата за безжично далечинско фотографирање преку паметниот уред. Копчето Wi-Fi нуди брз и едноставен пристап до функциите за Wi-Fi.

Неверојатни резултати


Уживајте во детални слики со исклучителен квалитет кои се идеални за печатење материјали со големина на постер, благодарение на сензорот со 20,0 мегапиксели и обработката со DIGIC 4+. Интелигентната оптичка стабилизација на сликата ви овозможува да добиете остри фотографии и стабилни видеоснимки во секоја прилика.

Креативност без напор


Само насочете и снимајте прекрасни фотографии или видеоснимки со допирање на копчето за интелигентен автоматски режим, кое му овозможува на тој режим да ја преземе контролата и да ги избере совршените поставки за фотоапаратот. Разбудете ја креативноста со фотографии или видеоснимки користејќи ја палетата на креативни филтри како што се ефектот на рибино око, минијатурниот ефект и ефектот на фотоапарат-играчка.

Спецификации за производот

Дознајте повеќе за Canon PowerShot SX420 IS, неговите функции и можности.

42x 24mm wide

Извонреден зум до 42x во компактно куќиште со хибриден стил

ZoomPlus84x

Зумирајте до 84x со одличен квалитет

20.0MP_CCD

20 мегапиксели

Steady shots in every situation

Стабилни слики и видеоснимки во секоја прилика

720p movies

720p видео снимки

Various effects for more creativity

Разни ефекти за поголема креативност

Wi Fi Button

Едноставен пристап до функциите за Wi-Fi

Share and backup images wirelessly

Безжично споделување и правење резервна копија на слики

NFC simplifies smartphone sharing

NFC го олеснува споделувањето со паметни телефони

Auto mode with 32-scene detection

Автоматски режим со откривање на 32 видови на сцени

Auto Button

Насочување и фотографирање со допир на едно копче

Digic4 Plus

Моќна обработка со DIGIC

Tag shots using smartphone GPS

Означувајте ги снимките со Smartphone уреди со GPS

Remote Shooting WiFi

Контролирајте го фотоапаратот со паметен телефон

7.5 cm (3.0") LCD

7,5 cm (3,0") LCD екран

Eco Mode

Заштеда на енергија за повеќе снимки

Transfer to Canon Connect Station with one tap

Извршете пренос кон Canon Connect Station со само еден допир

 • Дигитален фотоапарат PowerShot SX420 HS
 • Ременче за на зглоб WS-DC12
 • Батерија NB-11LH
 • Полнач за батерии CB-2LFE
 • AC кабел
 • Капаче за објектив 
 • Комплет со упатство за користење
Connect_Station_CS100-FSL-ImgRecON-PwrON.png

Connect Station

Складирајте, гледајте и споделувајте ги вашите фотографии и видеоснимки на едно место