PowerShot SX610 HS

Доловете ги сите важни моменти со јасни детали - со помош на моќниот зум од 18x во тенок, џебен дизајн. Беспрекорно споделување на вашите висококвалитетни фотографии и видео снимки преку Wi-Fi со NFC.

Придобивки

 • Доближете се до оддалечените детали со тенкиот фотоапарат со 18x зум со големина за во џеб
 • Остри фотографии и стабилни видео снимки со интелигентна стабилизација на сликата
 • Лесно споделување со паметни телефони и социјални медиуми
 • Ослободете го уметникот во себе со лесното и креативно снимање
 • Снимајте одлични Full HD видео снимки со едно притиснување на копче

Детални карактеристики

Погледнете подетални информации за Canon PowerShot SX610 HS

Снимајте поблизу и пошироко


Доближете се на случувањата и снимете ги дури и оддалечените објекти со импресивни детали со помош на овој тенок и стилски фотоапарат со оптички зум од 18x. Тој е исто така совршен за снимање големи групи и неверојатни пејзажи благодарение на извонредно широкиот агол од 25mm. Толку е мал и лесен за носење што можете да го понесете насекаде, без разлика дали сте дома или на одмор.

Остри резултати во секој момент


Нема потреба да се грижите за тресењето на фотоапаратот кое може да ги уништи резултатите, благодарение на интелигентната оптичка стабилизација на слика. Овој фотоапарат се адаптира автоматски и обезбедува остри и детални видео снимки и фотографии, дури и кога снимате со максимален зум или рачно при слаба осветленост.

Поврзете се едноставно преку Wi-Fi


Уживајте во слободата која ја нуди Wi-Fi. Вчитувајте слики и видео снимки на социјалните мрежи - директно од фотоапаратот и лесно пренесувајте ги кон вашиот паметен телефон или таблет уред преку динамичкиот NFC. Користете ја апликацијата Canon Connect од Canon за далечинска контрола на фотоапаратот преку вашиот паметен телефон и уживајте во практично складирање на PC, Cloud и паметен телефон со синхронизацијата на слики. Во комбинација со Canon Connect Station можете да уживате додека ги гледате вашите фотографии и видео снимки со семејството и пријателите на HD телевизор, како и да ги споделувате со светот на страниците на социјалните медиуми и онлајн албумите.

Лесно обликување на кадар со луѓе


Дозволете му на фотоапаратот да ги пронајде и да ги следи лицата во вашите снимки. Едноставно притиснете на копче и автоматското зумирање автоматски ќе го прилагоди зумирањето за оптимално обликување на кадарот од едно или повеќе лица во сцената.

Исклучителни детали за вашите најдобри спомени


Уживајте во детални слики со исклучителен квалитет. Создавајте неверојатни материјали со големина на постер со импресивни детали благодарение на 20,2-те мегапиксели.

Јасни слики во секакви услови на осветлување


Вашите слики ќе изгледаат така како што ги паметите, без разлика дали биле снимени преку ден или во темнина. HS системот на Canon дава почисти резултати, дури и при слаба осветленост, така што лесно ќе можете да ја доловите вистинската атмосфера на специјалните моменти без да користите блиц или статив.

Реалистични видео снимки на дофат на вашите прсти


Снимањето одлични видео снимки е многу лесно. Со допирање на едно копче, можете да снимате врвни Full HD видео снимки со брзина од 30fps снимени во популарниот MP4 формат, во кои можете да уживате на многу различни уреди. Благодарение на интелигентната стабилизација на слика можете да снимате во движење и да уживате во врвни и остри резултати.

Неверојатни слики на едноставен начин


Снимајте прекрасни фотографии или видео снимки без напор со интелигентниот автоматски режим. Уживајте во забавен HD (720p) видео преглед од сликите што сте ги снимиле во текот на денот со хибридниот автоматски режим.

Подобрете ги вашите креативни вештини


Изненадете ги семејството и пријателите со вашата креативност. Режимот за креативни снимки интелигентно доловува шест слики од истиот објект со различни уметнички ефекти. Или пак, истражете ги креативните филтри – како ефектот на рибино око и изгледот на минијатурна макета.

Спецификации за производот

Дознајте повеќе за Canon PowerShot SX610 HS, неговите функции и можности.

25mm Wide 18x

18x неверојатен зум со извонреден широк агол

36x ZoomPlus

Зумирајте до 36x со одличен квалитет

Great low-light shots

Одлични снимки при слаба осветленост

20.2 Megapixel CMOS

CMOS сензор со 20,2 мегапиксели

Digic4 Plus

Моќна обработка со DIGIC

Steady shots in every situation

Стабилни слики и видеоснимки во секоја прилика

Share and backup images wirelessly

Безжично споделување и правење резервна копија на слики

NFC simplifies smartphone sharing

NFC го олеснува споделувањето со паметни телефони

1080p movies

1080p видео снимки

Tag shots using smartphone GPS

Означувајте ги снимките со Smartphone уреди со GPS

Remote Shooting WiFi

Контролирајте го фотоапаратот со паметен телефон

Auto Zoom

Автоматско зумирање во зависност од бројот на објектите

Hybrid Auto

Едноставно фотографирање со краток видео преглед

Auto mode with 32-scene detection

Автоматски режим со откривање на 32 видови на сцени

Creative Shot

6 различни слики од една снимка

High-speed shooting

Фотографирање со голема брзина

Wide viewing angle, high contrast

Широк агол на гледање, висок контраст

View stills and videos on TV

Гледајте фотографии и видео снимки на ТВ

Transfer to Canon Connect Station with one tap

Извршете пренос кон Canon Connect Station со само еден допир

 • Дигитален фотоапарат PowerShot SX610 HS

 • Ременче за на зглоб WS-800

 • Батерија NB-6LH 

 • Полнач за батерии CB-2LYE

 • AC кабел

 • Комплет со упатство за користење