PowerShot SX540 HS

Овој хибриден фотоапарат со 50x зум и можност за поврзување нуди комбинација од забава без напор и професионална контрола која ќе ви овозможи да создавате и споделувате неверојатни фотографии и видеоснимки. Идеален за одмори и специјални пригоди.

Придобивки

 • Флексибилно фотографирање за сите специјални моменти
 • Сè што ви е потребно за врвни Full HD видеоснимки
 • Поврзете се, споделувајте и правете резервни копии од вашите креации на едноставен начин
 • Едноставно или напредно, по ваша желба
 • Дизајниран за удобно фотографирање и лесно обликување на кадарот

Детални карактеристики

Погледнете подетални информации за Canon PowerShot SX540 HS

Флексибилно фотографирање


Доближете се до далечните детали или опфатете поголем дел од сцената со огромниот оптички зум од 50x и извонредно широкиот агол од 24mm. Уживајте во остри и јасни снимки при секакви услови на осветлување, благодарение на CMOS сензорот со 20,3 мегапиксели и моќниот DIGIC 6 процесор, и снимајте спонтани случувања со автоматското фокусирање од 0,13 сек. и брзото континуирано фотографирање со брзина од 5,9 fps.

Full HD видео снимки


Снимајте реалистични Full HD видеоснимки со 60p со допирање едно копче и добијте стабилни снимени материјали при максимален зум или кога трчате со помош на напредната динамичка стабилизација на слика. Снимајте кратки и концизни видеоснимки од 4, 5 или 6 секунди со функцијата за кратки видеозаписи или користете ја функцијата за најдобри моменти од приказните за да направите интелигентна комбинација од фотографиите и видеоснимките во видео албум.

Поврзете се и споделувајте


Поврзете го вашиот компатибилен паметен уред со еден допир преку Wi-Fi со динамички NFC за едноставно споделување. Користете ја услугата за синхронизација на слики за автоматски да направите резервна копија од новите слики во услугите Cloud и снимајте одлични снимки од животот во дивината со функцијата за безжично далечинско фотографирање преку паметниот уред. Копчето Wi-Fi нуди брз и едноставен пристап до функциите за Wi-Fi.

Едноставно или напредно


Само насочете и снимајте прекрасни фотографии и добијте забавен HD (720p) видео преглед на денот со хибридниот автоматски режим. Со функцијата за креативни снимки лесно можете да бидете креативни, бидејќи таа автоматски создава 5 дополнителни и уникатни слики од оригиналната снимка. Со зголемување на вашата самодоверба може да преземате целосна креативна контрола.

Едноставно користење и удобност


Уживајте во постабилни слики при максимален зум и фотографирајте удобно во подолги временски периоди, благодарение на подобрениот ергономски држач. Следете ги далечните објекти при голем зум со допирање едно копче со помош на функцијата за помош за обликување на кадарот и користете ја функцијата за помош за обликување на кадарот со заклучување на зумот за да добиете неверојатно стабилен кадар во кој вашиот објект ќе биде во фокус и ќе биде централно поставен.

Спецификации за производот

Дознајте повеќе за Canon PowerShot SX540 HS, неговите функции и можности.

50x ultrazoom with ultra-wide-angle

50x извонреден зум со извонреден широк агол

Zoom to 100x with great quality

Зумирајте до 100x со одличен квалитет

20.3MP CMOS

CMOS сензор со 20,3 мегапиксели

FullHD 60p

Порамномерни видео снимки со 1080p

ShortClip

Снимајте кратки записи со ефекти за репродукција

Hybrid Auto

Едноставно фотографирање со краток видео преглед

Aperture and shutter speed control

Контрола на решетка и брзина на бленда

Share and backup images wirelessly

Безжично споделување и правење резервна копија на слики

NFC simplifies smartphone sharing

NFC го олеснува споделувањето со паметни телефони

Steady shots in every situation

Стабилни слики и видеоснимки во секоја прилика

Fast focusing and continuous shooting

Брзо континуирано фотографирање

Find your subject easily at full zoom

Лесно пронаоѓање на вашиот објект при максимален зум

Powerful DIGIC processing

Моќна обработка со DIGIC

Great low-light shots

Одлични снимки при слаба осветленост

Extra control

Дополнителна контрола

Wi Fi Button

Едноставен пристап до функциите за Wi-Fi

Tag shots using smartphone GPS

Означувајте ги снимките со Smartphone уреди со GPS

Remote Shooting WiFi

Контролирајте го фотоапаратот со паметен телефон

Creative Shot

6 различни слики од една снимка

7.5 cm (3.0") LCD

7,5 cm (3,0") LCD екран

Transfer to Canon Connect Station with one tap

Извршете пренос кон Canon Connect Station со само еден допир

 • Дигитален фотоапарат PowerShot SX540 HS
 • Ремен за на врат NS-DC11
 • Капаче за објектив (со ременче)
 • Батерија NB-6LH
 • Полнач за батерии CB-2LYE
 • AC кабел
 • Комплет со упатство за користење
Connect_Station_CS100-FSL-ImgRecON-PwrON.png

Connect Station

Складирајте, гледајте и споделувајте ги вашите фотографии и видеоснимки на едно место